Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2024-04-23  16:48:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Analizējot šī brīža pieprasījumu ēku pārvaldīšanas jomā, sarežģītākā sadaļa ir lēmumu pieņemšana un prioritāšu noteikšana starp mājai nepieciešamajiem remontdarbiem kopuma un ilgtermiņa ieguldījumiem. Lai noteiktu prioritātes ir nepieciešams izstrādāt kritēriju kopu ar nosacījumiem, kas ļauj noteikt ēkas būvkonstrukciju, iekšējo inženiertīklu un pārsegumu nolietojumu pakāpi. Bez šiem parametriem, ne mazāk būtiski ir arī ēkas energoefektivitātes dati, kas sniedz līdzvērtīgu informāciju par ēkas esošo tehnisko stāvokli.

Uzņēmums SIA Vilks ir izveidojis namu vizuālās apsekošanas un energopārvaldības platformu Houselog, kas atspoguļot mājas lietas informāciju, norādot veicamo darbu specifiku, izpildes laiku, veikšanas iemeslu – plānotā pārvaldīšanas darbība, avārijas izsaukums, plānotie ēkas remontdarbiem. Platformā paredzēts veikt ēkas vizuālās apsekošanas sastādot digitālos apsekošanas aktus lietojot mobilo ierīci. Sistēma nodrošina attālinātu saziņu starp Dzīvokļu īpašniekiem, attālinātu lēmumu pieņemšanu (digitāla anketēšana) par Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas plāna un tā izmaksu apstiprināšanu, kā arī tai nepieciešamo remontdarbu izmaksu apstiprināšanu. Izmantojot platformu iespējams nodrošināt kontroli par plānoto darbu izpildi saskaņā ar kalendārajā plānā norādīto. Platformā iespējams sekot līdzi Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas energoefektivitātes rādītājiem - ēkas iekštelpu mikroklimata monitoringu nodrošina temperatūras, relatīvā gaisa mitrumu un CO2 līmeņa mērītāji. Telpās tiek izvietotas temperatūras, relatīvā gaisa mitruma un CO2 parametru nolasīšanas ierīces nosakot parametru izmaiņu koridorus un atspoguļot tos ar krāsām, ļaujot iedzīvotājiem saprast kurā brīdī telpās ir nepietiekoša apkure, kurā brīdī tās ir pārkurinātas. Līdzīgus principus jāievieš arī pie pārējiem parametriem. 

Šāda projekta realizācija bija iespējama pateicoties Latvijas investīciju attīstības aģentūrai. Proti, uzņēmums 2022.gada 25.martā noslēdza līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta “Inovatīvas daudzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas platformas HOUSELOG prototipa izstrāde” īstenošanu, piesaistot grantu 129 999,80 EUR apmērā Norvēģijas finanšu instrumenta programmas ietvaros. Projekta ietvaros tika izstrādāta inovatīvas daudzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas platformas HOUSELOG prototips, veikti tā izmēģinājumi un izpētīta tā adaptēšanas iespējas esošajā infrastruktūrā Latvijā un Norvēģijā.

Norvēģijas granti un EEZ granti ir Norvēģijas ieguldījums zaļā, konkurētspējīgā un iekļaujošā Eiropā.

Ar Norvēģijas un EEZ grantu palīdzību Norvēģija palīdz samazināt sociālās un ekonomiskās atšķirības un stiprināt divpusējās attiecības ar saņēmējvalstīm Centrāleiropā, Dienvideiropā un Baltijā. Norvēģija cieši sadarbojas ar ES, pamatojoties uz Līgumu par Eiropas Ekonomikas zonu (EEZ). Norvēģija kopā ar citām donorvalstīm no 1994. līdz 2014. gadam ir piešķīrušas atbalstu 3,3 miljardu eiro apmērā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības