Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2016-07-04  15:53:00 /

Ziņot redakcijai

Ļoti sekmīgi Latvijas IV Olimpiādē startēja vairāk nekā seši desmiti Ogres novada sportistu - kopumā izcīnītas 11 medaļas - viena zelta, sešas sudraba un četras bronzas.

Par Olimpiādes čempioni kļuva soļotāja Agnese Pastare, kura 5000 m garo distanci veica 21:57.32 min. Vēl vienai Ogres soļotājai Anitai Čuhnovai bronzas medaļa - 26:32.06 min. 10 000 m skriešanā ar rezultātu 32:07.72 min. bronzu izcīnīja Rolands Kaimiņš.

Sudraba medaļas abām Ogres novada sporta spēļu izlasēm - basketbolistiem un handbolistiem. Par Olimpiādes vicečempioni kļuva Ogres novada vīriešu basketbola izlase (Jānis Antrops, Sandis Bēts, Kristaps Dārgais, Madars Kokins, Jānis Lasmanis, Lauris Mizis, Jānis Pozņaks, Guntis Sīpoliņš, Rinalds Sirsniņš, Mārcis Vītols, treneri - Mihals Hlebovickis un Uldis Švēde), kā arī Ogres novada vīriešu handbola izlase (Kaspars Abiks, Jānis Bauze, Mārtiņš Dāvidnieks, Dzintars Dravnieks, Jānis Jasaitis, Miks Kiršteins, Artis Kurmēns, Artis Laganovskis, Arvis Laganovskis, Sandis Lepers, Lauris Ozoliņš, Andris Pozņaks, Uvis Strazdiņš, Artūrs Svārups, Kristaps Vansovičs, Iļja Želna, treneri - Andris Molotanovs un Andris Sosnars).

Olimpiādes golfa turnīrā sudraba medaļu ieguva Linda Ķirķe. Piecas medaļas Ogres svarcēlājiem - par Olimpiādes vicečempioniem savās svara kategorijās kļuva Vitālijs Volkovs, Jānis Griškovs un Pāvels Bobrovs, bet bronzu izcīnīja Roberts Guiskis un Ģirts Soboļevs.

Vietu olimpiskajā sešiniekā, par ko pienācās diploms, izcīnīja vēl vairāki Ogres novada sportisti. 3000 m skriešanā 4.vietu izcīnīja Gundega Heidingere. 10 000 m skriešanā 4.vietā Renārs Roze, 6.vietā - Kristaps Kaimiņš. R.Rozem vēl 5.vieta 5000 m skriešanā. Augstlēkšanā 6.vietā ierindojās Undīne Dindune. Airētāji Ints Samanovičs un Toms Pencis, startējot vienā laivā ar diviem Apes novada sportistiem, ieņēma 4.vietu 500 m distancē. Orientēšanās sporta jauktajā stafetē godpilno 5.vietu izcīnīja Ogres novada komanda ar Daci Bužu, kā arī brāļiem Andri un Raivo Kivleniekiem sastāvā. Svarcelšanā 4.vietu ieguva Vladislavs Hamiduļļins, bet 6.vietā ierindojās Ritvars Dukovskis. Lodes grūšanā 5.vietu izcīnīja Lāsma Padedze.

1.jūlijā norisinājās olimpiādes atklāšanas ceremonijā, kurā piedalījās arī vairāk nekā 60 sportisti no Ogres novada pašvaldības, kopā ar kuriem bija domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis .Ogres novada pašvaldība uz Latvijas IV Olimpiādi nosūtījusi visu laiku lielāko delegāciju. No 1. līdz 3. jūlijam par medaļām Valmierā cīkstējās vīriešu basketbola un handbola izlases, viens pludmales volejbolistu pāris, kā arī 35 individuālo sporta veidu pārstāvji.

Atklāšanas ceremonijā klātesošos uzrunāja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ministru prezidents Māris Kučinskis, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Pasākumu ar saviem ar īpaši gatavotiem priekšnesumiem krāšņāku padarīja deju studija "Dzirnas", velotriāla, BMX Flatland un monotriāla meistari, kā arī izcilie uguns šova meistari no Lietuvas. Olimpiādes atklāšanā skanēja Valmieras himna "Dziesma par Valmieru", kuru izpildīja Aija Andrejeva, Atis Ieviņš un grupas "Opus Pro" solists Alex. Iedegt Olimpisko lāpu bija uzticēts divkārtējam olimpiskajam čempionam BMX riteņbraukšanā Mārim Štrombergam, kurš vakar bija kļuvis arī par Latvijas IV Olimpiādes čempionu.