Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-02-09  08:41:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Vakar Ogres rajona tiesa nolasīja saīsināto spriedumu no amata atbrīvotā bijušā SIA "Ķeguma stars" vadītāja Māra Griņeviča civillietā, kurā viņš cēlis prasību pret SIA "Ķeguma Stars" un Ķeguma novada domi par atjaunošanu darbā un kompensācijas piedziņu par darba piespiedu kavējumu.

Pamatojoties uz dažādiem Civilprocesa likuma, Darba likuma, Komerclikuma pantiem, tiesa Griņeviča prasību vakar noraidīja. Tāpat tiesa lēma piedzīt no M.Griņeviča par labu Ķeguma novada domei ar lietas vešanu saistītos izdevumus 162.34 latu apmērā. Šī summa M.Griņevičam jāatmaksā desmit dienu laikā pēc sprieduma stāšanās spēkā.

Spriedumu pārsūdzēs

Pilns sprieduma teksts būs pieejams 22.februārī. M.Griņevičs gan joprojām ir pārliecināts par savu taisnību un "Ogres faktiem" atklāj, ka spriedumu noteikti pārsūdzēs.

Savukārt Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols pauda viedokli, ka M.Griņeviča prasība ir pilnīgi nepamatota. "Es uzskatu, ka apgabaltiesā mēs noteikti vinnētu," uzsver R.Ozols.

Nopratina KNABā

R.Ozols arī atzīst, ka nesen bijis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā uz nopratināšanu. "No tās nopratināšanas es sapratu, ka sūdzības īsā fabula ir tāda - es esmu traucējis Griņēviča kungam paaugstināt tarifus vajadzīgajā augstumā, jo viņš uzskata, ka būtu vajadzējis vēl augstāk, nekā šobrīd ir. Un es, lūk, esmu traucējis un traucēdams nodarījis zaudējumus," stāsta R.Ozols.

Dažādi skaidro tarifu svārstības

Jau ziņots, ka M.Griņevičs vērsies ar prasību tiesā, pēc tam, kad atcelts no nozīmīgā pašvaldības uzņēmuma vadītāja amata, uzskatot, ka atcelšana bijusi politiski motivēta un nav īstenota likumā noteiktajā kārtībā. M.Griņevičs "Ogres faktiem" paudis viedokli, ka pirms pašvaldību vēlēšanām Ķegumā apzināti samazināti tarifi, bet pēc vēlēšanām tie atkal pacelti.

M.Griņevičs skaidrojis, ka apkures tarifs "Ķeguma stars" apsaimniekošanā esošajās mājās sastāv no divām daļām - "Latvenergo" elektroenerģijas cena un "Ķeguma stars" piegādes un tirdzniecības tarifa daļas. Sakarā ar apmērma 30% lieliem siltuma zudumiem apkures sistēmā, "Ķeguma stars" faktiski siltumu iedzīvotājiem pārdod lētāk, nekā iepērk, un strādā ar ievērojamiem zaudējumiem, norāda M.Griņevičs.

Par spīti tam pašvaldība pirms vēlēšanām lēmusi siltuma tarifa piegādes un tirdzniecības daļu samazināt no 14.7 santīmiem līdz 11 santīmiem par vienu megavatstundu. Tā kā reāli šāds lēmums uzņēmumam nozīmē vēl lielākus zaudējumus, šī tarifa daļa pēc vēlēšanām atkal būtiski paaugstināta - nu jau līdz 17 santīmiem, skaidro M.Griņevičs. M.Griņevičs arī norāda, ka pirms viņa atcelšanas no amata nav tikusi sasaukta dalībnieku sapulce un lēmumu par atcelšanu vienpersoniski izlēmis Ķeguma novada domes priekšsēdētājs, bet citi deputāti par to neesot tikuši informēti un tikai pēc tam meklēti formāli atcelšanas iemesli.

Savukārt R.Ozols M.Griņeviča apalvojumiem nepiekrīt un pauž viedokli, ka viņa atcelšana no amata bijusi pamatota un likumīga. Tarifa svārstības bijušas saistītas ar AS "Latvenergo" tarifu izmaiņām, skaidro R.Ozols. Viņš gan atzīst, ka, ņemot vērā auksto laiku un Ķeguma siltumapgādes sistēmas problēmas, par šāgada janvāri ķegumiešiem nāksies maksāt krietni vairāk, nekā plānots.

Jau ziņots, ka no amata atcets arī M.Griņeviča brālis, bijušais SIA "Lielvārdes Remte" direktors Aivars Griņevičs. Arī viņš atcelšanu uzskata par nepamatotu un apsver iespēju tiesāties.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

sekste 
2010-02-09  18:26:50
Kas tie tādi Griņeviči? Mafijas pārstāvji?

Esss 
2010-02-09  18:08:33
Ta man vienalga kādi jums tie tarifi! man ir peča (krāsns, ja kāds to nesaprot)! Aizeju mežā (nopērku cirsmu), sagādāju malku, kurinu cik gribu- salstu, ja slinkums kurināt! A kādām partijām tie Griņeviči pieder?

> Esss 
2010-02-09  17:30:49
es neteicu pazemināts. Taču ne tā paaugstināts kā to viens otris gribētu

Esss 
2010-02-09  17:25:40
Paldies) Tad Tev ir pazemināts tarifs:);):)&

Rejs 
2010-02-09  11:46:22
Ielīduši ne tajās partijās. Griņēvičiem jāmaina partijas piederība un viss būs čikiniekā

paldies 
2010-02-09  11:15:51
Paldies Ozolam, ka nepieļāva tarifu celšanu!

??? 
2010-02-09  10:19:51
nepareizs uzvārds?

vied 
2010-02-09  10:17:20
tas ir vandalisms pret Griņevičiem

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības