Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ieva Rodiņa, Ogres teātra radošā direktore
  Publicēts: 2019-10-06  14:19:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

2019.gada rudenī sezonu aktīvi sākusi Ogres Teātra telpa – vieta, kurā ne tikai darbojas Ogres teātris, bet arī notiek dažādi kultūras pasākumi. Oktobrī un novembrī Ogres Teātra telpa aicina skatītājus uz daudzveidīgu kultūras programmu – teātra izrādēm pieaugušajiem un bērniem, kino seansiem, mūzikas koncertu.

11.oktobrī plkst. 19-22 Ogres novada Kultūras centra atvērto durvju pasākuma “Ogre. Centrs. Kultūra” ietvaros Ogres Teātra telpā notiks režisora Jāņa Kaijaka vadītā Ogres teātra atvērtais mēģinājums topošajam jauniestudējumam “Rītdiena ir tālu” (pēc franču autoru Pjēra Barijē un Žana-Pjēra Gredī komēdijas “Četrdesmit karāti” motīviem). Ogres teātris skatītājiem sniegs iespēju ielūkoties teātra aizkulisēs – izrādes tapšanas procesā, vērojot režisora darbu ar aktieriem un aktiera darbu ar lomu. Ieeja bez maksas.

Pasākuma programma: 

19:00-19:30 Ogres teātris kino kadros

19.30-20.30 Atklātais mēģinājums (1. daļa)

20.30-21.00 Ogres teātris kino kadros

21.00-22.00 Atklātais mēģinājums (2. daļa)

 

19. oktobrī plkst. 17:00 Ogres teātra izrāde – A. Čehova “Ivanovs” Jāņa Kaijaka režijā. Ogres teātra iestudējums piedāvā jaunu, šodienas kontekstā aktuālu klasiskās lugas interpretāciju. Izrāde saņēmusi gan skatītāju, gan kritiķu atzinību un ieguvusi Latvijas Nacionālā Kultūras centra organizētās skates “Gada izrāde 2018” augstākos novērtējumus – “Gada izrāde”, “Gada režisors” (Jānis Kaijaks), “Gada aktieris” (Andris Krauja – Ivanovs), “Gada aktrise” (Margarita Lutere – Anna Petrovna), “Gada otrā plāna aktieris” (Andris Peismalietis – Ļebedevs Pāvels Kirilovičs). Izrādes radošajā komandā arī kostīmu māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, horeogrāfe Rita Lūriņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, skaņu režisors Mārtiņš Andersons. Izrādes garums: 2 st. 30 min. (ar starpbrīdi). Biļetes – 12-7 eiro “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā. Ar Ogres novadnieka karti – īpaša cena.

24. oktobrī plkst. 19:00 – kinoseanss Kaspara Rogas dokumentālajai filmai “Meklējot Mr. Kauliņu” (2019, SKUBA Films). Mr. Kauliņš ir finansists un šarmants dzīves baudītājs. Pēc sava biznesa kraha viņš pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot par sevi pilnīgā neziņā. Starp tiem ir arī viņa labākais draugs Kaspars Roga, kurš apņemas noskaidrot, kur palicis Kauliņš. Pēc vairākiem gadiem Roga viņu atrod Āfrikā, Sjerraleonē, kur Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru – dimantu meklēšanu. Filmas garums: 1 st. 20 min. Biļetes – 4-3 eiro “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā. 

2. novembrī plkst. 17:00 pie skatītājiem atgriežas Ogres teātra izrāde – H. Ibsena “Bernika projekts” (“Sabiedrības balsti”) Jāņa Kaijaka režijā. “Bernika projekts” tapis kā pirmais iestudējums Ogres teātra kamerizrāžu triloģijā, kurā tiek meklētas atbildes uz mūsu laika būtiskajiem jautājumiem, vēršoties pie 19. gadsimta lielajiem ģēnijiem – Ibsena, Vailda un Čehova. Lugā uzdotie jautājumi mūsdienās kļuvuši vēl aktuālāki un skaudrāki. Vai sabiedrības labklājība var būt svarīgāka par viena atsevišķa cilvēka laimi? Vai vienam būtu jākrīt, lai no tā iegūtu visi? Izrāde saņēmusi Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētās skates “Gada izrāde 2015” augstākos novērtējumus “Gada izrāde”, “Gada režisors” (Jānis Kaijaks), “Gada aktieris” (Guntars Arājs – konsuls Berniks). Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Māris Ruskulis, kostīmu māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, horeogrāfe Rita Lūriņa, gaismu un skaņu režisors Mārtiņš Andersons. Izrādes garums: 2 st. (bez starpbrīža). Biļetes – 10-7 eiro “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā. Ar Ogres novadnieka karti, skolēna, studenta vai pensionāra apliecību – atlaide 15%. Izrādes norises dienā – visas biļetes 10,- eiro.

9. novembrī plkst. 12:00 “Istabas teātra” viesizrāde – izrāde sākumskolas vecuma bērniem “Tētis” Jāņa Znotiņa režijā. Izmantojot Kārļa Vērdiņa dzeju, izrāde stāsta par dažādiem tētiem no bērnu skatpunkta. Izrāde jautrā un aizraujošā veidā runā ar skatītāju par nopietnām lietām, rosinot uz pārdomām un sarunu starp vecākiem un bērniem. Radošajā komandā: aktieris Oskars Vīksne, dramaturģiskās koncepcijas autore Ance Muižniece, kostīmu māksliniece Berta Vīlipsone, producente Alma Kušķe. Biļetes – 8 eiro “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā. Biļete jāpērk visiem skatītājiem, neatkarīgi no vecuma. Atlaides ar Ogres novadnieka karti var saņemt tikai, pērkot biļetes kasēs.

21. novembrī plkst. 19:00 – dokumentālās spēlfilmas “Zigrīds Anna Meierovics” (2018, Deep Sea Studos) kinoseanss un tikšanās ar filmas režisoru Tālivaldi Margēviču. Filma par Latvijas valsts pirmo ārlietu ministru Zigfrīdu Anna Meierovicu reizē ir arī stāsts par sarežģīto laiku, kurā tika iecerēts un izveidots Latvijas valstiskums – par indivīda izvēlēm un darbībām, kuras varēja ietekmēt visas nācijas likteni. Filma “Zigfrīds Anna Meierovics” ir īpašs darbs režisora un scenārista Tālivalža Margēviča filmogrāfijā, jo ieceri veidot personīgu stāstījumu par Zigfrīdu Anna Meierovicu režisors lolojis vairāk nekā 20 gadus. Filmas garums: 52 min. Biļetes – 4-3 eiro “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā. 

Līdzās teātra un kino pasākumiem 2019. gada rudenī Ogres Teātra telpa, sadarbojoties ar Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu, aizsāk jaunu koncertu-tikšanās ciklu – “Ar sapni par skatuvi”, aicinot iepazīties ar jaunajiem talantiem mūzikā – JMRMV audzēkņiem viņu pēdējā mācību gadā, pirms došanās plašajā pasaulē. Skolas absolventu sarakstā ir ne viens vien spožu pasaules slavu ieguvis mākslinieks (tenors Aleksandrs Antoņenko, soprāns Marina Rebeka, Marlēna Keine, Anta Jankovska, diriģenti, komponisti, izpildītājmākslinieki). Katru gadu šim sarakstam pievienojas arvien jauni absolventi, kuri dodas tālāk uz mūsu pašu vai Eiropas slavenākajām mūzikas akadēmijām, lai gūtu pēdējo sava talanta slīpējumu, pirms tas iemirdzas visā krāšņumā. Pirmā tikšanās ar šiem jaunajiem talantiem – 22. novembrī plkst. 19:00 Ogres Teātra telpā. Biļetes – 5 eiro “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā. Ar Ogres novadnieka karti, skolēna, studenta vai pensionāra apliecību – atlaide 15%.

Ogres Teātra telpas jaunumiem iespējams sekot līdzi Ogres novada Kultūras centra mājaslapā www.okultura.lv un Facebook.com/OgresKulturasCentrs/, kā arī Ogres teātra profilos sociālajos tīklos Facebook.com/Ogresteatris/, Instagram.com/ogresteatris.lv/. Pavisam drīz darbu sāks arī Ogres teātra mājaslapa - www.ogresteatris.lv.

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības