Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2018-12-21  11:13:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes sēdē 20. decembrī tika izskatīts jautājums par nekustamā īpašuma Rīgas ielā 45, Ogrē, pirmpirkuma tiesību izmantošanu.

Ogres novada pašvaldībā 2018. gada 7. decembrī tika saņemts SIA “RODEX PRO” iesniegums, kurā lūgts izsniegt atteikumu no pirmpirkuma tiesībām uz nekustamo īpašumu Rīgas ielā 45, Ogrē. Ņemot vērā šo iesniegumu, Ogres novada pašvaldība izvērtēja šī nekustamā īpašuma izmantošanas iespējas pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšanai, kā arī tā atbilstību Ogres novada Attīstības plānā izvirzītajām prioritātēm. 

Atbilstoši likuma „Par pašvaldībām” 15. panta pirmās daļas 2., 6. un 10. punktam pašvaldības autonomā funkcija ir gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību, nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu, kā arī sekmēt saimniecisko darbību attiecīgajā administratīvajā teritorijā. Viens no Ogres novada Attīstības plānā (2014. – 2020.g.) norādītajiem uzdevumiem ilgtermiņa prioritāšu īstenošanai ir Ogres pilsētas mazās ostas/peldvietas/u.c. rekreācijas teritorijas projekta izstrāde, un nekustamais īpašums Rīgas iela 45, Ogre, būtu perspektīva vieta šī uzdevuma īstenošanai.

Šī gada 14. decembrī tika saņemts arī biedrības „Ūdensmalu attīstībai” iesniegums, kurā norādīts, ka PPP biedrības „Zied zeme” ekspedīcijas "Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstība" („DaugavAbasMalas”) laikā Ogres un Ikšķiles novados tika ievērotas vietas ar attīstības potenciālu, tai skaitā Rīgas HES ūdenskrātuves Ogres aizsargdambis. Tā ir iecienīta vietējo iedzīvotāju un tūristu pastaigu vieta, kuru bieži izmanto arī velobraucēji, makšķernieki, skrituļslidotāji, skrējēji, kā arī citi aktīvās atpūtas cienītāji. Ogrē nav attīstītas ūdenstūrisma vietas (ar laivu, ūdensmotociklu nomu, izbraucieni ar kuģīti u.c.). Šī būtu stratēģiski izdevīga vieta, jo tā atrodas autoceļa A6 (Rīga – Daugavpils) malā, netālu ir degvielas uzpildes stacija un Ogres aizsargdambja pastaigu ceļa sākums, tā ir droši sasniedzama gan gājējiem, gan velobraucējiem. Šī vieta varētu būt labi piemērota tūrisma vajadzībām, izveidojot ūdenstūrisma un citu aktīvā tūrisma veidu koordinēšanas centru, kas nodrošinātu arī praktiskas ceļotāju vajadzības (labierīcības, bezmaksas telefona lādēšanas opcijas, uzkodu vai kafijas automātus), kā arī izbūvējot peldošu pontonu laipu, drošu laivu atstāšanas vietu un ierīkojot velosipēdu nomas punktu. Tas sekmētu iespēju tūristiem pavadīt ilgāku laiku Ogres novadā, lai apskatītu pilsētu un tās infrastruktūras piedāvājumu.

Izvērtējot lietderību, tika secināts, ka nekustamais īpašums atbilst Ogres novada Attīstības plānā noteiktajām prioritātēm, kā arī ir nepieciešams likumā noteikto pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšanai. 2018. gada 20. decembra Ogres novada domes sēdē tika pieņemts lēmums izmantot nekustamā īpašuma Rīgas iela 45, Ogre 1726 m² platībā pirmpirkuma tiesības un iegādāties šo īpašumu par 130 000 eiro, kā tas ir norādīts pirkuma līgumā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības