Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv
  Publicēts: 2014-11-15  10:56:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

13.novembra vakarā jaunajā Veselības un sociālo lietu pārvaldes ēkā notika trešā, nu jau par tradīciju kļuvusī, diskusija "Kafija ar politiķiem". Pie viena galda neformālā gaisotnē kopīgi - jaunieši un deputāti - diskutēja kā uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti Ikšķiles novadā.

Pirmajā daļā Ikšķiles novada jaunatnes lietu speciāliste Agnese Jankuna klātesošos iepazīstināja ar paveikto kopš “Kafijas ar politiķiem” maijā, atsaucoties uz iepriekšējā diskusijā izvirzītajiem tematiem – izglītība, atkarības, infrastruktūra un jauniešu dome. Kā labie prakses piemēri tika minēti ielu kultūras un sporta pasākums “Ghetto Games Kids” izveide sadarbībā ar novada skolām un sporta metodiķi, un veiksmīgā sadarbība ar vietējiem uzņēmējiem, piemēram, neformālās izglītības integrēšana skolā programmas “Jaunieši var!” ietvaros un radošās darbnīcās novada svētkos.
 
Otrajā daļā notika diskusija, kuru vadīja Madara Peipiņa, līdzdalības platformas “Mana balss” vadītāja. Šajā reizē, atšķirībā no iepriekšējām diskusijām, netika izvirzīti konkrēti sarunu temati, bet veikta analīze par jaunatnes jomu Ikšķiles novadā. Atbildot uz 4 jautājumiem, tika definētas Iksķiles novada jauniešu stiprās un vājās puses:
 
1. Kādas ir jaunatnes jomas stiprās puses Ikšķiles novadā? Kas ir tās labās lietas jauniešos, kuras noteikti vajadzētu likt lietā, izcelt, stāstīt citiem?
2. Kādi ir lielākie "iekšējie" izaicinājumi?
3. Kādi ir ārējie apstākļi/iespējas jauniešu attīstībai Ikšķilē?
4. Kādi apstākļi kavē jauniešiem Ikšķilē īstenot savu potenciālu? Kas ir lielākie "ārējie" izaicinājumi?
Diskusiju dalībnieki kā dažas no jaunatnes politikas stiprajām pusēm uzsvēra pieejamo pašvaldības finansiālo un resursu atbalstu, veiksmīgo starpnozaru sadarbību un jauniešu radošo potenciālu. Savukārt kā izaicinājumus minot jauniešu motivācijas trūkumu, ierobežoto sabiedriskā transporta pieejamību posmā Tīnūži – Ikšķile. Izskanēja arī idejas par jauniešu kafejnīcas veidošanu, kurā pašiem jauniešiem būtu iespēja apgūt dažādas prasmes un gūt pirmo darba pieredzi. Visa diskusijās gūtā informācija tiks apkopota un iekļauta topošajā jaunatnes politikas plānošanas dokumentā.
 
Šajā reizē diskusija bija ievērojama arī ar plašo dalībnieku skaitu. Kopā piedalījās 26 jaunieši no Ikšķiles un Tīnūžiem, kā arī Ogres tehnikuma pašpārvaldes, 9 novada deputāti un 11 lēmumu pieņēmēji, t.sk. uzņēmēji un iestāžu vadītāji.
 
Marija Taborska, Ikšķiles novada jauniešu domes pārstāve: “Ja kāds prot patiesi paust savu viedokli, tad tie ir ikšķilieši! Diskusija “Kafija ar politiķiem” man to pierādīja. Esmu tikai ieguvēja apmeklējot šo lielisko pasākumu. Šis pasākums noteikti jāsaglabā kā tradīcija.”
 
Gunta Ieva Dzelme, Ogres tehnikuma pašpārvalde: “Šāda veida pasākumā biju pirmo reizi un mani sajūsmināja viss. Pasākums bija saturīgs, konkrēts un brīvā gaisotnē. Man bija iespēja uzzināt sev interesējošās lietas, piemēram, par plānotajiem ceļa remonta darbiem, un arī to kā darbs ar jauniešiem notiek Ikšķilē.”
 
Pasākuma noslēgumā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: „Vēlos pateikt lielu paldies visiem, kas ieradušies. Ir jauki redzēt tik kuplā skaitā mūsu novada jauniešus, kā arī deputātus un pašvaldības darbiniekus. Esmu patiesi gandarīts, ka Ikšķiles novadā ir daudz aktīvu jauniešu, kas piedalās ne tikai skolu, bet arī novada sabiedriskajās aktivitātēs. Pašvaldība novērtē jūsu jau izdarītos darbus un centienus arī nākotnē būt aktīviem. Mūsu - deputātu un pašvaldības darbinieku - uzdevums ir pēc iespējas vairāk atbalstīt un palīdzēt jauniešiem īstenot savus mērķus, kas saisti ar dažādām sabiedriskām aktivitātēm. Mums visiem novēlu arī turpmāk rast kopīgu valodu, veidot ciešāku sadarbību un paveikt iecerēto!”
 
Nākamā diskusija “Kafija ar politiķiem” plānota pavasarī.Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības