Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-07-24  21:42:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem interesi izrāda arvien vairāk dzīvokļu īpašnieku, ar gandarījumu atzīst SIA "Ogres Namsaimnieks" Ēku apsaimniekošanas departamenta vadītājs Mārtiņš Kaiva.

Šobrīd izsludināti konkursi par energoefektivitātes paaugstināšanu 11 Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās. To renovācijas laikā paredzēts veikt jumta un bēniņu, fasādes un cokola, kā arī pagraba griestu siltināšanu, balkona/lodžiju un ieejas jumtiņu atjaunošanu, kāpņu telpu kosmētisko remontu,  esošo logu un ārdurvju nomaiņu, gaisa rekuperācijas iekārtu uzstādīšanu (ventilācija), visas apkures sistēmas renovāciju un alokatoru uzstādīšanu (individuāls siltuma maksas sadalītājs/skaitītājs).

Pieejamais AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum” līdzfinansējums katrai dzīvojamai mājai ir individuāls (tiek ņemtas vērā tiešās un netiešās projekta izmaksas), bet maksimālā iespējamā  likme ir 50% no kopējām renovācijas izmaksām. Aptuvenās kredīta izmaksas uz dzīvokļa 1 kvadrātmetru katrai dzīvojamai mājai ir individuālas un tās ir no 0,77 EUR līdz 1,31 EUR uz kavadrātmetru Aptuvenie aprēķini par kredītmaksājumiem veikti, ja kredīts tiek ņemts uz 15 gadiem.

Dzīvojamām mājās, kurās aprēķināta aptuvenā kredīta maksa, ir veikta dzīvokļu īpašnieku aptauja par plānotajām izmaksām un projekta tālāko virzību. Šobrīd tikai vienas dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki atbalstījuši projekta tālāku virzību, tačupārējām 3 dzīvojamām mājām aptauja noslēgusies bez pozitīva rezultāta. Par pārējām dzīvojamām mājām šobrīd tiek gaidīti piedāvājumi no bankām, lai varētu aprēķināt aptuveno kredīta maksājumu.

Nākas secināt, ka dzīvokļu īpašniekiem joprojām trūkst izpratnes par energoefektivitātes paaugstināšanas ieguvumiem. Nosiltinot ēku, tiek novērsta ārējo norobežojošo konstrukciju (galvenokārt ārsienu) bojāšanās un caursalšana, samazinot pelējuma rašanās riskus, uzlabojot gaisa kvalitāti, telpu komfortu, kā arī nodrošinot ēkas ilgmūžību. Pilnīgi jauna apkures sistēma sniedz iespēju katram dzīvoklļa īpašniekam kontrolēt savu apkures patēriņu un līdz ar to arī samaksu.

Runājot par samaksu, dzīvokļu īpašnieki nereti neiedomājas, ka pēc nosiltināšanas par aptuveni 40% samazināsies maksa par apkuri, samazinot kredīta maksas apjomu ziemas mēnešos. Jāpiebilst, ka pēc ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas, ceļas dzīvokļu īpašumu tirgus vērtība. 

M.Kaiva aicina izmantot Ogres novada pašvaldības saistošajos noteikumos paredzēto līdzfinansējumu projekta izstrādei daudzdzīvokļu namu siltināšanai – energoauditam, tehniskās apsekošanas atzinumam, fasādes vienkāršotās atjaunošanas projekta un siltumapgādes sistēmas renovācijas shēmas izstrādei, kā arī kontroltāmes izstrādei. Pašvaldības līdzfinansējums pieejams 80% apmērā no visu šo piecu pozīciju izmaksām, bet ne vairāk kā 7000 eiro. Tas ir ļoti labs rīks ceļā uz mājas tehniskā stāvokļa sakārtošanu. SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs un RTU profesors Egils Dzelzītis Ekonomikas ministrijā ir panākuši, ka Ogres pilsētas daudzdzīvokļu mājām energoefektivitātes paaugstināšanas kredīta atmaksāšanās periods iespējams pat 30 gadu periodā. Gadījumā, ja konkrētas mājas dzīvokļu īpašnieku maksātspēja nav tāda, lai kredītu apmaksātu 15 gados, kredīta apmaksāšanas periodu var pagarināt, samazinot kredīta maksu mēnesī.

Pašlaik vienkāršotās renovācijas projekti tiek izstrādāti vēl 6 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām: Mālkalnes prospektā 15, Mālkalnes prospektā 18, Tīnūžu ielā 13, Ausekļa prospektā 7A, Zilokalnu prospektā 18, Grīvas prospektā 19. 

SIA “Ogres Namsaimnieks” aicina arī citu daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekus būt aktīviem, izmantojot pašvaldības atbalstu ceļā uz ēku siltināšanu. Sakārtosim vidi ap mums, aktīvi iesaistoties lēmumu pieņemšanā!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Es 
2019-07-26  16:28:25
Tas etaps ir iziets bet nauda pazuda un tā turpina stāstīt pasakas

Mēs palikām ar garu degunu 
2019-07-25  00:30:34
Tā līdzīgi solīja, ka pusi Ogrē finansēs daudzdzīv. māju apkārtnes labiekārtošanas darbu veikšanai. Māja par savu naudu lielu summu ieguldīja, lai uztaisītu projektu. Kur palika solījums? Pazuda. Finansējuma nepietika. Projekts novecojis neder.

Nazāls 
2019-07-24  21:52:32
A ko tik maz siltinās?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības