Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2017-01-09  15:44:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ar Ogres novada pašvaldības domes lēmumu ar 2017.gada 1.janvārī ir atcelta mācību maksa Ogres Bērnu un jauniešu centrā (OBJC).

Šādu lēmumu deputāti pieņēma aizvadītā gada pēdējā domes sēdē 22.decembrī.

Saskaņā ar Izglītības likumu katras pašvaldības pienākums ir nodrošināt bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, ne tikai iespēju iegūt pirmsskolas izglītību, pamatizglītību un vidējo izglītību, bet arī nodrošināt iespēju īstenot interešu izglītību un atbalstīt ārpusstundu pasākumus.

Interešu izglītība ir personas individuālās izglītības vajadzību un prasmju īstenošana neatkarīgi no vecuma un iepriekš iegūtās izglītības un bērnu lietderīga laika pavadīšana. Ogres novada Bērnu un jauniešu centrs, kas ir Ogres novada pašvaldības dibināta interešu izglītības iestādē, piedāvā bērniem un jauniešiem apgūt daudzveidīgas interešu izglītības programmas, šobrīd tās ir 15.

Līdz šīm, pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības domes 2011.gada 16.jūnija lēmumu, par interešu izglītības pulciņa apmeklēšanu tika iekasēta pašvaldības noteiktā mācību maksa 5,69 eiro mēnesī. Izglītojamajiem no daudzbērnu vai maznodrošinātām ģimenēm, kā arī par otru izglītojamo, ja OBJC pulciņus apmeklēja 2 bērni no vienas ģimenes, mācību maksai tika piemērotas 50 procentu atlaide.

Saskaņā ar OBJC sniegto informāciju, izglītojamie mācību gada sākumā izvēlas konkrēta pulciņa nodarbības, bet mācību gada laikā bieži vien maina pulciņus vai pat vispār pamet nodarbības, nenorādot iemeslu un nepaziņojot par to skolotājam vai administrācijai. Izglītojamo maiņai operatīvi izsekot liedz tas, ka nodarbības notiek dažādās vietās. Daļa izglītojamo nāk klāt pakāpeniski visa mācību gada laikā, katru gadu izglītojamie mainās, tiek uzņemti mācību gada sākumā un atskaitīti mācību gada beigās. Saistībā ar iepriekš minēto OBJC nav iespējams nodrošināt mācību maksas iekasēšanu un parādu piedziņu par visiem pulciņos iesaistītajiem izglītojamajiem.

Plānotie ieņēmumi no noteiktās mācību maksas OBJC kopš 2013.gada vidēji gadā ir no 6000 līdz 7000 eiro, kas OBJC gada budžetā veido vien 5 procentus, un saņemtajiem ieņēmumiem no mācību maksas OBJC kopumā nav būtiskas ietekmes uz OBJC darbības un interešu izglītības programmu īstenošanas nodrošināšanu.

Atalgojums interešu izglītības pedagogiem tiek nodrošināts no valsts budžeta mērķdotācijas, kuras apjoms šobrīd ir palielinājies, savukārt administratīvā un tehniskā personāla atalgojumu, telpu uzturēšanas un mācību materiālu iegādes izdevumus nodrošināta pašvaldības budžets.

Ņemot vērā daudzu ģimeņu zemos ienākumus, līdz šim noteiktā mācību maksa liedza daļai skolēnu apmeklēt OBJC piedāvātos interešu izglītības pulciņus. Atceļot mācību maksu, interešu izglītības pieejamība tiks nodrošināta plašākam bērnu skaitam.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības