Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-10-22  09:59:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis pašvaldības aģentūrai “Mālkalne” uzdevis apkopot informāciju par to, cik un kādu sēriju daudzdzīvokļu mājas ir Ogrē un sagatavot māju siltināšanas projektus, kas būtu piemērojami katrai sērijai.

E.Helmanis informē, ka, apzinot situāciju, domes vadība ir konstatējusi, ka Ogrē ir maz siltinātu daudzdzīvokļu māju, kas savukārt rada bažas par to, ka netiek taupīti enerģijas resursi, kas kļūst aizvien dārgāki un iedzīvotājiem rada lielus izdevumus.
 
Lai to novērstu, E.Helmanis ir uzdevis p/a “Mālkalne” apkopot informāciju par to, cik un kādu sēriju daudzdzīvokļu mājas ir Ogrē un sagatavot siltināšanas projektus katrai sērijai.
 
“Projektu izstrāde ir dārgs process, turklāt katrai mājai, piemērojot savas mājas sērijai, ir jāizstrādā savs projekts. Šī izstrāde vien maksā lielu naudu, kas bieži vien attur iedzīvotājus uzsākt īstenot siltināšanas projektus. P/a “Mālkalne” izstrādās katrai sērijai atbilstīgu projektu, ko varēs izmantot tās mājas, kuras vēlēsies šādu projektu īstenot. Projekts paredzētu gan stāvvadu, gan inženiertehnisko komunikāciju sakārtošanu, siltināšanu un balkonu renovāciju. Projektu iedzīvotāji varēs īstenot no mājas uzkrātās naudas vai arī piesaistot kredītlīdzekļus. Šādu projektu īstenošanā lielākie ieguvēji būs paši iedzīvotāji, jo energoefektivitātes paaugstināšana ļaus samazināt nepieciešamos enerģijas resursus un samazināsies izdevumi par siltumu,” skaidro E.Helmanis.Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

piekrītu 
2014-10-23  11:42:19
Nav jābrrauc uz Porugāli ,vai Maltas salām,bet te pat pie kaimiņiem uz Ikšķili !

piekrītu 
2014-10-23  11:41:03
Nav jābrrauc uz Porugāli ,vai Maltas salām,bet te pat pie kaimiņiem uz Ikšķili !

Šalle 
2014-10-22  13:23:11
Pārpublicēts komentārs no ogrenet: 1. Jebkuras 5.st. 3 k.t. mājas siltināšana sākas no EUR 200k. Zemāk var nesapņot. Kurai mājai ir tādi uzkrājumi? 2. 1 stāvvada (visi vadi - ūdeņi un kanailzācija) nomaiņa 5.st. mājai maksā min EUR 700. 3 k.t. x 18 = pie EUR 13k. 3. Ja siltina māju, nav jēgas atstāt veco 1-cauruļu sistēmu, tātad jāmaina uz 2 cauruļu + radiatori + skaitītāji = min EUR 40-50k. 4. Šis viss neatmaksājas bez ES līdzfinansējuma. Līdz ar ko, ja tādu grib saņemt, mājai ir jāatdalās no Mālkalnes (tādas prasības ES fondu piesaistei). Lai atdalītos, dzīvokļu īpašniekiem ir jāvienojas, jādibina biedrība, jāieceļ valde, jāizvēlas mājas pārvaldnieks utt utjp. 5. Dome varētu sākt ar to, ka palīdzēt šos jautājumus risināt, rosināt dzīvokļu īpašniekus pārņemt mājas savā pārvaldīšanā. Tad ir jāmaina Mālkalne nolikums, lai tā drīkstētu apsaimniekot viņu pārvaldīšanā neesošas mājas, tad dzīvokļu īpašniekiem atliktu vien noslēgt līgumu ar Mālkalni par pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu. Šobrīd tas nav iespējams, un katrs kuļas kā prot. Ikšķilē, kur apsaimniekotājs ir pašvaldības SIA, šādus pakalpojumus un arī palīdzību sniedz, t.sk. konsultē un palīdz ES fondu piesaistē. Ogrē līdz tam ir kā līdz mēnesim. 1-kārt, jāmaina domāšana, 2-kārt, jāveic Mālkalne reorganizācija, pārtaisot to par SIA, lai strādā kā visis citi apsaimniekotāji brīvā tirgus apstākļos. Tad varbūt sāks parādīties rezultāti. 6. Mājas siltināšanas projekts maksā max EUR 5k (labu labais), kas uz visu izmaksu fona ir sīkums, turklāt ES fondu apgūšanas laikā puse no šīm projektēšanas izmaksām tiek atmaksātas. 7. Tā ka nav ko Helmanim sapņot. Domei ir jāizglīto vismaz māju vecākie, jāaicina mājas kļūt patstāvīgām, kā arī jāpalīdz piesaistīt ES finansējums. Lai aizbrauc uz Ikšķili un pakonsultējas, kā tas darāms.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības