Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Fakti.lv
  Publicēts: 2014-10-17  20:02:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Foto: Gundega Puča/Fakti.lv

Šovakar Jumpravas kultūras namā aizvadīts Lielvārdes novada pedagogiem veltīts Skolotāju dienas pasākums.

Ik gadu skolotāju sumināšanai pašvaldībā izvirzīts kāds īpašs vadmotīvs. Šogad rosināts skolotāju kolektīvos meklēt talantīgu skolotāju, cilvēku, no kura darba iedvesmu smeļas gan bērni, gan kolēģi. Iestāžu vadītāji savās vēstulēs skolotājus raksturo ar vārdiem „viņi neskaita savas darba stundas, viņi spēj aizraut un ieinteresēt, viņiem vārds atdodas darbam, par savas dzīves moto izvirza domu – „labākais, ko iespējams izdarīt otram cilvēkam, ir nevis dalīties savās bagātībās, bet atklāt viņējās”.

Vispirms skolotājus sveica domes priekšsēdētājs Aivars Troska, Izglītības nodaļas vadītāja Inga Reķe un speciāliste Linda Caune. Domes priekšsēdētājs un viņa vietniece Vita Volonte 60 gadu jubilejā sveica Lēdmales pamatskolas direktoru Andri Eglīti. Viņš saņēma arī LR Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu.

No domes priekšsēdētāja un viņa vietnieces rokām pašvaldības pateicību saņēma E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas vācu un angļu valodas skolotāja, klases audzinātāja Vineta Kaspare, kas kā personība ir bijusi un joprojām ir saviem skolēniem iedvesmas avots turpmākajai dzīvei un sasniegumiem. Par to liecina skolas absolventu atsauksmes, vērtējumi, viņu biežās skolotājas apciemošanas reizes un audzēkņu panākumi dažādās dzīves jomās. V.Kaspari raksturo prasme strādāt ar pusaudžiem un atklāt viņu spējas, iesaistot dažādās aktivitātēs.

Pateicību saņēma Jumpravas vidusskolas dabaszinību priekšmetu skolotāja Laimdota Butāne, kurai, pēc saņemtajām atsauksmēm, piemīt spējas ieinteresēt bērnus par dabaszinībām, eksperimentiem un pētījumiem. Jau vairākus gadus viņa ir iniciatore fotokonkursam par mirkļiem dabā, aicinot arī kolēģus tam pievienoties.

Ar savu talantu un entuziasmu vairāk kā 30 gadus strādā VPII „Zvaniņš”skolotāja Anita Stepiņa, kuras talanti ir daudzpusīgi – aizvien viņa meklē interesantākus risinājumus, lai bērniem nodarbības būtu aizraujošas, reizēm svētku pasākumos pārtop par kādu pasaku tēlu, dejo deju kolektīvā un neatlaidīgi risina arodkomitejas priekšsēdētājas uzdevumus.

Pateicību saņēma arī Jumpravas speciālās internātpamatskolas pedagoģe Silvija Raga – radošs pedagogs ar augstu pienākuma apziņu. Uz viņu paļaujas gan bērni, gan skolotāji, viņa skolēnos cenšas ieaudzināt godīgumu, mīlestību pret Laviju, labsirdību un kārtīgumu. Savukārt klavierspēles pedagoģe un koncertmeistare Vēsma Graudiņa strādā Lielvārdes mūzikas skolā jau kopš tās dibināšanas 1990.gadā. Savos audzēkņos skolotāja cenšas ieaudzināt atbildību, mūzikas un darba mīlestību, prieku par sasniegtajiem rezultātiem. Jo īpaši tas attiecas uz talantīgiem un apdāvinātiem audzēkņiem – skolotāja uzskata „jo lielāks talants, jo vairāk darba tā attīstīsānā jāieliek gan skolotājam, gan pašam audzēknim” un tad arī rezultāti neizpaliek.

Jumpravas mūzikas un mākslas skolas skolotājs Ēriks skolā māca zīmēšanu, kompozīciju, veidošanu, vienmēr ir humora pilns, ar jaunām idejām, sirsnīgs, tomēr arī ļoti prasīgs skolotājs. Galvenās vērtības, ko viņš cenšas ieaudzināt audzēkņos, ir patstāvība, uzņēmība turpināt darīt arī tad, ja uzreiz neizdodas. Viņam piemīt prasme iemācīt saskatīt skaisto ikdienišķajā. Skolas audzēkņi, izvēloties savu karjeru, bieži vien iedvesmojas no sava skolotāja. Kolēģi par viņu saka, ka skolotājs Ēriks ir ieguvums ne tikai skolai, bet arī Jumpravai.

Lielvārdes novada sporta centra kolēģi Kasparu Kreimani raksturo kā sporta treneri arī lielo burtu, kurš turpina savu trenera izaugsmi un iegulda milzīgu enerģiju jauno sportistu sagatavošanā. Trenerim Kasparam ir talants strādāt ar jauniešiem un vislielākais nopelns ir viņa 24 audzēkņi, motivēti un talantīgi.

Pašvaldības pateicību saņēma arī ilggadēja Lielvārdes pamatskolas sākumskolas un vizuālās mākslas skolotāja un logopēde Ilze Bērtulsone. Darbā viņa ir aizrautīga, radoša un pozitīva. Ar skolēniem un vecākiem viņa veido draudzīgas attiecības, ir iejūtīga un saprotoša, tādēļ bērnu acīs ir iemantojusi autoritāti un arī kolēģu cieņu. I.Bērtulsone bieži ir iniciatore jaunām skolas tradīcijām.

Strādājot piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupās, Lēdmanes PII skolotāja Ginta Kazakeviča sevi pierādījusi kā zinošu un radošu personību. Skolotāja ne tikai labi sagatavo audzēkņus pamatizglītības apguvei, bet palīdz arī mākslinieciski un radoši izpausties un attīstīties, organizējot izstādes un piedaloties skolas pasākumos. Skolotāja Ginta paspēj aizstāvēt skolotāju intereses arodorganizācijā, darbā pildīt metodiķes pienākumus un ar savu atklāto valodu un lietišķumu ir cienīta savu kolēģu vidū.

Visbeidzot pateicību saņēma VPII „Pūt vējiņi” audzinātāja Sandra Vetšteine, kuru raksturo pacietība un empātija, sirsnība un pretimnākšana. Ikdienā viņa prot veidot krāšņu, radošu un interesantu vidi, kurā nenogurstoši, savā ātrajā tempā darbojas ar bērniem, lai paplašinātu viņu interešu loku un zinātkāri, vēlmi izpētīt, sajust un radīt pašiem. S.Vetšteine dejo, dzied, raksta dzeju, pārsteidz bērnus un kolēģus arī ar jaunām idejām. Ar sandras atbalstu bērni iepazinuši Džimbas drošības programmu. S. Vetšteini novērtējuši arī bērnu vecāki, 2011.gadā izvirzot nominācijai „Gada Lielvārdietis”.

Pēc apsveikuma vārdiem un V.Volontes uzrunas skolotājus priecēja Suntažu kultūras nama tautas teātra izrāde „Seši mazi bundzinieki” (Ā.Alunāns, režisors Didzis Cauka) un jauniešu domes video-apsveikums skolotājiem, kā arī Jumpravas folkloras kopa.

   

   

   

   

   

   

 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības