Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2019-01-15  14:14:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

SIA “Ogres Namsaimnieks” rīkotajā dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu (māju vecāko) kopsapulcē š.g. 10.janvārī notika diskusija par māju vecāko nolikuma projektu, kura pirmā redakcija publicēta 2018.gada novembrī.

Nolikuma projekts tika izstrādāts ar mērķi sakārtot māju vecāko darbību, atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Pēc pirmās redakcijas publicēšanas no māju vecākajiem saņemti vairāki ierosinājumi, kā arī Ekonomikas ministrijas skaidrojums par tiesību normu piemērošanu, attiecībā uz dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu (māju vecāko) ievēlēšanu un atalgojuma noteikšanu.

Vislielākās māju vecāko bažas raisījusi informācija, ka SIA “Ogres Namsaimnieks” turpmāk neiekasēs līdzekļus mājas vecāko atalgojumam, kas līdz šim bija iekļauta kā atsevišķa pozīcija iedzīvotājiem izsūtītajos rēķinos. Šobrīd noteikts 3 (trīs) mēnešus ilgs pārejas periods, bet no 1.aprīļa šāda maksa apsaimniekošanas rēķinos vairs netiks iekļauta. Tas nozīmē, ka atlīdzību par savu darbu māju vecākajiem būs jāiekasē pašiem, vienojoties ar māju iedzīvotājiem par samaksas kārtību. Šim nolūkam daudzi māju vecākie jau reģistrējušies kā saimnieciskās darbības veicēji.

SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis K.Grīnbergs skaidro, ka saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, māju vecākā darbība neatbilst nevienai no obligātajām mājas pārvaldīšanas darbībām. Daļa iedzīvotāju nevēlas maksāt par mājas vecākā pakalpojumiem un vērsušies ar iesniegumiem, pieprasot šo maksu atcelt. Maksu par mājas vecākā pakalpojumiem var iekasēt tikai no tiem, kuri tos labprātīgi piekrituši apmaksāt.

Atsevišķi māju vecākie gan pauda bažas, ka praksē no iedzīvotājiem iekasēt līdzekļus par savu darbu būs pārāk sarežģīti un šādu izmaiņu rezultātā māju vecāko institūcija, kā tāda, var beigt pastāvēt. K.Grīnbergs aicināja saglabāt optimismu un pauda pārliecību, ka vairums iedzīvotāju tomēr ir gatavi maksāt par māju vecāko darbu, kas faktiski ir iedzīvotāju interešu pārstāvēšana. Šobrīd ir māju vecākie, kuri strādā bez atlīdzības. 

SIA “Ogres Namsaimnieks” tuvākajā laikā informēs iedzīvotājus par turpmāko sadarbību ar dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām (māju vecākajiem) un samaksas kārtību par mājas vecākā pienākumu pildīšanu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības