Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2016-04-19  09:16:00 /

Ziņot redakcijai

Sestdien, 17.aprīlī Ogrē norisinājās velorogaininga sacensības "xVelo", kur spēkos mērījās četru valstu pārstāvji. Sacensību laikā komandas apmeklēja dabā izvietotus kontrolpunktus Ogres un Ikšķiles novados. Uzvaru kopvērtējumā izcīnīja vīriešu piedzīvojumu komanda no Latvijas “adidas adventure team”, aiz kuriem par 5 punktiem mazāku summu ierindojās jaukto komandu uzvarētāji no Igaunijas – “Team Nordwood”.

Startu sacensībām pēc uzrunas deva Ogres novada priekšsēdētājs Artūrs Mangulis. Sacensībās varēja piedalīties 2 stundu un 4 stundu distancēs. 2 stundu distancē punktiem bagātākā vīriešu komanda bija “Liecies mierā”, jaukto komandu konkurence uzvarēja komanda “Joahims”, bet “Saulespuķes” saņēma pirmo vietu sieviešu komandu konkurencē. Dalībnieki saņēma sporta uztura balvas no Isostar, kā arī citas balvas no atbalstītājiem “Vichy”, “Hanzas maiznīca”, “Vitamax”, “Lakto”, “Velosock”, “Red Bull”, “InGo, kā arī vietējā Ogres uzņēmuma “Sierštelle”.

Garākajā distancē, kur kontrollaiks bija 4 stundas, uzvaras laurus vīriešu komandu grupā plūca “adidas adventure team”, kur startēja Atis Krūmiņš, Uldis Žimants un Alberts Jasāns, otrajā vietā ierindojās komanda “IZTURĪBA/ISOSTAR 96”, bet trešie – “Reaktīvie eži”. Jaukto komandu konkurencē uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa igauņu komanda “Team Nordwood”, otro vietu izcīnīja un labākās latviešu jauktās komandas godu ieguva komanda “Riga Adventure Team-Līgas D&G”, bet trešie – “EnergyStar”. Sieviešu komandu cīņā ievērojamu pārsvaru pār tuvākajām sekotājām uzrādīja komanda “2 kūkas” ar 115 punktiem, otrajā vietā atstājot komandu “Melnā pērle” ar 66 punktiem, bet trešajā vietā ierindojās komanda “Čiepiņas”.

Arī 4 stundu distancē varēja startēt individuāli, kur uzvaras individuālo dalībnieku konkurence izcīnīja Artūrs Verza un Zane Vitenberga. Distancē bija iespēja braukt pa ļoti labiem un kvalitatīviem ceļiem, kā arī slapjām un grūti braucamām takām un stigām, dalībnieki varēja izbaudīt arī Ogres Zilo kalnu skaistumu un grūtumu. Sacensībās piedalījās orientieristi, velobraucēji, piedzīvojumu sacensību dalībnieki, kā arī uzņēmumu komandas, ģimenes un citi aktīvās atpūtas cienītāji. Nākamās “xVelo” sacensības notiks 15.oktobrī Kuldīgā.