Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/ogresnovads.lv
  Publicēts: 2018-09-04  11:04:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

3.septembrī skolas gaitas sākušās 3963 skolēniem Ogres novada izglītības iestādēs.

Ogres novada vispārizglītojošo skolu tīklā arī šogad izmaiņu nav – zināšanas jaunajai paaudzei nodrošinās piecas vidusskolas – Ogres 1. vidusskola, Ogres Valsts ģimnāzija, Jaunogres vidusskola, Suntažu vidusskola un Madlienas vidusskola, kā arī Ogres sākumskola, Ogresgala pamatskola, Ķeipenes pamatskola, Taurupes pamatskola un Suntažu internātpamatskola – rehabilitācijas centrs. Vairākām skolām ir filiāles. Lauberes pagastā darbojas Suntažu vidusskolas Lauberes filiāle sākumskolas klašu skolēniem, Madlienas vidusskolas Krapes filiālē arī mācās sākumskolas bērni, divas filiāles ir Taurupes pamatskolai – Mazozolos un Meņģelē, kurās zināšanas apgūst 1. – 9. klašu skolēni. Visās filiālēs darbojas arī pirmsskolas bērnu grupas.

Jaunā mācību gada pirmajā dienā visās skolās valdīja svētku noskaņojums. Zinību dienā uz skolām devās arī Ogres novada pašvaldības vadības pārstāvji.

Kā katru gadu, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pirmajā mācību dienā viesojās lauku skolās – Ķeipenes pamatskolā, Taurupes pamatskolā un šīs skolas filiālēs  Mazozolos un Meņģelē, un Madlienas vidusskolas Krapes filiālē. E. Helmanis nav mainījis agrāko gadu viedokli un ir pārliecināts, ka lauku skolas spēj nodrošināt labu izglītību, tās ir jāsaglabā un to darbība jāatbalsta. Sveicot šo skolu skolēnus, viņu vecākus un skolotājus, domes priekšsēdētājs uzsvēra skolas nozīmi katra pagasta dzīvē un vēlēja veiksmīgu jauno mācību gadu. Skolēni saņēma arī dāvanu – dāvanu karti Ogres batutu parka JUMP PARK apmeklējumam.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš jaunā mācību gada pirmajā dienā uzrunāja novada lielākās skolas – Ogres 1. vidusskolas kuplo saimi. G. Sīviņš, sveicot visu Zinību dienā, akcentēja arī, ka skolā visi pārbūves projekti nu ir pabeigti un remontdarbi vairs netraucēs mācību procesu.  G. Sīviņš Zinību dienā viesojās arī Ogres Valsts ģimnāzijā, atgādinot skolēniem, ka viņi ir tie, kuri veido skolas atmosfēru, tāpēc mācību darbam jānoskaņojas pēc iespējas pozitīvāk, tad arī veiksies visu mācību gadu. Savukārt skolas direktore Aina Bērce informēja, ka šogad skolā ir par 80 skolēnu vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā un skolas kolektīvā uzņemti vairāki jauni skolotāji - angļu valodas skolotāja Ieva Sala, matemātikas skolotājas Līga Strauss un Ludmila Aizporiete, informātikas skolotāja Gundega Pole, divi fizikas skolotāji - Mārtiņš Brics un Elīna Barone. A.Bērce pauda lepnumu, ka šogad skolā tiks īstenoti pieci Erasmus+ projekti, kas dos iespēju skolēniem un skolotājiem doties pieredzes apmaiņā uz Eiropas skolām, kā arī uzņemt viesus no citām Eiropas skolām.

Pirmajā skolas dienā izglītības iestādes apmeklēja arī Ogres novada pašvaldības domes komiteju vadītāji. Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Juris Laizāns tikās ar Jaunogres vidusskolas skolēnu vecākiem, skolēniem un pedagogiem, savukārt Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis viesojās Ogres sākumskolā, vēlot skolēniem, vecākiem, skolotājiem izturību un panākumus jaunajā mācību gadā. Ogres sākumskolas skolēnus, vecākus un pedagogus sveicināja Ogres novada simbols – Čiekuriņš, svētkos sveica skolas direktore Māra Banka, vēlot 1.klašu skolēniem, gluži kā Sprīdītim, pārvarot grūtības, nonākt pie atziņas, ka svarīgākais dzīvē ir gudrība, pieredze un visjaukākā vieta pasaulē ir mājas. Pirmo klašu skolēnus šogad Ogres sākumskolā audzinās skolotājas Anete Lasmane, Dana Kolovanova, Sandra Bērziņa un Linda Burtniece. Savukārt skolas kolektīvs savā pulkā uzņems piecus jaunus skolotājus – angļu valodu mācīs Evita Prižavoite, dabaszinības – Zane Kuriloviča, mūziku mācīs Baiba Rulle un Kristaps Kiršteins, savukārt peldētprasmi palīdzēs apgūt Andris Krauja.

Jaunogres vidusskolā svētkos sveica skolas direktors Aleksandrs Horuženko, kurš pauda lepnumu par skolas reputāciju un augstajiem skolēnu sasniegumiem mācību darbā.  Direktors informēja, ka arī šajā vasarā ir uzlabota skolas materiālā bāze, veikti kosmētiskie remontdarbi mācību kabinetos, iekārtots jauns mācību kabinets, izveidota skolotāju istaba, sakārtota vide pie sākumskolas klašu ēkas, tur arī nobruģēts celiņš un sakārtota lietusūdens novades sistēma. A. Horuženko atklāja, ka skolā šogad mācības uzsāk 600 skolēni, no tiem 244 sākumskolā, 275 pamatskolā un 81 skolēns vidusskolas posmā, turklāt skolēni ir ne tikai no Ogres novada, bet arī no Ikšķiles, Salaspils, Aizkraukles un Rīgas. Skolā darbu uzsāk trīs jauni skolotāji - sākumskolas skolotāja Jeļena Mamajeva, fizikas skolotāja Tatjana Ratnieka, kulturoloģijas skolotāja Džeina Atamoviča. Šogad darbu kā direktora vietniece mācību un audzināšanas darbā beidz Ināra Smirnova, šos pienākumus turpmāk uzņemsies skolotāja Anna Šakurova. 1.klases skolēnus šogad audzinās skolotājas Olga Trofimova un Jeļena Galiļejeva.

Svētkos Jaunogres vidusskolas skolēnus, vecākus un pedagogus sveica J.Laizāns, uzsverot, ka pašvaldība rūpējas par katru skolu savā novadā un strādā, lai skolēniem un kolektīvam būtu pēc iespējas labāki darba apstākļi un kvalitatīvāks mācību process.

Ogresgala pamatskolā, Madlienas vidusskolā, Suntažu vidusskolā un Suntažu internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā pirmajā skolas dienā ar skolēniem, viņu vecākiem un pedagogiem kopā bija šo pagastu pārvalžu vadītāji – Ilze Čičšakova Ogresgalā, Ojārs Atslēdziņš Madlienā un Valdis Ancāns Suntažos.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības