Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2021-01-27  10:28:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada sporta skolas, saņemot no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) finansēšanas līgumu profesionālās ievirzes sporta programmu finansēšanai, konstatējušas, ka finansējuma proporcionālais apjoms ir samazinājies un ir nepietiekams pedagogu atalgojumu izmaksām 2021. gadā.

“Diemžēl jāatzīst, ka IZM vadības un speciālistu neprofesionālas un, jāsaka, pat kaitnieciskas darbības rezultātā pašvaldībām 2021. gadā nāksies pašām domāt, kā nodrošināt sporta skolu pedagogiem atalgojumu atbilstoši likumā noteiktai minimālai likmei, jo ar piešķirto valsts finansējumu akreditētās profesionālās ievirzes izglītības sporta programmu īstenošanu 100% apmērā nav iespējams nodrošināt,” atklāj Ogres novada Sporta centra direktore, Ogres novada pašvaldības domes deputāte Dzirkstīte Žindiga.

Dz. Žindiga kā piemēru min situāciju Ogres novada Sporta centrā – pedagogu atalgojuma nodrošināšanai atbilstoši zemākajai minimālai likmei, 2021. gadā papildu finansējums no pašvaldības nepieciešams 13 000 eiro apmērā, lai gan visi treneri strādā ar grupām, kuras atbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 508 “Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas” kritērijiem, un tiek iekļauti valsts finansēto pedagogu skaitā.

“Tā ir liela nauda pašvaldībai, kurai tagad ir jādomā, kā ar savu budžetu labot no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izvirzītās izglītības ministres kļūdas,” norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš.

Ogres Basketbola skolā situācija ir līdzīga kā sporta centrā. Šajā profesionāls ievirzes izglītības iestādē audzēkņu skaits ir par 18 izglītojamajiem lielāks salīdzinājumā ar pagājušā gadā aprēķināto, taču valsts finansējuma apjoms proporcionāli ir samazinājies. “Sanāk, ka valsts soda tieši labās skolas un labās pašvaldības, it kā cenšoties iznīcināt to, kas ir labs vēl tur, kur tas ir,” ar nožēlu par šādu attieksmi pret sporta jomu secina Dz. Žindiga. 

Pašvaldība finansē sporta izglītības iestāžu saimniecisko darbību – sporta bāzes un objektu ikdienas uzturēšanu un atjaunošanu, nepieciešamos remontdarbus un sezonālos darbus, komunālos pakalpojumus. Pašvaldības finansējums tiek piešķirts arī Ogres novada talantīgākajiem jaunajiem sportistiem, kuri pretendē vai jau ir iekļauti Latvijas izlasēs.

“Valstij, šajā gadījumā valsti pārstāv IZM, ir jānodrošina finansējums sporta pedagogu atalgojumam. Pašvaldībā mēs, protams, domāsim un atradīsim iespējas, kā izlabot šo JKP pārstāves vadītās ministrijas neprofesionalitāti un valstij kaitniecisko politiku. Mēs nepieļausim, ka mūsu sporta skolas zaudē pedagogus un tiek slēgtas. Ogres novada Sporta centrs un Ogres Basketbola skola – šīs izglītības iestādes ar savu darbu ir apliecinājušas savu vietu, lomu un nozīmi jaunatnes audzināšanā un godam ir pildījušas un pilda tām uzticētos pienākumus un misiju. Par IZM jāsaka pilnīgi pretējais – sporta jomā vadošā valsts pārvaldes iestāde ar savu attieksmi nevis veicina sporta attīstību, bet gan cenšas to iznīcināt. Manuprāt, ir ārkārtīgi svarīgi, lai vēlētāji saprot, kuri politiķi un kuras partijas dara kaut ko labu, būvē un veido un kuri māk tikai atņemt un iznīcināt,” savu viedokli pauž G. Sīviņš.

Savukārt Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs E.Helmanis vērsies ar šādu atklātu vēstuli pie Latvijas Pašvaldību savienības vadītāja Ginta Kaminska:

Vēršos pie Jums, lai kopā uzrunātu pašvaldību domju vadītājus un lai vērstos pie ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa kunga par JKP vadītās Izglītības un zinātnes ministrijas izdarīto, patvaļīgi, neievērojot Ministru kabineta noteikumus Nr. 508 “Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas”, samazinot finansējumu sporta skolu pedagogu atalgojumam. Šobrīd šim mērķim mēs saņemsim finansējumu tikai 93 procentu apjomā no 100 procentu solītā. Par šādu samazinājumu mēs neesam runājuši un neesam vienojušies. Mēs vienojāmies par pašvaldības budžeta samazināšanu, jo šobrīd visiem ir grūti laiki, taču atņemt finansējumu sportam nav godīgi pret mūsu sporta skolu pedagogiem, finansējums sporta skolām ir samazināts netaisni.

Mēs lūgsim Ministru prezidentu pievērst uzmanību JKP vadītajai ministrijai, izvērtēt, kāpēc tā ir sanācis ar finansējumu sporta skolām. Jācer, ka tā nav apzināta valsts tēla graušana, bet vienkārši nevīžība vai neizdarība. Lai mēs uzticētos valstij, arī valstij ir jāpilda savi solījumi.

Es augsti vērtēju Ministru prezidenta Kariņa kunga darbu un viņa uzņēmību, vadot valdību šajā sarežģītajā laikā, tomēr aicinu nepieļaut atsevišķu ministriju patvaļīgu, normatīvajiem aktiem neatbilstošu rīcību.

Runājot par Ogres novadu, vēlos uzsvērt, ka mūsu pašvaldības profesionālās izglītības iestādes – Ogres novada Sporta centrs un Ogres Basketbola skola – ir vieta, kur tiek audzināti jaunie sporta talanti, kas godam pārstāv Latviju ārpus tās robežām, ar saviem sasniegumiem veido mūsu valsts tēlu. Ogres novada pašvaldības dome arī turpmāk nodrošinās finansējumu šo sporta skolu sekmīgam darbam, tomēr valstij ir jāfinansē profesionālās izglītības iestāžu darbs normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apjomā.

Lūdzu Latvijas Pašvaldību savienības vadītājus un pašvaldību domju priekšsēdētājus atbalstīt šo aicinājumu, lai nepieļautu JKP vadītās Izglītības un zinātnes ministrijas netaisnīgo attieksmi pret sporta skolu pedagogiem.

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības