Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2014-11-17  03:52:00 / Ķegums
 
 Ziņot redakcijai  

Svētdienas vakarā Ķeguma komercnovirziena vidusskolas aktu zālē aizvadīts Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienas svētku koncerts „Dižojies, tēvzemīte, stipras tautas vainagā!”

Pasākuma ievadā koncerta apmeklētāji un Ķeguma jauniešu koris vienojās kopīgā Valsts himnas dziedājumā un savu sniegumu rādīja Ķeguma ģitārstudijas jauniešu grupa. Šogad Valsts svētkiem veltītajā koncertā klātesošos priecēja arī pop grupa „Sienāži”, "Dzirkstelītes", vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kadiķis”, senioru dāmu ansamblis „Kvēlziedi” un senioru dāmu deju kolektīvs „Rasa”.

Ikvienu savu artavu savai valstij dot aicināja Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols. Viņš sveica titula „Ķeguma novada lepnums” ieguvējus. Ar tiem klātesošos iepazīstināja novada domes deputāti Līgai Strauss un Kristaps Rūde,

   

Par ieguldījumu Birzgales pagasta un līdz ar to visa Ķeguma novada kultūras dzīves attīstībā, par atsaucību, radošumu un aktivitāti, par sirds dāsnumu titulu „Ķeguma novada lepnums 2014” saņēma DAINA MELNŪDRE.

Kad 2000. gadā liktenis Dainu atveda uz Birzgali, viņa tika pieņemta vietējā pamatskolā par angļu valodas skolotāju, tad viņa vēl nezināju, ka būs muzeja „Rūķi” vadītāja un ka „Rūķu” parkā izveidotās skulptūras būs viņas ideju lolojums, kā arī jaunie ozoliņi parkā, cilvēkus priecēs vēl daudzus gadus. 

Kā muzeja vadītāju birzgalieši Dainu zina kopš 2007. gada. Lai arī viņa Birzgalē dzīvo tikai salīdzinoši nelielu daļu no sava garā un bagātā mūža, viņa, kā izskatās, kļuvusi par birzgalieti "no matu galiņiem līdz pat papēžiem". Viņas laikā ir tapuši daudzi interesanti pasākumi, kā piemēram „Rūķu šļūciens”, ozollapu kroņu vīšana Līgo vakara priekšvakarā Birzgales Līgām un Jāņiem, u.c., kuri jau kļuvuši par tradicionāliem. Viņas organizētās ekskursijas pa Birzgali ir ļoti informatīvas, izzinošas, kā arī raksti „Birzgales avīzē”, ko katru mēnesi lasām ir informācijas bagāti. Daina vienmēr ir atvērta jaunām un radošām idejām.

Par darba ieguldījumu Ķeguma novada sabiedriskajā dzīvē, Ķeguma novada attīstības veicināšanā, par savas dzīves vietas mīlestību un gādību tituls „Ķeguma novada lepnums 2014” pasniegts rembatietei Benitai Šteinai. Rembates pagasta centrs pēdējos gados iezīmējas ar sakoptu vidi un ierīkotiem sporta laukumiem. Ir noasfaltēts un aprīkots basketbola laukums, ierīkots nožogots hokeja laukums, kā arī iekopts zāliens futbola un vieglatlētikas spēlēm un nūjotājiem. Rembates sporta zāle aprīkota ar daudz jauniem trenažieriem. Skaisti izremontētajā pagasta pārvaldes ēkā ir gaišas un piemērotas telpas bibliotēkai, zāle sporta nodarbībām un telpas pasta nodaļai, kā arī radīti labāki apstākļi pagasta pašdarbniekiem. Remabatē ir nodibināta nūjotāju grupa un tai sagādāts jauns aprīkojums. Šīs pārmaiņas ir notikušas, izstrādājot vairākus projektus, kuru iniciatore ir bijusī Ķeguma novada zemes teritorijas plānotāja, Ķeguma novada domes deputāte Benita Šteina. Strādājot Rembates pagasta pašvaldībā, Benita Šteina ilgus gadus bija visas sabiedriskās dzīves organizatore. Benita Šteina organizēja – Valsts svētkus un Valsts atceres dienas, Līgo svētkus un Ziemassvētkus, Bērnības svētkus un pensionāru godināšanas, rudens izstādes un floristikas kursus, ekskursijas un vēl daudz, daudz citus pasākumus. 1999. gadā Benita Šeina nodibināja Rembates pagasta dāmu klubiņu „Liepas” un visus gadus bija tā prezidente, organizējot tikšanos ar daudziem republikas sabiedriskiem un kultūras darbiniekiem. Benita Šteina vairākus gadus ir piedalījusies konkursa „Skaistākais dārzs un lauku sēta Ķeguma novadā” vērtēšanas komisijas darbā.

Par ilggadīgu un godprātīgu darbu Ķeguma novada iedzīvotāju veselības labā, par palīdzību un sirdssiltumu ikdienas darbā Ķeguma novada domes atzinības raksts pasniegts ģimenes ārstei INETAI RAGAI. Viņa sākusi darbu Ķeguma ambulancē jau pēc Medicīnas institūta beigšanas – vispirms rezidentūrā, bet pēc tam strādājot par pediatru. Veidojoties ģimenes ārstu praksēm, I.Raga nodibina savu ārsta praksi un strādā gan kā bērnu ārste, gan arī kā pieaugušo daktere. Pašreiz viņas aprūpē ir apmēram 1700 pacientu. Bērni līdz 18 gadu vecumam ir nepilni 500. Daktere Ķegumā strādā jau no 1990. gada. Ķeguma ambulancē praktizējošā ģimenes ārste Ineta Raga ir zinoša, komunikabla, saprotoša un ar lielu pieredzi. Īpaši prot kontaktēties ar bērniem. Ārste ir atsaucīga savā darbā un pretimnākoša jebkurā dzīves situācijā. 2011. gada vasarā, realizējot Ķeguma novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu „Mazajam pacientam draudzīga vide” biedrība „Starptautiskais soroptimistu klubs Ogre-Ķeguma” sadarbojoties ar Inetu Ragu, kopīgiem spēkiem Ķeguma ambulancē ierīkoja bērnu rotaļu stūrīti, ērtu un labvēlīgu vidi mazākajiem pacientiem. Inetas Ragas pacienti vienmēr saņem profesionālu palīdzību, labu vārdu un uzmundrinājumu. 

Tituls „Ķeguma novada lepnums” tiek piešķirts jau kopš 2008.gada, kad to ieguva Jāzeps Osmanis, Vija un Harijs Jaunzemi. 2009.gadā par novada lepnumiem atzīta Ruta Andersone, Raimonds Bergmanis, Semjons Isjomins, 2010.gadā - Elga Sakse, Māra Blūzma, Ausma Ūzule, Ilmārs Zemnieks, 2011.gadā - Mirdza Aizsilniece, Anita Smilškalna, Airisa un Emīls Kūmiņi, 2012.gadā - Skaidrīte Jakuboviča, Irēna Dmitročenko, Aigars Apinis, 2013.gadā - Anita Biedre, Andris Dambis, Juris Skrīveris.

   

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

forsi 
2014-11-17  19:28:23
Lieliski ka novērtē savējos. Burvīgs pasākums spriežot pēc video

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības