Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv
  Publicēts: 2016-10-08  08:43:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Jau septīto gadu Ikšķiles novadā Skolotāju diena tika īpaši svinēta - 7.oktobrī pašvaldība apbalvoja labākos un talantīgākos pedagogus, piešķirot titulus “Gada pedagogs” un “Goda pedagogs”.

   

Pasākuma ieskaņā Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš uzrunāja klātesošos, uzsverot, ka pašvaldība daudz darījusi, lai skolotājiem šos svētkus neaizēnotu aktuālais jautājums par pedagogu atalgojumu. “Paldies deputātiem par atbalstu, pieņemot atbildīgus lēmumus par papildus finansējuma piešķiršanu pedagogiem, saglabājot to algas pagājušā gada līmenī”. Svētku reizē priekšsēdētājs pateicās visiem mūsu novada skolotājiem par ieguldīto darbu izglītības jomā un novēlēja veiksmi, izturību un profesionalitāti.

Svinīgajā pasniegšanas ceremonijā balvas pedagogiem pasniedza Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, domes priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa un izglītības darba speciāliste Lāsma Cimere.

Pretendentus pašvaldības balvai varēja izvirzīt vecāki un izglītojamie, pašvaldības izglītības iestāžu darbinieki un vadība. Šogad konkursam “Gada un Goda pedagogs” tika pieteikti 8 pretendenti. Pēc pieteikumu izvērtēšanas konkursa komisija par izcilu ieguldījumu katra skolēna izaugsmē un pedagoģiskās pieredzes tālāknodošanu, atklājot savu profesionālo meistarību un pozitīvi ietekmējot izglītības attīstību, piešķīra divus titulus “Gada pedagogs” un divus - “Goda pedagogs”, pasniedzot katram pedagogam arī dāvanu karti1000 eiro vērtībā.

Šogad balvu “Ikšķiles novada Goda pedagogs“ saņēma Ikšķiles vidusskolas skolotāja Līga Kalniņa. Viņa pieteikumā bija raksturota šādi: “46 darba gadi- raženi pedagoga gadi. Skolotāja- sirdsgudra, radoša, godīga, sirsnīga, skolotāja ,kas iedvesmo dzīvi dzīvot skaisti. Prot rast vienmēr zelta viducīti.”

Arī pirmsskolas izglītības iestādes “Urdaviņa” skolotāja Anita Balode saņēma balvu “Ikšķiles novada Goda pedagogs”. “Izcils pedagogs nu jau 48 gadus! Tā apgalvo vecāki. Dzīves gudra, nosvērta un vienmēr pozitīvi noskaņota. Pirmās ceļa maizes devēja vairākiem simtiem bērnu,” tā raksturota skolotāja.

Balvu “Ikšķiles novada Gada pedagogs” saņēma Guntra Latiša- pirmsskolas izglītības “Urdaviņa” skolotāja. “Viņa ir izcils pirmsskolas izglītības pedagoga paraugs- profesionālā meistarība jau 30 gadus iet kopā ar sirds siltumu. Radoša, pozitīva, mīļa un smaidīga.”

Balvu “Ikšķiles novada Gada pedagogs” pasniedza arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājai Mairai Līdumai. “Skolotāja jau 21 gadu rosina dziedātprieku ikvienā jaunietī. Nesavtīgs, augsti profesionāls darbs un humorpilnā saskarsme ar jauniešiem- viņas darba trumpis.”

Svinīgās balvas pasniegšanas ceremonijā sumināja arī pārējos pedagogus, kuri bija pieteikti konkursā. Šie pedagogi saņēma Atzinības rakstus un pateicības balvas. Viena no skolotājām - Ikšķiles vidusskolas skolotāja Zane Bēķe, kura “[..] savam darbam piešķir dvēseli un dzīvesprieku. Vada skolas teātra pulciņu, ir latviešu valodas un literatūras skolotāja. Iedvesmo jauniešus un bērnus un rada interesi par Latvijas kultūru un teātri.”  Pateicības vārdi tika veltīti arī Ikšķiles vidusskolas skolotājai Santai Ustinovičai: “Skolotāja, kas apveltīta ar lielu spēku virzīt bērnus uz mērķi, nepadoties dažādu šķēršļu priekšā, tā saglabājot atsaucību un novatorismu. Pedagogs, kas skolēnus izaicina, iedvesmo un kopīgi ar skolēniem iet uz vienu mērķi.” Konkursam tika pieteikta arī Tīnūžu pamatskolas skolotāja, izglītības psiholoģe Inese Platpīre: “Skolotāja strādā atbildīgi un patstāvīgi, mērķtiecīgi plāno atbalsta personāla darbu, vienmēr palīdz gan kolēģiem, gan skolēniem. Vienmēr pozitīva, dzīvespriecīga, atbalstu un sirdsdegsmi nesoša.” Augstu novērtēts Tīnūžu pamatskolas sociālās pedagoģes Agneses Birkenfeldes ieguldījums izglītības jomā. “Viņu raksturo sirsnīgs darbs ar bērniem, individuāla pieeja katram, koleģiāls atbalsts pedagogiem un atbalsta komandai. Prot turēt doto vārdu un saglabāt noslēpumus. Un nereti viņa saka: “Tu vari zaudēt visu, bet zināšanas tev paliks!”.

Pasākuma ietvaros pašvaldība pasniedza Pateicības novada izglītības iestāžu pedagogiem: PII “Urdaviņa skolotājām- Solvitai Sikai, Dacei Gavriļenko, Initai Bajārei; Ikšķiles vidusskolas skolotājām- Dacei Seimanovai, Daigai Kiršholcei, Zanei Hartmanei, Aivaram Birkmanim; Tīnūžu pamatskolas skolotājiem- Edītei Eglītei, Aivim Šibajevam, Kasparam Trencim; Mūzikas un mākslas skolas pedagogiem - Rimmai Pudānei, Artai Asarei, Irēnai Šponbergai, Ritai Ļegčiļinai-Brokai, Lailai Balodei un Aleksandram Zobenam.

Atzinības rakstus saņēma arī PPII  ”Ķiparu nams” pedagoģes- Andželika Mačerniece, Alīna Šuste, Irēna Krišāne; Ikšķiles Brīvās skolas pedagogi - Ojārs Rode, Agnese Kļave, Ilze Sēkliņa un Katrīna Dimsone; Ogres tehnikuma Mākslas un dizaina nodaļas vadītāja- pedagoģe Velga Kaļeiņikova.

Pasākuma oficiālās daļas noslēgumā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa: “Katram cilvēkam dzīvē ir paredzēta sava misija. Kā gan citādi mēs būtu tik dažādi, apveltīti ar tik daudzām īpašībām, rakstura šķautnēm un interesēm. Vai tad, ja mēs visi baidītos no augstuma, spētu lidot? Jums, dārgie skolotāji, dzīves uzdevums ir ļoti īpašs! Jums varbūt nav pašiem jāspēj pacelties spārnos, bet tieši jūs esat tie, kam ir jāspēj pacelt spārnos pasauli. Prast saskatīt katrā bērnā talantu, viņa īpašās spējas, atrast veidu, kā iedvesmot un veidot personības, iedot ceļamaizei daudzpusību, jo no jūsu rokām sabiedrībā ienāk ārsti un juristi, amatnieki un lauksaimnieki, uzņēmēji un žurnālisti, kuģu kapteiņi un prezidenti. Šodien mēs godinām skolotāja profesiju, sakām paldies par jūsu darbu. Lai sasniegtu kopīgo mērķi- nodrošināt bērniem un jauniešiem konkurētspējīgu izglītību, spētu izaudzināt krietnus, godprātīgus, atbildīgus cilvēkus- Latvijas patriotus, novēlu mums visiem darboties vienotā saliedētā komandā. Jūs, skolotāji, tajā esat neatņemama sastāvdaļa. Līdzīgi, kā pašvaldība savās skolās un bērnudārzos nav viesis, bet savējais, jūs šeit vienmēr esat mīļi gaidīti mājās - savā pašvaldībā.”

Pēc pasākuma oficiālās daļas pedagogus priecēja koncertuzvedums “Dzīve ir skaistums!”

Paldies visiem mūsu novada pedagogiem par skolēniem sniegtajām zināšanām, mīlestību un dzīves gudrību!

Drīzumā tiks pievienots pasākuma video.

Visas fotogrāfijas apskatīt un lejuplādēt var šeit: https://failiem.lv/u/ubrctftc#_

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības