Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2010-02-10  15:28:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

10.februārī notika Ogres Invalīdu biedrības atskaites sapulce, kurā biedri tika iepazīstināti ar aizvadītajos trijos gados paveikto un notika biedrības valdes priekšsēdētāja vēlēšanas.

Sapulces sākumā Invalīdu biedrības vadītāja A. Olševska klātesošos iepazīstināja ar viņas vadībā paveikto aizvadītajos trīs gados.

Biedrības darbības mērķis ir veicināt invalīdu integrāciju sabiedrībā, bagātināt invalīdu kultūras dzīvi, iesaistīt sporta pasākumos, veidot sadarbību ar citām nevalstiskām organizācijām, rast iespēju sadarboties ar uzņēmējiem, piesaistīt līdzekļus.

A.Olševska atklāja, ka laikā no 2007. līdz 2010.gadam biedrības biedru skaits svārstījies no 500 līdz 480 cilvēkiem, šobrīd parādās tendence biedru skaitam palielināties. “Tas varētu būt saistīts ar to, ka biedrībā ir pieejams transports, kas ļoti daudziem invalīdiem ir liels ieguvums,” skaidro vadītāja.

Līdz šim regulāri notikušas valdes sēdes, kurās lemts par tādiem jautājumiem kā sporta spēļu organizēšana, humānās palīdzības drēbju un apavu sadale, ekskursiju, kultūras pasākumu, rokdarbu izstādes - pārdošanas organizēšana, biedru nauda un citi.

“Lai būtu ciešāka saikne ar katru invalīdu, Ogres novadā ir 23 grupu vadītāji, katrā grupā vidēji 25 invalīdi,” piebilst A.Olševska.

Trīs reizes nedēļā notiek Invalīdu biedrības biedru pieņemšana, kuras laikā iespēju robežās saņem nepieciešamo palīdzību – tehniskos palīglīdzekļus, humāno palīdzību, higiēnas preces, transporta pakalpojumus. Vienu reizi nedēļā biedriem ir iespēja konsultēties ar feldšeri, kura izmēra asinsspiedienu, iedod zāles, ko ziedo trīs Ogres aptiekas: SIA “Jaunogre –96”, SIA “Vidzeme” un SIA “Centra” aptieka. “Mūsu pateicība aptiekām par šo labo žestu, jo šajos spiedīgajos apstākļos invalīdiem tas ir liels atbalsts,” atzina vadītāja. Gada laikā aptiekas biedrībai ziedojušas medikamentus par Ls 586, tās saņēmuši 98 invalīdi.

Biedrībā darbojas arī informatīvi konsultatīvs centrs, kur invalīdiem iespējams saņemt dažāda veida informāciju. Biedrības lasītavā pieejami dažādi žurnāli, laikraksti, grāmatas. Biedrība piedalās arī dažādos projektos. A.Olševska atklāja, ka 2008.gadā īstenots projekts “Grūtības mūs neapturēs”, rezultātā izveidots biedrības buklets un pieejamas psihologa konsultācijas. Vienu reizi mēnesī notiek Latvijas sieviešu invalīdu asociācijas “Aspazija” nodarbības.
Biedrību atbalsta Ogres novada pašvaldība, kas sedz autobusa uzturēšanas izdevumus, algu šoferim, apmaksā komunālos maksājumus, telefona rēķinus, apsardzi, internetu un elektrību. Kopš 2009.gada oktobra biedriem ir iespēja iegādāties smiltsērkšķu sulu.

Katru gadu vasarā invalīdi dodas trīs ekskursijās pa Latviju, 2008.gada pavasarī 14 biedrības biedriem bijusi iespēja apgūt datorapmācības pirmo līmeni. Tāpat biedri divas reizes gadā tiekas saviesīgā pasākumā Ogres kultūras centrā, nereti saņem biļetes uz dažādiem pasākumiem. Par godu Starptautiskajai Invalīdu dienai decembra sākumā tiek rīkota invalīdu rokdarbu izstāde - pārdošana. Biedrības vadītāja izteica pateicības vārdus Ogres kultūras centra direktorei R. Smirnovai par iespēju izbrīvēt telpas šiem pasākumiem un par neliegto padomu, tāpat Ogres novada pašvaldības kultūras darba koordinatorei A. Ausjukai par palīdzību pasākumu organizēšanā un vadīšanā. A. Olševska pateicīga arī Ogres sociālā dienesta vadītājai I. Auziņai, p/a “Mālkalne” un Sporta centra direktoram M. Kurilovičam par sadarbību.

Biedrība ir pateicīga arī uzņēmējiem, kuri pastāvīgi atbalsta biedrību. “Neskatoties uz grūtībām, mūsu pastāvīgie atbalstītāji nav mūs atstājuši bez atbalsta,” atzīmē A. Olševska. Viņu vidū: SIA “Ceļdaris”, SIA “Fazer maiznīcas”, SIA “Celtniecības kompānija Orions”, SIA “Aiguta”, SIA “Ogres Prestižs”, SIA holding “Felix”, laikraksts “Ogres Vēstis Visiem” un “Diena”.

A.Olševska atzīmēja, ka biedrība apaļās jubilejās sveic savus biedrus, reizi ceturksnī notiek grupu vadītāju sanāksme, uz kurām tiek aicināti arī pilsētas vadošie darbinieki, lai apspriestu invalīdu interesējošos jautājumus.

“Paldies valdei par sadarbību. Paldies visiem labiem cilvēkiem, ar kuriem nācās sastapties šajā laika posmā. Novēlu visiem labu veselību, veiksmi, gandarījumu par paveikto un cerību uz labāku nākotni,” atskaiti noslēdzot, vēlēja biedrības vadītāja.

Invalīdu biedrībai par paveikto pateicās arī Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja padomnieks R. Javoišs, kurš piekrita biedrības biedra M. Zvaigznes priekšlikumam, ka biedriem būtu noderīgas tikšanās ar valsts vadības pārstāvjiem, pašvaldības darbiniekiem, lai notiktu aktīvāka savstarpēja informācijas apmaiņa. R. Javoišs atzina, ka Ogres Invalīdu biedrība ir viena no spēcīgākajām un aktīvākajām Latvijā, turklāt tai būs jābūt par labu padomdevēju paplašinātā novada sociālajiem dienestiem. Priekšsēdētāja padomnieks pateicās par biedrības biedru nesavtīgo darbu, palīdzot viens otram, pateicās biedrības vadītājai.

Sekoja biedrības biedru balsošana par biedrības valdes priekšsēdētāju, vadītāju, jo vadītājs tiek ievēlēts uz 3 gadiem. Šim amatam tika ieteiktas divas kandidatūras – jau esošā A. Olševska un A. Sondore. Ar lielu balsu pārsvaru šajā amatā atkārtoti tika ievēlēta A. Olševska. Drīz pēc balsojuma rezultātiem A. Olševska atzina, ka ir gatava turpināt biedrības vadītājas pienākumus, lai gan sākumā šķitis, ka to vairs nespēs darīt, jo darbs nav viegls. “Tagad jau esmu apradusi ar pienākumiem, nav vairs tā stresa, kāds bija sākumā,” viņa atzīst. “Ja vien Dieviņš dos veselību, ar prieku strādāšu arī turpmākos trīs gadus.”
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Lilija 
2010-02-10  16:15:11
Apsveicu grūtajā darbā. Tas ir cildens un cēls darbs un var tik priecāties,ka biedrība saņem tik lielu atbalstu no pašvaldības, kas sedz visus izdevumus , kas traucē vadītājam strādāt.(autobusa uzturēšanas izdevumus, algu šoferim, apmaksā komunālos maksājumus, telefona rēķinus, apsardzi, internetu un elektrību.), Nešaubos,ka arī citas biedrības varētu ražīgāk darboties ar tādu atbalstu.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības