Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dace Tribocka, Ogres novada Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste
  Publicēts: 2016-11-18  09:37:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Otrdien, 15. novembrī pieņemts lēmums neveikt izmaiņas Ogres novada Kultūras centra  (ONKC) cenrādī un pagaidām saglabāt līdzšinējo kārtību par dalības maksām no bērnu amatierkolektīvu dalībnieku vecākiem, informē Antra Purviņa, Ogres novada Kultūras centra direktore.

Rosināts no 2017. gada 1. janvāra atcelt dalības maksas

Pēc ONKC direktores Antras Purviņas ierosinājuma, pirmdiem kultūras centrā noorganizēta tikšanās ar bērnu deju studijas Pīlādzītis un bērnu vokālās studijas Svilpastes dalībnieku vecākiem, iepazīstinot ar ieceri par dalības maksu atcelšanu no bērnu amatierkolektīvu dalībniekiem, sākot ar 2017. gada 1. janvāri.

Izmaiņas rosinātas, ņemot vērā arvien pieaugošo vecāku interesi par iespēju atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļu no summām, kas samaksātas par bērnu interešu izglītību – piemēram, mūzikas, deju vai sporta nodarbībām. ONKC sniegtais pakalpojums nav interešu izglītība un neparedz nodokļu atmaksu. Izmaiņu ieviešana sasitīta arī ar vienādu noteikumu ieviešanu visiem amatierkolektīviem, kas darbojas ONKC.

Vecāki neatbalsta, turpinās sarunas

Tomēr arī pēc sapulces vecāki pauž neizpratni par turpmāko kolektīva finansēšanas kārtību un, iespējams, radušies pārpratumi par piedāvāto sadarbības modeli. Ņemot to vērā, otrdien pieņemts lēmums saglabāt līdzšinējo kārtību un turpināt sarunas ar vecāku padomes pārstāvjiem, kamēr netiks atrasts kopīgs risinājums par vecāku dalības maksu iekasēšanas kārtību, skaidro A. Purviņa.

Prioritātes – vienlīdzīga kolektīvu darbība un caurskatāma finanšu plūsma

Otrdien, 15. novembrī par dienaskārtībā aktuālo jautājumu ONKC direktore A. Purviņa informēja arī pašvaldības pārstāvjus. Egils Helmanis, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks atgādina, ka mūsu prioritāte, protams, ir nodrošināt kolektīvu darbību un attīstību, tomēr tā kā kolektīvi darbojas pašvaldības iestādes paspārnē, visupirms caursskatāmam ir jābūt vecāku iemaksu izlietojumam un kolektīvu finansu plūsmai.

“Vecāki ir izteikuši savu viedokli, kas mums ir saistošs. Esam saņēmuši vecāku jautājumus par turpmāko kolektīvu finansēšanu. Pašvaldības iestāžu dibinātajos amatierkolektīvos vecāku iemaksu finansu plūsmai ir jābūt caurskatāmai, tostarp tas attiecas uz kultūras centra amatierkolektīviem, kas tiek finansēti gan no pašvaldības, gan vecāku iemaksām. Šobrīd ONKC rosinātās izmaiņas ir apturētas, turpināsim sarunas ar kolektīvu pārstāvjiem,” uzsver E. Helmanis.

Tiksies ar kolektīvu vadītājiem un vecāku padomi

Pēc valsts svētkiem plānots organizēt pirmo tikšanos Ogres novada pašvaldības un kultūras centra pārstāvjiem ar kolektīvu vadītājiem un vecākiem, lai turpinātu aizsāktās diskusijas par turpmāko bērnu deju studijas Pīlādzītis un bērnu vokālās studijas Svilpastes finansēšanas kārtību.

Kolektīva darbu finansē pašvaldība, vecāku iemaksas – papildfinansējums

No pašvaldības kultūras budžeta bērnu amatierkolektīviem tiek segtas izmaksas, kas saistītas ar kolekīvu dalību Dziesmu un deju svētku procesā, dalību valsts nozīmes pasākumos, kā arī kolektīvu vadītāju, repetitora, koncertmeistara, horeogrāfa atalgojums, kā arī telpu noma, tehniskās izmaksas (tehniskais nodrošinājums, gaisma, skaņa u.c), saimnieciskās izmaksas, kā arī atbalsts koncertu un norišu organizēšanā).

Saskaņā ar “Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres novada kultūras centrs”maksas pakalpojuma cenrādi, par dalību Pīlādzītī un Svipastes mēnesī tiek maksāta dalības maksa – attiecīgi 7 eiro un 10 eiro. Iekasētā nauda pilnā apmērā tiek novirzīta kolektīva budžetā un izlietota saskaņā ar kolektīvu vadītāju prioritātēm. Kā piemēram, tērpu iegādei, Latvijas mēroga un ārzemju braucienu finansēšana - dalības maksas, transports utt

Arī bez papildfinansējuma kolektīvi strādās

“Arī nākamā gada budžetā paredzētas izmaksas gan kolektīvu personāla atalgojumam, telpu nomai, kā arī transporta izmaksas dalībai valsts nozīmes pasākumos, kas saistīti ar gatavošanos Dziesmu un deju svētkiem”, skaidro A. Purviņa. “Savukārt, vecāku iemaksas ir kolektīva papildfinansējums, ko kolektīvu vadītāji izlieto pēc saviem ieskatiem vai vecāku vēlmēm.

Jāuzsver, kā arī bez šī vecāku finansējuma kolektīvu darbība tiek nodrošināta, un tie var strādāt. Savulaik vecāku maksas tika ieviestas, lai segtu kolektīvu vadītāju atalgojumu. Šobrīd vadītāji ir Ogres novada Kultūras centra štata darbinieki un atalgojums tiek segts no ikgadējā pašvaldības budžeta”.

Svilpastes un Pīlādzītis turpinās darbu Ogres novada Kultūras centrā

A. Purviņa uzsver, ka pirmdien kolektīvu dalībnieku vecākiem prezentētais priekšlikums par dalības maksu neiekasēšanu ir viens no soļiem, lai ieviestu vienotu amatierkolektīvu darbību kultūras centrā, kā arī plašākas iespējas kolektīviem gan administrēt vecāku iemaksas, gan piesaistīt papildus finansējumu. Piedāvātajā modelī gan bērnu deju studija Pīlādzītis, gan bērnu vokālā studija Svilpastes turpinātu darboties kā Ogres novada Kultūras centra amatierkolektīvi.

Vecākiem jāzina, kur tiek novirzīta viņu iemaksātā nauda 

Kā viens no risinājumiem vecāku iemaksu administrēšanai tika rosināts veidot vecāku dibinātu sabiedrisku organizāciju, kas paredzētu vienotu un caurskatāmu finanšu plūsmu visām vecāku iemaksām, kā arī paredzētu iespēju piesaistīt papildfinasējumu minētajiem kolektīviem.

Informācijai:

Deju studijas Pīlādzītis ieņēmumi:

2014. gads - 11 606.87 EUR

2015. gads - 14 018.10 EUR

2016. gadā - 19 219.00 EUR (tai skaitā plānotie ieņēmumi)

Deju studijas Pīlādzītis izdevumi:

2014. gadā - 12 409.66 EUR

2015. gadā - 11 752.31 EUR (tai skaitā plānotie izdevumi un Skolēnu Dziesmu un deju svētku transporta izmaksas 2310.00 EUR, kuras tika segtas no pašvaldības budžeta)

2016. gadā - 25 781.37 EUR  (tai skaitā plānotie izdevumi) 

Bērnu vokālās studijas Svilpastes ieņēmumi:

2014. gads – 5727.34 EUR

2015. gads – 8138.83 EUR

2016. gads – 7241.76 EUR (tai skaitā plānotie ieņēmumumi)

Bērnu vokālās studijas Svilpastes izdevumi:

2014. gads – 6828.05 EUR

2015. gads – 7337.03 EUR

2016. gads – 8583.40  EUR (tai skaitā plānotie izdevumi) 

Svilpastes– Ogres novada Kultūras centra bērnu vokālā studija.

Dibināta 1988. gadā.

Vokālā pedagoģe Ilze Miezere. Horeogrāfe Ināra Arbidāne.

Pīlādzītis – Ogres novada Kultūras centra bērnu deju studija

Dibināta 1988. gadā.

Vadītāja Mārīte Baltā un Kristīne Romāne. Koncertmeistare Brigita Zīmele.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības