Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Līga Orupa
  Publicēts: 2009-06-10  09:48:00 / Viedokļi
 
 Ziņot redakcijai  

Ja cilvēki atsakās no līdzdalības vai kāda cita iemesla dēļ tā viņiem ir liegta, viņi nevar būt pilnvērtīgi sistēmas locekļi!

Es atceros savus 18 gadus. Jutos tik lepna, ka tagad arī es varu iet balsot, atdot savu balsi un nebūt vienaldzīga, ka, neaizejot vēlēt, paliktu vienaldzīga par mīļajiem, mājām, darbu, naudiņu, ko pelnu, un būt aktīvs pilsoniskās sabiedrības pārstāvis. Toreiz, tāpat kā 7 gadus vēlāk – 2009. gadā daudz nekas nav mainījies jauniešu attieksmē pret vēlēšanām. Vienaldzīgo nav. Viedokļi - krasi pretēji un atšķirīgi:

”Es neiešu vēlēt. Kāda tam ir jēga. Es tāpat neko nevaru mainīt. Tāpat nav par ko balsot. Rezultātu tāpat neredzu. Saeimā neviens neko nedara. Neviens nespēj mani pārliecināt par to, ko mana balss varētu mainīt.”

”Es iešu vēlēt. Es ticu un zinu, ka man balss var būt izšķirošā. Varu atbalstīt savējos un līdzīgi domājošos.”

„5 LVL un jauniešiem būs motivācija.”

Neizlēmību – varbūt iešu? Kāpēc iet?  Kāpēc nē? Varbūt nē – var dzirdēt reti. Nu vēlēšanas ir pagājušas. Katrs izdarīja vai tieši pretēji – neizdarīja  savu izvēli. Jums šķitīs, ka par jauniešu motivāciju un interesi balsot ir par vēlu runāt. Saka,  ko tur nožēlot izdarīto vai neizdarīto. Kas izdarīts izdarīs, kas nē, tas nē. Tomēr, šoreiz arī pēc vēlēšanu norises vēlos padomāt un uzzināt Jūsu viedokli par to,  ka varbūt ir vai bija vērts atdot savu – jaunieša balsi -, ka varbūt vajadzēja būt aktīvam pilsoniskās sabiedrības pārstāvim un piedalīties vēlēšanās vai tomēr - nē.

Pilsoņu politiskās līdzdalības līmenis nosaka viņu rīcībā esošie politiskie resursi un viņu interese par politiku! Ir daudz runāts par jauniešu attieksmi par Latvijas valsti un sabiedrību, iesaistīšanos nevalstiskajās organizācijās, bet reti kad runā par jauniešu politisko līdzdalību.

Toties, ir novērojama pasivitāte un neieinteresētība. Līdzdalība procesos ir zema un neregulāra, ir samērā negatīva attieksme pret varas struktūrām un neuzticēšanās tām, tāpat informētība par politiskajām partijām un institūcijām ir pazemināta.

Kāpēc tā?! Lielākoties jauniešiem kā sociālā grupai, iespējams, ir maza iespēja ietekmēt lēmumus,  kā arī problēmu risināšana ir vairāk risināma lokālā nevis valstiskā mērogā. Būtībā – jauniešiem politiskie procesi NETIEK PILNVĒRTĪGI SKAIDROTI, tāpat kā citām sociālām grupām un tā nav galvenā mērķauditorija! Motivācija zūd!

Pilsoņa politiskā apziņa krīzes situācija var noturēt demokrātiju valstī. Arī jaunietis ir pilsoniskās sabiedrības daļa!

Piedalīties nozīmē: strādāt sabiedrības labā, veicināt pārmaiņas un attīstību, jauniešu grupas interešu pārstāvniecību, līdzdalību, karjeras veidošanu, sevis apliecināšanu, kontaktus, personīgos ieguvumus un informāciju.

Un ko domā Tu?!




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Gints 
2009-06-10  21:17:01
uz "pamodās?", tas mans sorry

pārsteigums 
2009-06-10  21:04:46
Kas tad tas? Kur pazuda komentāri Cenzūra?Ēsmu vīlusies! Domāju,ka saņemšu atbildi arī uz savu komentāru.

Gints 
2009-06-10  12:14:21
Pamodās

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības