Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dzintra Dzene, Ogres rajona policijas pārvaldes preses sekretāre
  Publicēts: 2008-10-21  09:39:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Dzelzceļa policijas pārvaldes darbinieki apkopojuši statistikas datus par šāgada deviņos mēnešos uz dzelzceļa notikušajiem satiksmes negadījumiem. Lai gan salīdzinājumā ar atbilstīgu laika posmu pērn bojā gājušo skaits ir mazinājies, pieaudzis negadījumos cietušo personu skaits.
Šāgada deviņos mēnešos dzelzceļa satiksmes negadījumos cietušas 44 personas, tajā skaitā 6 nepilngadīgie. Pērn analogā laika posmā cietuši 36 cilvēki, no kuriem trīs bijuši nepilngadīgi. Diemžēl šogad jau 17 personas dzelzceļa satiksmes negadījumos zaudējušas dzīvību, tai skaitā, viens nepilngadīgais. Pērn attiecīgi no visiem negadījumos cietušajiem, dzīvību zaudēja 26 cilvēki, tajā skaitā 3 nepilngadīgie.
Dzelzceļa likuma 38.pants nosaka, ka teritorija, kurā notiek vilcienu satiksme, tiek veikti manevri, iekraušanas un izkraušanas darbi, ir paaugstinātas bīstamības josla, kurā, izņemot īpaši norādītas vietas (pārejas, pārbrauktuves, peronus u.tml.), drīkst atrasties vienīgi dzelzceļa darbinieki, kas veic savus darba pienākumus. Tomēr, Dzelzceļa policijas apkopotie statistikas dati liecina, ka 37 personas dzelzceļa satiksmes negadījumos cietušas, šķērsojot sliežu ceļus tam neparedzētā vietā.
6 cilvēki cietuši uz dzelzceļa pārejām. Jāpiebilst, ka dzelzceļa pārejas nav pielīdzināmas gājēju pārejām uz brauktuves. Uz dzelzceļa gājējiem, pat ja viņi sliežu ceļus šķērso pa pāreju, priekšroka netiek dota un vilciens pie pārejas neapstāsies, turklāt tā bremzēšanas ceļš ir krietni garāks nekā auto, tāpēc sadursmē ar vilcienu, cilvēks vienmēr būs zaudētājs.
Šogad 3 no negadījumos cietušajām personām stāvējušas pārāk tuvu perona malai un garām braucošais vilciens šos cilvēkus aizķēris, diemžēl diviem mediķi palīdzēt vairs nespēja. Policijas darbinieki atgādina – pie dzelzceļa jābūt ļoti uzmanīgiem, jo gaisa plūsma var paraut cilvēku zem garāmbraucošā vilciena, pat stāvot atstatus. Bet tie, kas mēdz stāvēt tuvu perona malai vai iet gar sliedēm, riskē tikt aizķertiem aiz somiņas, šalles, vai kādas citas mantas. Arī tas ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki pakļūst zem vilcieniem.
Daži cietušie, iedami pāri sliedēm, runājuši pa mobilo tālruni vai ar austiņām klausījušies pleijeri, kā rezultātā nav laikus sadzirdējuši un pamanījuši vilciena tuvošanos. Tā, piemēram, 17.janvārī 1991.gadā dzimis pusaudzis, klausīdamies pleijeri, šķērsoja gājēju pāreju zem Jūrmalas gatves tilta ceļa posmā Zasulauks – Lāčupe un laikus nepamanīja manevru lokomotīves tuvošanos. Arī mašīnists laikus nespēja reaģēt, jo manevru lokomotīvei kabīne neatrodas sastāva priekšgalā. Rezultātā cietušais guva politraumu, galvas sasitumu un komas stāvoklī tika ievietots slimnīcā.
Šķērsojot sliežu ceļus, daudzi aizmirst palūkoties uz abām pusēm. Ir bijuši arī gadījumi, kad cietušie mēģinājuši pieķerties braucošam vilcienam vai vizinājušies ar velosipēdu tuvu dzelzceļa sliedēm, kā rezultātā pakļuvuši zem vilciena, bet 1988.gadā dzimis vīrietis, kuru 23.februārī dzelzceļa stacijā Dole, atrodoties uz perona, aizķēra un nāvīgi traumēja kravas vilciens, bija centies to nobalsot...
11 no cietušajām personām bijušas alkohola reibuma stāvoklī. Kopumā šāgada 9 mēnešos dzelzceļa policijas pārvaldes darbinieki par atrašanos reibuma stāvoklī dzelzceļa objektos un infrastruktūras tuvumā, administratīvi sodījuši 1765 personas (pērn atbilstīgā laika posmā – 1639). Faktiski visi šie cilvēki ir apdraudējuši savu dzīvību un veselību. Pat, ja cilvēks izdzīvo, traumas pēc sadursmes ar vilcienu mēdz būt ļoti smagas – cilvēki dzelzceļa satiksmes negadījumos visbiežāk guvuši  galvas traumas vai arī zaudējuši kādu no ekstremitātēm. Tā, piemēram, 17.maijā ārpus gājēju pārejas ceļa posmā Rīga – Zemitāni vilciens traumēja 1951.gadā dzimušu vīrieti, kurš slimnīcā nonāca ar diagnozi – labās kājas traumatiska amputācija. Diagnoze: abu apakšstilbu daļēja traumatiska amputācija noteikta arī 1955.gadā dzimušai sievietei, kura 10.janvārī pie Pļaviņu dzelzceļa stacijas, būdama alkohola reibumā, šķērsoja sliežu ceļus ārpus gājēju pārejas. Šo cilvēku dzīve nekad vairs nebūs tāda kā iepriekš, tāpēc, šķērsojot sliežu ceļus vai atrodoties to tuvumā, vienmēr atcerieties – dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona!
 




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības