Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-10-08  13:59:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes deputāti šodien diskutēja par lēmumprojektu, kas paredz starp SIA "Lauberes bekons" un Lauberes pagasta padomi noslēgtā līguma laušanu.

Domes juridiskā dienesta pārstāvis Valdis Mūrnieks skaidro, ka divpusējais līgums, kas noslēgts šā gada 30.jūnijā (dienu pirms Lauberes pagasta padomes pilnvaru beigām) paredz, ka “katru gadu, sākot ar gadu, kad cūku nobarojamais komplekss būs nodots ekspluatācijā, sniegt finansiālu atbalstu Lauberes pagasta iestādēm 5000 latu apmērā  vai līdzvērtīgu summu eiro.” Savukārt Lauberes pagasta padome, “parakstot šo Līgumu piekrīt, ka SIA “Lauberes Bekons” būvē cūku kompleksu ar biogāzi un apstiprina, ka SIA “Lauberes Bekons” ir tiesīga būvēt nobarojamo cūku kompleksu saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem.” Tāpat līgumā norādīts, ka „Lauberes bekonam” darbaspēks cūku fermai jāformē no Lauberes iedzīvotāju vidus.

Līgums neatbilst likumam

Ņemot vērā iedzīvotāju protestus, lietas materiāli nodoti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kas, tos izvērtējot, lūdzis Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas vērtējumu. Ministrijas atbildē, ko saņēmusi arī Ogres novada dome, norādīts, ka līgums “neatbilst nevienam no Valsts pārvaldes iekārtas likumā paredzētajiem publisko tiesību līguma veidiem. Turklāt minētais līgums nav uzskatāms arī par tādu, kura saturs liecinātu par publiskas personas darbību privāto tiesību jomā, jo šajā gadījumā publiskā persona caur privāttiesisku darījumu ir piekritusi privātpersonas būvniecības iecerei, taču šāds lēmums ir pieņemams tikai publisko tiesību jomā, proti, saskaņā ar Būvniecības likuma un Ministru kabineta 1997.gada 1.aprīļa noteikumu Nr.112 “Vispārīgie būvnoteikumi” prasībām, nevis slēdzot par to privāttiesisku darījumu. Bez tam būvniecības procesa tiesiskuma nodrošināšana faktiski ir uz likuma pamata izrietošs pašvaldības pienākums, jo tā ir viena no pašvaldību autonomajām funkcijām atbilstoši likuma “Par pašvaldībām”15.panta pirmās daļas 14. punktam un šīs funkcijas nodrošināšana nav ierobežojama ar nosacījumiem, kas balstīti uz civilā kārtā slēgtiem darījumiem kā tas ir dotajā gadījumā. Pēc RAPLM ieskatiem 2009.gada 30.jūnija Līgums Nr.1 neatbilst normatīvo aktu prasībām un ir atzīstams par spēkā neesošu no tā noslēgšanas brīža.”

Aicina atcelt lēmumu

Šodien lauberiešu pārstāve Maiga Livčāne atkārtoti vērsa deputātu uzmanību uz to, ka ne vien noslēgtais līgums, bet arī pats lēmums par cūku fermas būvniecību pieņemts pretēji iedzīvotāju un Lauberes attīstības interesēm. „Es gribu lai jūs katrs ieskatītos viņu sastādītajā vides vērtējumā, mūsu dokumentos un atceltu šo 30.jūnija lēmumu, jo tas ir prettiesisks dabai un cilvēkiem kaitējošs. Cūku ražotne ir pretrunā arī Lauberes teritorijas plānojumam, kurš ir apstiprināts 2006.gada 1.jūnijā un kuru jūs pārapstiprinājāt,” šodien deputātus uzrunāja M.Livčāne, piebilstot, ka pēc kompleksa būvniecības ne vien lauberieši, bet arī apkārtējo pagastu iedzīvotāji cietīs no smakas un vides piesārņojuma.

Domes juridiskā dienesta pārstāvji gan skaidroja, ka runa šobrīd neiet par lēmuma atcelšanu, bet gan vienīgi par līguma laušanu, kas pati par sevi nekādi neietekmēs Lauberes pagasta padomes pozitīvo lēmumu attiecībā pret cūku kompleksa būvniecību. Šo lēmumu lūdza atcelt arī deputāts Ludvigs Tribockis, taču neguva kolēģu atbalstu. L.Tribockis norāda, ka Valmierā līdzīgā rūpnīcā uzstādīti ļoti dārgi filtri par 70 000 latu, taču smaka joprojām bijusi jūtama. "Es šaubos, ka kāds Lauberē uzstādīs labākus," piebilst L.Tribockis.

Plūģis norāda uz iedzīvotājiem

Lauberes pagasta padomes administrācijas vadītājs Ārijs Plūģis, kas līguma slēgšanas brīdī bija pagasta padomes priekšsēdētājs, skaidroja, ka līgums noslēgts, ņemot vērā iedzīvotāju vēlmes. Publiskās apspriešanas sanāksmēs iedzīvotāji izteikušies, ka cūku komplekss viņiem nedos nekādu labumu, tādēļ arī radusies doma noslēgt līgumu, kas kompleksa būvniekiem uzliktu noteiktas saistības attiecībā pret Lauberes pagastu un tā iedzīvotājiem. Līgums sastādīts tādēļ, lai kliedētu bažas, ka būvnieks nepildīs solījumus, norāda Ā.Plūģis, piebilstot, ka arī gadījumā, ja šāds līgums netiktu noslēgts, cūkkopības kompleksa būvniecība tomēr tiktu atļauta. Viņš arī pauda cerību, ka būvnieki arī bez līguma pildīs pagastam un iedzīvotājiem dotos solījumus. Ā.Plūģis gan piebilda, ka līguma laušana neaizkavēs cūku kompleksa būvniecību.

Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis Ā.Plūģim aizrādīja cūku kompleksam labvēlīga lēmuma pieņemšanu dienu pirms pilnvaru termiņa beigām. E.Helmanis Ā.Plūģi lūdzis nesteigties un atstāt lēmuma pieņemšanu novada domes ziņā, taču nav ticis sadzirdēts. „Tāpēc arī šādas sekas,” rezumē E.Helmanis.

Iebilst pret lēmuma atcelšanu

Domes juridiskā dienesta pārstāvis Ēriks Ancāns norāda, ka lēmuma atcelšana kopumā nebūtu vēlama pirms nav noslēgušies to sakarā uzsāktiem tiesas procesi. „Ja mēs apsteigsim visus procesus un jūs tiešām pieņemsiet lēmumu par Lauberes pagasta padomes lēmuma atcelšanu, tad visa atbildība gulsies uz novada pašvaldības pleciem,” skaidro Ē.Ancāns, piebilstot, ka lēmumu varētu atcelt tad, ja būtu attiecīgs tiesas spriedums. Pretējā gadījumā Ogres novada domei var nākties atlīdzināt SIA „Lauberes bekons” veiktos ieguldījumus.

Savukārt E.Helmanis ierosināja pašvaldībai līdz tiesvedības laikā nepieņemt nekādus lēmumus, kas attiektos uz kompleksa būvniecību, bet deputāts Jānis Petrovičs uzsvēra, ka gadījumā, ja visi likumi ir ievēroti, sabiedrības viedoklim ir tikai rekomendējošs raksturs.

Lēmumu par līguma starp Lauberes pagasta padomi un SIA „Lauberes Bekons” laušanu deputāti plāno pieņemt nākamajā ceturtdienā.
 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2.  3.  4. 

imants 
2009-10-29  08:36:07
nu ko Plūģa pakaļlaižas, tagad kauns cilvēkiem acīs skatīties par to paklausīgo roku vicināšanu..., vai arī sirdsapziņa pazudusi... Kā jūtaties Imanta, Jāzep...? uz jums lauberieši cerēja un vēl ticēja...

ak kika 
2009-10-29  08:24:30
tas tikai vēl trūka, lai slēdzēji personīgi pateiktu cik "pilna kabata" un vai tā nav par mazu...(paša Plūģa vārdi)

to kika 
2009-10-29  08:19:22
kur tu saskati labumu cilvēkiem? Par jūdasa grašiem pārdot cilvēku labklājību, drošību un vidi kurā tie mīt, ražojot indīgu produkciju? Vai nu esi dumja, vai cik tev maksā par šo stulbo komentu

nu 
2009-10-29  08:15:35
kā Plūģim nav kauna!!!!????

un 
2009-10-22  15:27:34
Kursj uznjemsies atbildiibu par sjiim ziepeem?....

zinatajs- kika 
2009-10-20  10:33:36
Koruptīvam dokumentam jeb, kurš it neatbilstošs valsts likumdošanai nav juridiska spēka ne šodien, ne rīt. Tas vienkārši nedarbojas. Prasības, kādas uzņēmējam būtu jāievēro attiecībā pret iedzīvotājiem un vidi, nemaz nav iestādātas. Kompleksa būvniecība nevar notikt, jo tā neatbilst valsts likumdošanai tāpat kā šis noslēgtais pretlikumīgais līgums. Ja mēs būtu tiesiska un demokrātika valsts, tad tādas lietas ierēdņi nevarētu virzīt.

kika 
2009-10-20  08:58:30
Vai visi tie, kas te pārmet koruptīvo dokumentu, pamanīja, ka tajā iekļautas prasības par labu iedzīvotājiem, nevis slēdzējiem personīgi? Atceļot līgumu, kompleksa būvniecība turpināsies tāpat, bet nekas vairs neliedz uzņēmējam pieņemt darbā, piemēram, ievestus ķīniešus.

 
2009-10-16  14:43:49
Pateicoties iedzīvot;aju spiedienam, nesmukums nāca gaismā. Neglīti un vēl ierēdņiem nav kkauna runāt par kaut kādu tur likumīgu darbību. Viss būs , ievērojot likumus.Paliek slikta dūša vai latviski vemt gribās. Kas atbildēs par gaidāmo piesārņojumu?

 
2009-10-16  14:02:09
Nelikumīga, koruptīva dokumenta izņemšana it kā nemazinātu likuma pārkāpumu. Bet vai tā tiek glābts jurista un cūku īpašnieka mundieris. Vērosim!!!!!!

Plūģim 
2009-10-16  11:04:12
Arī Tev ir jāieveero valsts likumdosana. Bez pareizas dokumentu noformesanas un bez tavas sadzas iedziivotaju atbalsta buvniecība negrib tapt un netaps.

jautajums 
2009-10-16  10:04:43
Ogres novada domes Tautsaimniecības komisijai- vai arī Suntažos tiek gatavoti dokumenti fermai http://www.vidm.gov.lv/ivnvb/ivn/projekti/proj1/Lulbrokas_cuk.htm

aktivists 
2009-10-16  09:01:11
Ievērojams Latvijas jurists satāda un paraksta nelikumīgu līgumu, kura rezultātā top tikpat pretlikumīgs lēmums. Tika nopirktas Lauberes nedomājošo deputātu balsis. šis jurists ir arī vienīgais zināmais fermas īpašnieks un Ietekmes uz vidi sastādītājs. Sabiedrība 3 gadu garumā cenšas pierādīt arī šā dokumenta neatbilstību likumdošanai, bet pagaidām nekā. Vai juristam pienāksies arī kāds soda bonusiņš par šā brāķa saražošanu? Vai viņš ir kompetents cūkkopībā un speciālists vides jautājumos?

 
2009-10-14  10:58:46
Vieglāk ir salikt savu iedzīvi un aidā... Panākt kādu saprātīgu risinājumu vietējo uzņēmēju un iedzīvotāju interesēs ir neiespējami. Politiķi beidzot ir atzinuši, ka likvidēdami cukura ražošanu ir kļūdījušies, bet vai ir kāds atbildīgais? Nav un nebūs! Atbalstot ārvalstu cūku ienākšanu - cukura ražošanas vietā- arī neviens nekad neatbildēs. Kas maksās par Vides piesārņojumu - atveseļošanu? Mēs - no nodokļu maksātāju naudas! Politiķi diemžēl ne par ko neatbild.

to lauma 
2009-10-14  07:57:28
kas teica neko neražot. Šeit tādu nav. Nelaime tā ka tu savā vientiesībā iedomājies, ka ražošana ar kaitīgu gala iznākumu, vien izdevīga tās iniciatoriem kabatas naudas iegūšanai, arī ir atbalstāma. Plūģim un Līcim pie kājas ražošana. Nu neatbalsta viņi vietējos ražotājus. Taču hiēnas tvēriens tur, kur uz citu nelaimes var rociņas sasildīt un savus maciņus piepildīt...

lauma 
2009-10-13  15:48:19
Protams, labāk neko Latvijā, nebūvēsim, neražosim un dzīvosim "cepuri kuldami" tīrā vidē, saņemot pabalstus, jo strādāt jau nebūs kur.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības