Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-11-20  14:48:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ņemot vērā Ogres novada pašvaldības vadības doto uzdevumu, SIA “Ogres Namsaimnieks” sper pirmos soļus, lai uzlabotu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmu tīrību un tajos samazinātu lielgabarīta atkritumu daudzumu, informē uzņēmuma vadītājs Kaspars Grīnbergs.

Š. g. 5. novembrī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš tikās ar SIA “Ogres Namsaimnieks” direktoru Kasparu Grīnbergu un Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieku Uģi Ulmani, lai aicinātu pievērst uzmanību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmu tīrībai – sadzīves atkritumu konteineriem un videi ap tiem.

K. Grīnbergs atzīst, ka problēma ir samilzusi – atkritumu konteineri nereti ir pārpildīti un pagalmos ievērojamos apjomos tiek novietoti lielgabarīta atkritumi. Manāmas gan vecās mēbeles, gan būvgruži un citi atkritumi. Veicot remontdarbus, iedzīvotāji bieži vien neizmanto iespēju individuāli pasūtīt lielos atkritumu konteinerus, bet sagaida, ka būvdarbu rezultātā radītos atkritumus aizvāks apsaimniekotājs. Tas gan nav apsaimniekotāja uzdevums, uzsver K. Grīnbergs. Arī vecās mēbeles pašiem būtu jānogādā SIA “Ķilupe” šķiroto atkritumu savākšanas laukumā, tomēr šāda rīcība nav pietiekami izplatīta.

“Konsultējoties ar pašvaldības policijas vadību, nolemts, ka turpmāk lielgabarīta atkritumus izvedīsim ar noteiktu regularitāti. Aicinām daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājus iznest lielgabarīta atkritumus divreiz mēnesī, 10. un 25. datumā, un attiecīgi visa veida remontdarbus un citus atkritumus radošos pasākumus plānot, ievērojot šos datums. Trīs dienu laikā pēc minētajiem datumiem lielgabarīta atkritumi tiks izvesti,” stāsta K. Grīnbergs. Viņš gan atzīst, ka šis solis ir eksperimentāls un rezultāts ir atkarīgs no iedzīvotāju pretimnākšanas, tādējādi pašiem uzlabojot savu namu pagalmu vizuālo tēlu. “Mēs nevaram vienmēr izsekot līdzi visiem atkritumu konteineriem, bet varam mēģināt cits citu radināt pie noteiktas kārtības,” skaidro uzņēmuma vadītājs.

Viņš gan atzīst, ka sodus par jaunās kārtības neievērošanu piemērot nevarēs, jo normatīvie akti precīzi nenosaka – tieši kādi atkritumi uzskatāmi par lielgabarīta, kādus var un kādus nevar novietot iedzīvotājiem pieejamajos atkritumu konteineros vai, ja tie pārpildīti, blakus tiem. Diemžēl daudzdzīvokļu namu atkritumu konteinerus nereti izmanto privātmāju īpašnieki, atbrīvojoties no saviem atkritumiem uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāju rēķina.

Savukārt dzīvojamo māju pārstāvji jeb māju vecākie tiks aicināti izvērtēt, vai konkrētās mājas noslēgtais līgums par atkritumu izvešanu paredz pietiekamu izvešanas biežumu. Nereti līgumi slēgti pirms laba laika, un iedzīvotāju ikdienā radīto atkritumu apjoms gadu gaitā ir pieaudzis. SIA “Ogres Namsaimnieks” Teritorijas uzkopšanas nodaļas vadītāja Līga Puriņa atzīst, ka lielgabarīta atkritumu – veco mēbeļu – apjoms ievērojami pieaudzis. Viņasprāt, situāciju varētu uzlabot, sekojot citu pilsētu praksei un Ogrē izveidojot lielgabarīta atkritumu novietošanas vietas. Šobrīd tie nereti tiek novietoti, kur pagadās.

Savukārt SIA “Ogres Namsaimnieks” Teritorijas uzkopšanas nodaļas darbu rīkotājs Edgars Žagars aicina iedzīvotājus pie lielgabarīta atkritumiem pagalmos nenovietot sadzīves atkritumus. “Dažkārt pēc dzīvokļa īpašnieka maiņas jaunais īpašnieks iznes mājas pagalmā visu iedzīvi,” viņš atzīst.

To, ka lielgabarīta atkritumu apjoms Ogrē pieaug, apliecina arī skaitļi. Ja septembrī vidēji mēnesī no daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmiem izvests ap 400 kubikmetru, tad oktobrī jau 575 kubikmetri lielgabarīta atkritumu. Kopā ar citiem atkritumiem (piemēram, rudens lapām, izņemot sadzīves atkritumus) septembrī no Ogres pilsētas izvesti 424 kubikmetri, bet oktobrī – 645 kubikmetri atkritumu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

E.Helmanim nākotnes vārdā 
2019-11-25  14:32:00
Ja Edgars ŽAGARS sētniekiem liek savākt pēdējo nokritušo koka lapiņu rudenī, pretēji tam kā Ogres speciālisti oktobrī apgalvoja - ideāls mēslojums kokiem, krūmiem u.tml.,, vai tas ir adekvāti? Asfalta melnumā un blīvumā ap kūrortpilsētas kokiem, kur pavasarī sētniekiem atkal liek novākt vismazāko nobirušo skujiņu un čiekuru. Vai tad konkrētai koku!!! sugai konkrētos augsnes apstākļos tiks veikta trūkstošo elementu papildināšana (ar minerālmēsliem) par ogrēniešu nodokļu maksātāju naudu?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības