Noderīgas saites:

FK “Ogre”
  Publicēts: 2015-10-26  12:04:00 /

Ziņot redakcijai

Pagājušajā nedēļas nogalē FK “Ogre” Latvijas 1.līgas futbola čempionāta ietvaros izbraukumā tikās ar FK “Smiltene/BJSS” komandu un dramatiskā spēlē tika pie panākuma ar rezultātu 3:2. Divus vārtus FK “Ogre” labā guva Juris Skābardis, savukārt vieni vārti Krista Kalniņa kontā.

Komandu sākumsastāvi:

FK “Smiltene/BJSS”: Dagnis Sausais, Artūrs Stūris, Eduards Veģeris, Raimonds Dūmiņš, Dairis Zariņš, Eduards Stīpnieks, Roberts Siksalietis(57.min Jurģis Dudelis), Zigmārs Dūmiņš(27.min Reinis Putrālis), Dāvis Gaigals, Dāvis Rutks(88.min Mairis Paeglis), Jānis Priede(35.min Mārtiņš Rakštelis).

FK “Ogre”: Ritvars Cinītis, Raivis Rubīns, Matheus Sonaro Rodriques, Jānis Latkovskis(63.min Maksims Saveļjevs), Deniss Ostrovskis(39.min Aleksejs Sanatovs), Andrejs Kondratjevs, Mihails Makārovs(46.min Andris Bērziņš), Krists Kalniņš, Niks Niklāvs Škaunacis(70.min Viesturs Dudelis), Juris Skābardis, Jose Luiz Fraga da Silva Junior(61.min Aigars Cibuļskis).

Spēle Smiltenē iesākās visai mierīgā gaisotnē ar nelielu mājinieku pārsvaru un pirmā teorētiskā iespēja gūt vārtus radās 13.minūtē, kad Andrejs Kondratjevs izpildīja tālsitienu, kurš gan nopietnus draudus pretiniekiem nenesa. Pēc neilga laika arī smiltenieši izmēģināja tālsitienu, taču Ritvars Cinītis bumbu atvairīja.

Spēles 18.minūtē ogrēnieši netālu no sava vārtsarga laukuma pārkāpa noteikumus un Smiltenes komanda tika pie bīstamas standarta situācijas. Pēc bumbas izspēles un ogrēniešu nesaprašanās savā starpā, nespējot bumbu izsist ārā no vārtsarga laukuma, Jānis Priede raidīja bumbu Ogres komandas vārtu tīklā – 0:1 FK “Smiltene/BJSS” izvirzās vadība.

Tūlīt pat pēc rezultāta atklāšanas mačs kļuva daudz ātrāks, asāks un nervozāks.

Spēles 22.minūtē pēc Jāņa Latkovska piespēles bīstamu bumbas sitienu ar galvu izpildīja Juris Skābardis, taču tas izrādijās nesekmīgs.

28.minūtē pēc stūra sitiena izspēles vēl vienu tālsitienu pa smilteniešu vārtiem izdarīja Andrejs Kondratjevs, taču šoreiz vārtsargs bumbu tvēra.

Mača 31.minūtē lielisku individuālo meistarību nodemonstrēja Krists Kalniņs apspēlējot vairākus pretiniekus un atdodot piespēli Jose, kurš raidīja bumbu pa vārtu pārlikni, tomēr vārtus neguva, taču tūlīt pat Krists izlauzās viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu un raidīja bumbu vārtos – 1:1. Pēc ielaistajiem vārtiem Smiltenes komanda devās uz laukuma centru un izspēlējot bumbu uzreiz no tās pašas vietas izdarīja tālsitienu, kuru Ritvars Cinītis ne bez pūlēm atvairīja.

Drīz vien piespiedu maiņu nācās veikt FK “Ogre” komandai. Šoreiz cietējs izrādijās ļoti spēlēt motivētais Deniss Ostrovskis. Viņa vietā laukumā nāca Aleksejs Sanatovs, kurš traumas dēļ FK “Ogre” sastāvā izlaida vairākas spēles.

Turpinājumā Kristam Kalniņam radās vēl viena laba iespēja gut vārtus, taču viņa sitienu bloķēja pretinieku aizsargi.

Drīz vien lielisku piespēli gar vārtu līniju izpildīja Juris Skābardis, taču Jose līdz bumbai neaizsniedzās.

Tuvojoties pirmā puslaika pašai izskaņai Mihails Makārovs un Juris Skābardis cīņā ar vairākiem pretinieku aizsargiem tika pie bumbas. Šoreiz Mihails atdeva piespēli brīvajam Andrejam Kondratjevam, kurš nonāca aci pret aci ar smilteniešu vārtsargu, izdarīja netraucētu sitienu, tomēr šoreiz virsū vārtsargam.

Lieliska iespēja pirmo puslaiku noslēgt esot vadībā kompensācijas laika trešajā minūtē radās Smiltenei, kad smiltenietis izgāja viens pret vienu ar Ogres vārtsargu, taču šoreiz Ritvars komandu glāba no vārtu zaudējuma, atsitot bumbu ar kājām.

Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās ar rezultātu 1:1. Spēles pirmajā daļā kopumā ritēja visai līdzīga cīņa, lai gan vairāk iespējas gūt vārtus bija FK “Ogre” komandai.

Otrais puslaiks iesākās visai līdzīgā cīņā ar diviem smilteniešu bumbas tālsitieniem, kurus gan Ritvars Cinītis tvēra, taču drīz vien FK “Smiltene/BJSS” ievērojami pārņēma bumbas kontroli pēc Matheus Sonaro Rodriques otrās dzeltenās kartiņas, kas nozīmēja, ka turpmāk FK “Ogre” būs jāspēlē viena vīra mazākumā.

Lai gan smilteniešiem spēles 55.minutē radās lieliska iespēja gūt vārtus, tomēr tie to neizmantoja un FK “Ogre” drīz vien par to viņus sodīja. Pēc Krista Kalniņa tālas piespēles mača 57.minūtē Juris Skābardis ar galvu bumbu pārcēla pāri vārtsargam un tā atrada ceļu vārtu tīklā – 2:1 FK “Ogre” labā.

FK “Ogre” prieki gan bija īsi, jo pēc nieka divām minūtēm smiltenietis nonāca viens pret vienu ar Ogres vārtsargu un raidīja bumbu vārtu tīklā – 2:2.

Turpinājumā smiltenieši turpināja krietni vairāk kontrolēt bumbu, tomēr FK “Ogre” spēlējot mazākumā veiksmīgi aizsargājās, nedodot pretiniekiem reālas iespējas gūt vārtus. Ogres komanda šādā situācijā pārspēt pretinieku mēģināja ar tālām piespēlēm, adresējot tās Jurim Skābardim, kurš komandas cerības gala rezultātā ataisnoja, kad pēc Maksima Saveļjeva auta izspēles nonāca pie bumbas pretinieku vārtsarga laukumā, filigrāni apspēlēja divus smilteniešus un raidīja bumba vārtu tīklā – 3:2 FK “Ogre” vēlreiz izvirzās vadībā.

Spēles izskaņā Jurim bija lieliska iespēja panākt arī divu vārtu pārsvaru, taču no ceturto vārtu zaudējuma smilteniešus glāba aizsargs, kurš bumbu ar galvu izsita gandrīz no vārtu līnijas.

Otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē par sitienu pretiniekam ar kāju ļoti apšaubāmu noraidījumu saņēma uz maiņu nākušais Aigars Cibuļskis, kas nozīmēja, ka atlikušās divas kompensācijas laika minūtes Ogres komanda spēlēs jau divu vīru mazākuma. Lai gan smiltenieši izmisīgi mēģināja izraut neizšķirtu, tomēr tas viņiem neizdevās un FK “Ogre” svinēja dramatisku uzvaru ar rezultātu 3:2.

Pēc šīs uzvaras FK “Ogre” ar trīsdesmit punktiem Latvijas 1.līgas futbola čempionāta kopvērtējuma tabulā dala devīto līdz divpadsmito vietu, savukārt FK “Smiltene/BJSS” ieņem četrpadsmito pozīciju.

Nākamo spēli FK “Ogre” aizvadīs 31.oktobrī, kad Rīgā tiksies ar FC “Caramba/Dinamo”, kuri nupat kļuva par Komanda.lv Pirmās līgas futbola čempionāta uzvarētājiem.

Raksta autors: Edmunds Čirksta