Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-01-29  15:14:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

2018. gadā Ikšķiles novadā realizēti vareni infrastruktūras attīstības projekti. Pilsēta ieguvusi jaunus vaibstus – uzcelts modernākais bērnudārzs, izveidota plaša vidusskolas piebūve, atjaunots Daugavas aizsargdambis un labiekārtoti ceļi.

Novada teritorijas labiekārtošanā akcents likts uz izglītības infrastruktūru. Jaunajā bērnudārzā “Čiekuriņš” šobrīd ir 174 audzēkņi. Savukārt Tīnūžu un tuvākās apkaimes bērniem radīta prestiža un mūsdienīga izglītības iestāde, kur apgūt vispārējās pirmā posma pamatizglītības programmas, kā arī iespējas daudzpusīgām interešu izglītības nodarbībām.

Ikšķiles novada pašvaldība līdz ar bērnudārza “Čiekuriņš” un Tīnūžu sākumskolas izveidi  pilnībā atrisinājusi  bērnudārzu rindu jautājumu novadā.

2018./2019.mācību gadā savas skolas gaitas Ikšķiles vidusskolā uzsāka četras 1.klases- kopā 120 skolēni, bet pavisam skolā mācās 1020  izglītojamie. Jaunizveidotajā sākumskolas korpusā  ir 16 mācību telpas ar ietilpību 30 skolēniem katrā. 

Ikšķilē starp  daudzdzīvokļu mājām  – Pārbrauktuves iela 9A, Melioratoru iela 12 un Melioratoru iela 12A – ir izveidots labiekārtots bērnu rotaļu laukums “Minku parks”. Izbūvētas interaktīvas un dažāda vecuma bērniem saistošas atrakcijas - līdzsvara taka, batuti, šūpoles, dažādi attīstoši rotaļu elementi, labiekārtota teritorija  -  gājēju celiņi, soliņi un auto stāvvietas. Atpūtas parks pieejams visiem novada iedzīvotājiem un viesiem bez maksas.

Veikta vairāku ceļu rekonstrukcija: 

Dālderi-Kalnakumpēni - pārbūvēts grants ceļš 2,2 km garumā, attīrītas ceļa malas no kokiem un krūmiem, uzlabota ceļa nestspēja un drošība;

Centra laukuma izbūves 1. darbu kārta  - Strēlnieku ielas pārbūve, auto stāvlaukuma izveide pie Mūzikas un mākslas skolas un Ikšķiles vidusskolas jaunā korpusa;

Lībiešu iela – gājēju ērtībām izbūvēts trotuārs;

Irbenāju iela – ielas visā garumā izbūvēts gājēju trotuārs ar apgaismojumu.

Zilie kalni slēpošnas trases apgaismošana  Ikšķiles pilsētas pusē, sākot no starta laukuma virzienā uz Ogri. Trasē izbūvēti 2,7 km apgaismojuma, uzstādot  78 LED gaismekļus ar sensoriem, kas darbojas līdz ar krēslas iestāšanos.

Atjaunotas Daugavas aizsargdambja dzelzsbetona plātnes uz slapjās nogāzes 30 tūkst. m2 platībā, parapetu remonts, atjaunots apgaismojums un gājēju - velobraucēju celiņš. Izbūvēti trīs serpentīni un kāpnes katras ielas galā, kas savienojas ar aizsargdambi, veikta dambja virsas apzaļumošana un labiekārtošana.

Uzsākti būvdarbi ES Kohēzijas fonda līdzfinansētajam projektam „Ikšķiles ūdenssaimniecības attīstība II kārta” , kas paredz virknē Ikšķiles pilsētas ielu veikt kanalizācijas tīklu un jaunu kanalizācijas sūkņu staciju izbūvi. Cauruļvadu izbūve turpinās arī 2019. gadā. Plānotais projekta realizācijas laiks ir 2020.gada aprīlis.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības