Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Česlavs Batņa, Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks
  Publicēts: 2019-02-22  13:35:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Prieks, ka arī pašvaldības 2019. gada budžetā galvenā prioritāte ir izglītība! Pēc pagājušajā gadā veiktajiem ieguldījumiem izglītības infrastruktūrā šogad dažādiem mērķiem pieejamais finansējums ir mazāks un lielāku kopbudžeta daļu aizņem līdzekļi, kas paredzēti pašvaldības pamatfunkciju veikšanai. Izglītībā šogad mazāk varējām piešķirt atbalsta funkciju īstenošanai.
No kopējā budžeta 15 444 152 eiro 41% (nevis 51%, kā maldinoši ir ziņojis kāds no pašvaldības deputātiem) jeb 6 564 164 eiro tiks piešķirti atalgojumam. Neiedziļinoties šajā skaitlī, var šķist, ka tas ir pārlieku liels. Taču jāatzīmē, ka no tā 63% jeb 4 162 601 eiro piešķirti izglītības iestāžu pedagogu un darbinieku atalgojumam. Ja analizējam šo iestāžu budžetus, tad cipari ir vēl „drastiskāki”. Piemēram, PII „Urdaviņa” atalgojumam tiek izlietots 88,92% no visa iestādes budžeta, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā – 87,38%, Ikšķiles vidusskolā – 79,97%, PII „Čiekuriņš” – 86,07 %, bet Tīnūžu sākumskolā – 80,46%.
Jāskaidro arī, ka ieguldījumi infrastruktūrā ir saistīti ar izdevumiem pašvaldības pamatfunkciju veikšanai. Labs piemērs ir PII „Čiekuriņš”. Atverot jauno bērnudārzu, bija nepieciešams nokomplektēt tā personālu. Meklējot pedagogus šai izglītības iestādei, sapratām, ka mūsu piedāvātais atalgojums ir par mazu, lai piesaistītu tiešām kvalificētus un labus kadrus. Savukārt, pieņemot atbilstošus lēmumus atalgojuma jomā un piedāvājot mazliet augstāku atalgojumu nekā Salaspilī vai Ogrē, mums ir izdevies pirmsskolas izglītības iestādē nodrošināt kvalitatīvu personālu, kas nu audzina ikšķiliešu jauno paaudzi.
Cipari ir nepielūdzami, bet, lai nodrošinātu konkurētspējīgu atalgojumu starp citiem novadiem, kā arī piesaistītu jaunus pedagogus un darbiniekus, atalgojumam jāatvēl ievērojami līdzekļi. Esmu lepns, ka esam saglabājuši algas tādā pašā līmenī kā iepriekš, tā akcentējot, ka  pašvaldības vadībai, deputātiem un atbildīgajiem speciālistiem būtiska ir cilvēku labklājība, nodrošinot stabilu un prognozējamu atalgojumu.
Vienlaikus budžetā paredzēts samērīgs finansējums transporta nodrošināšanai, interešu izglītībai, privāto aukļu atbalstam, privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm. Pateicoties ieguldījumiem izglītības infrastruktūrā, ir izdevies samazināt izdevumus uz vienu izglītojamo pirmsskolas izglītībā.

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības