Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2016-10-15  12:45:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Piektdienas vakarā kultūras namā “Lielvārde” aizvadīts Skolotāju dienas pasākums, kura laikā godināti novada labākie skolotāji.

Pedagogus skolotāju dienā sveica Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Volonte un domes deputāte, Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejas vadītāja Aija Mazitāne. Svinīgas uzrunas teica arī Ogres starpnovadu arodbiedrības priekšsēdētāja Airisa Lepere un Lielvārdes novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Inga Reķe.

Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības rakstu saņēma skolotāja Aina Lukašuna. Viņa ir Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā, vēstures, politikas un tiesību skolotāja, Lielvārdes un Ķeguma novadu vēstures, politikas, sociālo zinību un kulturoloģijas metodiskās apvienības vadītāja. Kopš Latvijas universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes absolvēšanas 1980. gadā skolotājas vienīgā darbavieta ir Lielvārdes vidusskola.
 
Skolotāja Aina Lukašunas ir savu mācību priekšmetu entuziaste, kuras skolēni ar panākumiem piedalās starpnovadu, reģiona un valsts olimpiādēs. Izvērtējot skolotājas Ainas Lukašunas paveikto Lielvārdes novada izglītības un Edgara Kauliņa vidusskolas attīstībā, jaunatnes izglītošanas un audzināšanas jomā, Lielvārdes novada pašvaldība ieteica apbalvot Ainu Lukašunas ar Izglītības un zinātnes ministrijas apbalvojumu Atzinības rakstu.
 
Sveikta arī Jumpravas vidusskolas skolotāja Ilze Ambote, kas šajā skolā nostrādājusi tikai vienu gadu, bet jau šajā īsajā laikā sevi ir apliecinājusi kā  profesionāli. Skolotājas prasme sadarboties, meklējot ar vien jaunas iespējas un formas  ir liels ieguvums gan Jumpravas vidusskolai, gan  Lielvārdes novada izglītības nozares attīstībai. Ilze ar lielu entuziasmu koordinē Jumpravas vidusskolas skolēnu pašpārvaldi, lieliskā sadarbībā palīdz jauniešiem plānot, organizēt un izvērtēt paveikto. Ilzes prasmi sadarboties raksturo arī darbs  klašu audzinātāju Metodisks komisijas vadīšanā, organizējot un vadot skolas pasākumus, iesaistot gan kolēģus, gan skolēnus. Augsti vērtējami arī Ilzes panākumi skolēnu mācību motivācijas veidošanā, izmantojot daudzveidīgas mācību un audzināšanas metodes.
Evija Kozlovska, Vispārējās pirmskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” pirmsskolas izglītības skolotāja kā ,,Ežuku” mamma un viena no saimniecēm, rūpējas par to, lai grupa, grupas rotaļu laukums un arī iestāde, būtu vizuāli pievilcīgi un interesanti. Klusi un nemanāmi Evija realizē savas idejas, kuras priecē bērnus, viņu vecākus un kolēģus. Daudziem Evijas vārds uzreiz saistās ar ikgadējo jauno talantu konkursu ,,Jumpravas Zvaigznīte”, kura organizēšanā un vadīšanā Evija iegulda milzīgu darbu un izdomu, lai tas ar katru gadu būtu interesantāks un atmiņās paliekošāks. Grupas  audzēkņi un viņu vecāki ar prieku un sajūsmu atceras pasākumus- pārgājienus, sporta spēles, kopīgas talkas, Ziemassvētku eglītes.
 
Evija regulāri rūpējas, lai grupas audzēkņi aktīvi piedalītos dažādos konkursos, projektos, aktivitātēs. ,,Ežuki” gan vāc makulatūru, gan nolietotās elektropreces, piedaloties Cūkmena projektā, audzē priedītes, vāc zīles zoodārza iemītniekiem. Arī tad, kad tika vāktas MAXIMA uzlīmes, lai iestāde varētu iegādāties dažādas noderīgas lietas,  Evija bija absolūtais līderis.
 
Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas kokles spēles un interešu izglītības skolotājai Agnesei Puriņai iepriekšējais mācību gads ir bijis dažādu profesionālo izaicinājumu un panākumu piepildīts – kokles klases audzēkņi ir kļuvuši par uzvarētājiem Valsts konkursā kokles spēlē Vidzemes reģionā. Skolas koklētāju ansamblis skolotājas Agnese Puriņas vadībā izcīnījis tiesības piedalīties XI Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku Kokļu mūzikas koncertā “Mana skārienjūtīgā kokle”.  Kokļu kvartets, kurā muzicē skolas absolventes, Dziesmu svētku skatē saņēmis augsto I pakāpes novērtējumu.
 
Skolotāja Agnese iniciējusi arī pirmskolas vecuma bērnu muzikālās izglītības programmu izstrādi un ieviešanu – skolotāja ar lielu entuziasmu vada nodarbības Mazajā Mūzikas skoliņā – programmās “Rotaļas un mūzika” 1-2 gadus veciem bērniņiem kopā ar māmiņām un programmā “Spēlēju, dancoju” 3-4 gadus veciem bērniem. Ar skolotājas iniciatīvu un izdomu izveidota un iekārtota Mazās Mūzikas skoliņas nodarbību telpa.
 
Lielvārdes pamatskolas latviešu valodas skolotājas Ivetas Bites īpašais devums ir tautas kultūras mantojuma un tradīciju tālāknodošana saviem skolēniem folkloras pulciņā “Avotiņš”. Neizsīkstošs ir skolotājas entuziasms ik gadu mācīt bērniem raitas valodas prasmes, iemācīt droši uzstāties un ar savu stāstījumu aizraut klausītājus. Skolotājas ieguldītais darbs katru gadu arī redzams skolēnu rezultātos dažādos interešu izglītības konkursos valstī. Arī kā klases audzinātāja viņa ap sevi pulcina gan bērnus, gan vecākus. It visos pienākumos viņa ir rūpīga un atbildīga.
 
Pamatizglītības skolotāja Lūcija Ozoliņa pēdējos 22 gadus nostrādājusi  Jumpravas internātpamatskolā par pamatizglītības skolotāju. Domājot par mācīšanos veicinošas vides izveidi, skolotāja  ir  meklējusi un atradusi veiksmīgus risinājumus mācību telpas iekārtošanā. Mācību telpa skolēniem ļauj veikt pētnieciskos darbus, strādāt grupās un mācīties individuāli. Sava vieta mācību kabinetā atvēlēta ģeogrāfijas, dabaszinību, krievu valodas un sociālo zinību mācību materiāliem, kurus skolotāja ir izveidojusi. Skolotāja. ir izveidojusi arī interaktīvus mācību materiālus vēsturē, ģeogrāfijā un dabaszinībās, padarot šos mācību priekšmetus vieglāk  apgūstamus un aizraujošus.
Vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes  ”Pūt vējiņi” skolotāja Jolanta Kirsanova ir profesionāla savā darba jomā un radoši savas idejas realizē ikdienas darbā. Darbojoties ar bērniem, Jolanta prot saskatīt katrā bērnā viņa īpašās spējas un tās veiksmīgi pilnveido. Neskatoties uz Jolantas šķietami trauslo tēlu, viņa slēpj sevī pārsteidzošu spēku un mērķtiecību. Jolanta ir talantīga daudzās jomās – gadu no gada iepriecina ar interesantām, krāšņām bērnu teātra izrādēm. Bērniem veido izpratni par latviešu tautas dejām, mācot apgūt raitu dejas soli. Savas idejas realizē arī veidojot apkārtējo vidi skaistu un sakārtotu par prieku gan bērniem, gan viņu vecākiem. 

Lēdmanes pamatskolas skolotāja Līga Laganovska 2015./ 2016. mācību gadā audzināja 4.klasi. Šā gada laikā skolotāja mērķtiecīgi un neatlaidīgi ar dažādām metodēm un darba paņēmieniem ir centusies saliedēt savu klases kolektīvu, iesaistot  savas klases skolēnus dažādos projektos, konkursos un olimpiādēs, gatavoja divus skolēnus Lielvārdes, Ķeguma un Piedaugavas stāstnieku konkursam „Teci, teci, valodiņa 2015”. Trīs skolotājas audzināmie, viņas mudināti un atbalstīti, piedalījās Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja organizētajā dzejas konkursā „Kas nezin pagātnes, nezin nākotnes”, kur visi trīs ieguva godalgotas vietas.
 
Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes A.Liepas Neklātienes matemātikas skolas organizētajā Matemātikas konkursā „Tik vai cik...” 4. klasēm skolotāja iesaistīja visu savu audzināmo klasi. Skolotājas audzināmā klase piedalījās Lielvārdes Attīstības fonda Netradicionālajā projektu konkursā „Mana sapņu klase” un ieguva labākā projekta pieteikuma titulu, jo tas aicināja uz labdarību. Skolotāja mācību stundās izmanto portālu Uzdevumi.lv, rosina skolēnus to lietot, skolotājas audzināmā klase 2015./ 2016. mācību gadā bija 1. vietā pēc atrisināto uzdevumu skaita. Līgas Laganovskas audzināmā klase piedalījās ZZ čempionātā un nokļuva līdz pusfinālam Jelgavā. Skolotāja sagatavoja skolēnus „Jauno satiksmes dalībnieku” sacensībām un velosipēdu tiesību iegūšanai.
 
Savu favorīti sveica arī Lielvārdes novada ilgstošas sadarbības partneres AS Swedbank Ogres nodaļas pārstāve Larisa Bobrova. 
 
Vairāk – pievienotajā videomateriālā.Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības