Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv
  Publicēts: 2016-11-28  07:01:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Svētdien Tīnūžu taitas namā notikušas starptautiskās Invalīdu dienas svinības, kurā ar koncertu un radošajām darbnīcām priecēti Ikšķiles novada invalīdu biedrības biedri.

Klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa, Veselības un sociālo lietu pārvaldes vadītājs Juris Saratovs un novada Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājs Oskars Počkajs. Ar muzikālu sniegumu priecēja Tīnūžu tautas nama jauniešu vokālais ansamblis "Vivo".

O.Počkajs uzsvēra, cik svarīga invalīdiem ir kopīga darbošanās un cik nenovērtējams – līdz šim invalīdiem sniegtais pašvaldības un tās Veselības un sociālo lietu pārvaldes sniegtais atbalsts. Pašvaldības atbalsta nozīmīgumu akcentēja arī J.Sratovs un uzsvēra, ka sabiedrība no invalīdiem var mācīties dvēseles siltumu. Ir svarīgi invalīdiem palīdzēt piepildīt viņu ieceres, uzskata J.Saratovs.

D.Kļaviņa norādīja, ka ir svarīgi pievērst sabiedrības uzmanību cilvēku ar invaliditāti tiesībām un akcentēt viņu vajadzības, paust apņemšanos nojaukt sabiedrības radītās attieksmes un vides pieejamības barjeras.

Jautājumi, kam jāpievērš uzmanība, ir:

- veselības aprūpe un rehabilitācija;

- sabiedrisko ēku, infrastruktūras objektu un transporta pakalpojumu pieejamība;

- integrēta izglītība;

- vienlīdzīgas darba un samaksas iespējas;

- informācijas pieejamība;

- līdzdalība lēmumu pieņemšanā.

D.Kļaviņa atzīst, ka Latvijā starptautisko prasību ietekmē, minētie problēmjautājumi pamazām, bet ar pakāpeniskiem pozitīviem rezultātiem tiek mērķtiecīgi risināti. Arī Ikšķiles novada pašvaldība savā darbībā cieši ievēro cilvēku ar invaliditāti tiesības un arvien vairāk pievērš uzmanību, lai tās sniegtie pakalpojumi būtu viegli pieejami atbilstošā kvalitātē. 

D.Kļaviņa norāda: “Šajā jomā darāmā vēl ļoti daudz, tomēr ar gandarījumu vēlos īsumā pieminēt pēdējo gadu laikā ieviestos pakalpojumu un infrastruktūras uzlabojumus:

- uzsākta un daļēji īstenota gājēju infrastruktūras izbūve blīvi apdzīvotās vietās, izveidojot cilvēkiem ratiņkrēslos izmantojamas ietves ar nobrauktuvēm un uzbrauktuvēm bez apmalēm, iestrādājot taktilās joslas, kas brīdina par brauktuvju šķērsošanu;

- lielākā daļa ēku, kurās sniedz pašvaldības pakalpojumus, pielāgotas un aprīkotas cilvēku ar invaliditāti vajadzībām, izbūvējot uzbrauktuves, aprīkojot labierīcības, nodrošinot klientu apkalpošanas speciālista pakalpojumus ēkas 1.stāvā;

- izveidots Veselības veicināšanas centrs, kurā radītas iespējas saņemt kvalitatīvus un brīvi pieejamus veselības veicināšanas pakalpojumus, rehabilitāciju, konsultācijas un apmācības, brīvā laika pavadīšanas iespējas, zināšanu un prasmju papildināšanu, kultūras pasākumu un svētku baudīšanu, specializētā transporta pakalpojumus, aprūpes mājās pakalpojumus. 

- piešķirtas telpas invalīdu biedrības darbībai, sniegts atbalsts organizācijas pasākumu rīkošanā un ik gadu tiek piešķirta neliela finansiāla pateicība par sabiedrisku darbu invalīdu biedrības biedriem.

- visās pašvaldības izglītības iestādēs ir licencētas speciālās izglītības programmas, nodrošinot bērnu ar veselības problēmām integrētu apmācību. Skolās un bērnudārzā ir algots atbalsta personāls – speciālie pedagogi, psihologi, logopēdi un sociālie pedagogi, kā arī, nepieciešamības gadījumos tiek nodrošināti asistentu pakalpojumi. Mūzikas un mākslas skolā tiek īstenota mākslas studiju programma personām ar īpašām vajadzībām.

- Ikšķiles novada pašvaldība ir to pašvaldību vidū, kas piedalās deinstitucionalizācijas projektā. Tā ir atbalsta sistēmas izveide, sniedzot pakalpojumus personai ar ierobežotām spējām sevi aprūpēt, lai tā spētu dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē. Ir jānovērš situācija, ka cilvēkam ir jāpārceļas uz dzīvi ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā (pansionātā vai slimnīcā).

Pašvaldība domā par cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanu arī nākotnē. Kā piemēru vēlos minēt pirms dažām dienām pieņemto domes lēmumu par vienotā klientu apkalpošanas centra izveidošanu Daugavas prospektā 34 - ēkā, kur atrodas gan Sociālais dienests, gan Veselības veicināšanas centrs, novada pensionāru un invalīdu biedrības, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju jau no 2017.gada marta saņemt dažādu valsts iestāžu un dienestu pakalpojumus ar pašvaldības starpniecību. Turpmāk jums būs iespēja tepat Ikšķilē saņemt informāciju un nokārtot vairākus jautājumus, kas saistīti ar Valsts ieņēmumu un Valsts zemes dienestu, Zemesgrāmatu nodaļas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Lauku atbalsta dienesta kompetenci.

Jaunajā bērnudārzā, kura būvadrbi sāksies nu jau pavisam drīz, ir plānota speciālās izglītības programmas īstenošana, nodrošinot rehabilitācijas iespējas bērnudārza baseinā.

Šobrīd, gatavojot 2017.gada budžetu, nopietni domājam par telpu iegādi Ikšķiles doktorāta un bibliotēkas vajadzībām, nodrošinot arī šo iestāžu pielāgošanu visām piekļuves prasībām.

Pateicoties mūsu novadnieka – ārsta traumatologa - ortopēda Kaspara Ūdra labdarības iniciatīvai, novembrī pašvaldība aizsāka nebijušu akciju, radot iespēju veikt bezmaksas ārstu konsultācijas novadā dzīvojošām personām ar invaliditāti, kā arī pensionāriem un politiski represētām personām. Ceru, ka šī akcija daudziem sniegs iespēju uzlabot savu dzīves kvalitāti.

Es ticu, ka mēs varam radīt pasauli bez nepārvaramiem pakāpieniem un aizspriedumiem, kur Braila raksts un zīmju valoda ir tikpat pierasti kā rakstītais un runātais vārds. Lai salauztu intolerances un ignorēšanas barjeras, mums ir jāstrādā kopā. Cilvēki ar invaliditāti arī paši var ietekmēt sociālās izmaiņas. Tieši jūs vislabāk zināt, kādas ir jūsu vajadzības, tāpēc jūsu devums izmaiņu procesā var būt visefektīvākais.

Aicinu ikvienu Ikšķiles novada iedzīvotāju ar invaliditāti aktīvi darboties organizācijās, sniegt viedokli un priekšlikumus vides un pakalpojumu uzlabošanai. Ikšķiles novada invalīdu biedrības izveide novadā ir liels solis ceļā uz jūsu ieguldījumu vides pilnveidošanā. Biedrība ir pašvaldības sadarbības partneris, caur to iespējams koncentrēti un tieši nodot jūsu vienoto viedokli un tādējādi panākt tā uzklausīšanu un reālu rezultātu.

Kopā mēs esam spējīgi ievērojami uzlabot jūsu dzīves kvalitāti. Veidosim mūsu novada vidi kopā! Sirsnīgi sveicu jūs pirmajā adventes svētdienā, novēlu gaišu, labestības pilnu Ziemassvētku gaidīšanas laiku un priecīgus svētkus!”

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības