Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ilze Arāja, Nodarbiātības valsts aģentūras Ogres filiāles vadītāja
  Publicēts: 2009-09-08  09:50:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

No 7.septembra bezdarba riskam pakļautie darbinieki, kuri strādā nepilnu darba nedēļu komersantu uzņēmumos, jebkurā no 28 NVA filiālēm visā Latvijā var saņemt profesionālās apmācības kuponus.

NVA aicina visus darba devējus, kas plāno samazināt darbinieku skaitu, mainīt uzņēmuma profilu vai veikt citas reorganizācijas uzņēmumā, izvērtēt iespēju turpināt nodarbināt bezdarba riskam pakļautos darbiniekus uz pusslodzi, izmantojot iespēju dīkstāves laikā paaugstināt viņu profesionālo kvalifikāciju vai arī mainīt to atbilstoši uzņēmuma interesēm.  Sākot ar šā gada septembri NVA īsteno jaunu Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētu preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu „Profesionālā apmācība bezdarba riskam pakļautām personām”, lai tajos komersantu uzņēmumos, kuri spiesti uz laiku samazināt ražošanas vai pakalpojumu apjomus, nodrošinātu darba vietu pastāvēšanu un veicinātu darbinieku skaita saglabāšanu. Bezdarba riskam pakļautie darbinieki iegūst iespēju pilnveidot savas profesionālās prasmes un iemaņas vai iegūt profesionālo kvalifikāciju, apgūstot ar darba devēja profesionālo darbības jomu saistītas profesionālās pilnveides un profesionālās tālākizglītības programmas. Līdz ar to tiks veicināta darbinieka konkurētspēja un samazināts individuālais bezdarba risks profesionālās dīkstāves laikā.

Pretendentam uz dalību pasākumā jāierodas jebkurā no 28 NVA filiālēm, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu (pasi) un darba devēja apliecinājumu. Ja pretendents atbilst pasākuma dalībnieka nosacījumiem, viņš tiek piereģistrēts  un saņem kuponu mācībām jebkurā paša izvēlētā izglītības iestādē. 

Kupons ir garantijas apliecinājums tam, ka gadījumā, ja bezdarba riskam pakļautais darbinieks, izvēloties mācību iestādi, apgūs darbam nepieciešamo mācību programmu, apmācības viņam tiks apmaksātas 300 līdz 500 latu apmērā atkarībā no izvēlētās apmācības programmas. Kupona derīguma termiņš - 1 mēnesis. Apmācības maksimālais ilgums – 6 mēneši.

Nodarbinātajiem jau pašlaik pastāv iespēja pašiem izvēlēties gan izglītības iestādi, gan mācību programmu ar nosacījumu, ka izglītības iestāde piedalās NVA organizētajā iepirkumu konkursā un izpilda iepirkuma kritērijus. NVA akceptēto izglītības iestāžu saraksts no 15.septembra būs pieejams NVA mājas lapā. 

Iesaistīties pasākumā var bezdarba riskam pakļautais komersanta nodarbinātais (izņemot valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību darbiniekus), kuram darba devējs ir izsniedzis apliecinājumu, ka, lai saglabātu savu darba vietu, darbiniekam nepieciešama apmācība. Darba devēja apliecinājumā  jābūt ziņām par ekonomiskās krīzes vai citu svarīgu faktoru ietekmēto darba apjoma samazināšanos uzņēmumā un konkrētā darbinieka darba laika saīsināšanu līdz 20 stundām nedēļā. Darba devējam jāapliecina, ka darba laiks  attiecīgajam darbiniekam samazināts vismaz 2 mēnešus pirms iesaistes pasākumā.  Pretendentam uz dalību pasākumā jābūt vismaz vienu gadu nodarbinātam esošajā darba vietā.

Sīkāka informācija www.nva.gov.lv vai NVA Ogres filiālē, kontakttālrunis: 65046340
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības