Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv/Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-11-24  10:11:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Domes sēdē 13. novembrī deputāti akceptēja saistošos noteikumus “Kārtība bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai 1.klasē Ogres novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs”, kas stāsies spēkā pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas saskaņojuma saņemšanas.

Iepriekš pirmo klašu komplektu skaits novada vispārējās izglītības iestādēs tika noteikts ar domes lēmumu un skolēnu uzņemšanu 1. klasēs organizēja skola. Lai šī kārtība būtu vienota, ērtāka, visiem saprotama un vienota visā novadā, izstrādāti saistošie noteikumi. Turklāt, attīstoties informācijas tehnoloģijām, bērnu reģistrācijai vispārējās izglītības iestāžu 1. klasē būs nodrošināta elektroniska pakalpojuma saņemšana.
 
Saistošie noteikumi nosaka: 1) bērnu reģistrēšanas kārtību uzņemšanai vispārējās izglītības iestāžu 1. klasē; 2) Ogres novada pašvaldības, pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes un izglītības iestāžu vadītāju atbildību bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai vispārējās izglītības iestāžu 1. klasē; 3) rindas kārtību, kādā bērni tiek nodrošināti ar vietām izglītības iestāžu 1. klasē; 5) noteiktu prioritāro secību vietas piešķiršanai vispārējās izglītības iestāžu 1. klasē.
 
Jaunā kārtība paredzēs, ka pieteikumu pieņemšana bērnu uzņemšanai 1. klasē jaunajam mācību gadam notiks kārtējā kalendārā gada ietvaros no 1. februāra līdz 30. aprīlim.  Ogres pilsētā visi pieteikumi tiks reģistrēti pašvaldības bērnu reģistrā uzņemšanai 1. klasē pieteikumu iesniegšanas secībā. Reģistrācijas pieteikumu vecāki varēs aizpildīt elektroniski pašvaldības mājas lapā ogresnovads.lv un pašvaldības Apmeklētāju apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, kur ir nodrošināta pieeja pašvaldības mājas lapai.
 
Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte skaidro, ka vieta 1. klasē tiks nodrošināta visiem pašvaldībā deklarētajiem bērniem un pieteikumā būs iespēja norādīt gan izvēlēto izglītības iestādi, gan papildu informāciju par vēlamo klasi, skolotāju u.c..
 
Iesniedzot aizpildīto elektronisko pieteikumu pašvaldībai, vecāks tūlītēji saņems apstiprinājumu par pieteikuma reģistrēšanu un pieteikuma reģistrācijas kārtas numuru.
 
Pēc pieteikuma reģistrācijas pašvaldības elektroniskajā sistēmā desmit darba dienu laikā Izglītības un sporta pārvaldes atbildīgais speciālists pieteikumu reģistrēšanas secībā pārbaudīs pieteikumā norādīto informāciju un ievadīs to Valsts izglītības informācijas sistēmā, kur tiek izveidota izglītojamo pretendentu rinda uzņemšanai Ogres pilsētas izglītības iestādēs.
 
Bērnu rinda uz vietu izglītības iestādes 1. klasē tiks veidota noteiktā prioritārā secībā: bērni, kuriem kopā ar vecākiem deklarētā dzīvesvieta ir pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuriem izglītības iestādē pamatizglītības programmā mācās brāļi vai māsas; bērni, kuriem kopā ar vecākiem deklarētā dzīvesvieta ir pašvaldības administratīvajā teritorijā; izglītības iestādes darbinieku bērni;  bērni, kuru dzīvesvieta deklarēta citā administratīvajā teritorijā un kuriem izglītības iestādē pamatizglītības programmā mācās brāļi vai māsas; bērni, kuriem kopā ar vecākiem dzīvesvieta deklarēta citā administratīvajā teritorijā.
 
Pašvaldības mājas lapā būs publiski pieejama informācija par bērnu rindu uz 1. klasi (reģistrētā bērna rindas kārtas numurs, pieteikuma reģistrācijas datums, pieteikuma reģistrācijas kārtas numurs, izvēlētās izglītības iestādes nosaukums), kas tiks atjaunots katra mēneša 15. datumā par situāciju uz kārtējā mēneša 1. datumu.
 
Par vietas piešķiršanu izvēlētajā izglītības iestādē pašvaldība vecākiem nosūtīs izziņu uz pieteikumā norādīto dzīvesvietas adresi vai elektroniskā pasta adresi līdz 15. maijam. Gadījumos, ja vietu 1. klasē nebūs iespējams nodrošināt vecāku izvēlētajā izglītības iestādē, Izglītības un sporta pārvalde konsultēsies ar vecākiem par vietas piešķiršanu citā izglītības iestādē.
 
Savukārt Ogres novada pagastu izglītības iestādēs bērnu reģistrācija uzņemšanai 1. klasē notiks konkrētā izglītības iestādē pieteikumu saņemšanas secībā.
 
Pēc pašvaldības izziņas saņemšanas vecāki no 1. jūnija, uzrādot vecāka personu apliecinošu dokumentu, izglītības iestādē iesniegs šādus dokumentus: iesniegumu par bērna uzņemšanu izglītības iestādē un bērna dzimšanas apliecības kopiju; bērna medicīnisko karti un/vai izrakstu no ambulatorās slimnieka medicīniskās kartes par iepriekš veiktajām profilaktiskajām vakcinācijām; izziņu par pirmsskolas izglītības programmas apguvi un bērna sasniegumu aprakstu (ja tādi ir); valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu, ja bērnu uzņem speciālās izglītības programmā.
 
Izglītības iestādes līdz 15. jūnijam veiks 1. klašu komplektāciju atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.
 
Katra izglītības iestāde bērna vecākiem nodrošinās iespēju saņemt informāciju par izglītības iestādē īstenojamām izglītības programmām un izglītības iestādes pieļaujamo maksimālo skolēnu skaitu klasē un klašu skaitu.
 
Saistošie noteikumi stāsies spēkā pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas saskaņojuma saņemšanas un tiks publicēti pašvaldības mājas lapā ogresnovads.lv un izdevumā “Ogrēnietis”.Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības