Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-04-07  11:26:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien, 7.aprīlī Ogres novada pašvaldībā, Brīvības ielā 33, plkst. 15 notiks sociālo pakalpojumu attīstības programmas sabiedriskā apspriešana.

Sabiedriskā apspriešana tiek organizēta ar mērķi, lai sniegtu iedzīvotājiem iespēju izteikt viedokli par plānotajiem sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem Rīgas plānošanas reģionā.
 
Pasākuma laikā Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novada iedzīvotājiem būs iespēja detalizēti iepazīties ar informāciju, kādus pakalpojumus plānots attīstīt Rīgas plānošanas reģionā līdz 2016.gadam, kā arī sniegt savus priekšlikumus pakalpojumu pilnveidei. Tāpat pasākuma laikā spriedīs, kurus tieši no piedāvātajiem pakalpojumiem nepieciešams īstenot Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novadā. Interesenti ar programmas pirmo redakciju var iepazīties Rīgas plānošanas reģiona mājas lapā www.rpr.gov.lv/spp.
 
Savukārt, pēc sabiedriskajām apspriešanām tiks izvēlēts iedzīvotāju vajadzībām un problēmu risināšanai visatbilstošākais veids (sociālo pakalpojumu attīstības modelis), kā izstrādātos pakalpojumus ieviest novados un pilsētās.
 
Atgādinām, ka, apkopojot nevalstisko organizāciju un nozares ekspertu sniegtos priekšlikumus, ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu izstrādāti vairāki alternatīvo sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumi un to iespējamie sniegšanas veidi jeb modeļi.
 
Īstenojot programmu, maksimāli efektīvi tiks novirzīti dažādi, piemēram, Eiropas Savienības, finanšu līdzekļi, lai risinātu iedzīvotāju, kas pakļauti sociālās atstumtības riskam (piemēram, ģimeņu ar bērniem, cilvēku ar invaliditāti, pensionāru, cilvēku ar atkarības problēmām u.c). aktuālās problēmas un apmierinātas viņu sociālās vajadzības. Tāpat minētajiem cilvēkiem būs iespēja veiksmīgāk iekļauties darba tirgū, piedalīties sabiedriskajā dzīvē, kā arī saņemt nepieciešamo informāciju un atbalstu problēmsituāciju risināšanai.
 
Programma pirmajā redakcijā paredzēti tādi pakalpojumi kā mobilās brigādes, specializētais transports, drošības pogas, kopienas un komūnu centri, atkarības profilakses centri, higiēnas centri dažādām mērķa grupām, atbalsta grupas, dienas centri, aprūpe mājās, īslaicīgas uzturēšanās mītnes, dienas nodarbinātības centri, pusceļa mājas, krīzes centri, krīzes tālruņi un sociālās rehabilitācijas centri.
 
Sociālo pakalpojumu attīstības programma tiek izstrādāta ESF projekta „Rīgas plānošanas reģiona sociālo pakalpojumu attīstības programmas alternatīviem sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem 2010. - 2016.gadam izstrāde” ietvaros. Projektu īsteno Rīgas plānošanas reģions.
 
Lai nodrošinātu iedzīvotāju viedokļu izzināšanu visu programmas izstrādes laiku, izveidota sadaļa reģiona mājas lapā www.rpr.gov.lv/spp. Iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi iesaistīties un sniegt savu redzējumu un viedokli par novadā nepieciešamajiem sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem.
 
Tāpat sagatavotā programma būs arī pamats turpmākā Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma saņemšanai, lai ieviestu un īstenotu izstrādātos alternatīvās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus katrā novadā.
 
Programma aptvers Limbažu, Alojas, Salacgrīvas, Ogres, Lielvārdes, Ķeguma, Ikšķiles, Kandavas, Tukuma, Engures, Jaunpils, Babītes, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Baldones, Stopiņu, Salaspils, Siguldas, Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Krimuldas, Mālpils, Ropažu, Sējas un Saulkrastu novadus, kā arī Rīgas un Jūrmalas pilsētas.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības