Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2013-10-16  11:00:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

   

Rekonstrukcijas pirmās kārtas ietvaros izbūvēts gājēju un veloceliņš J.Čakstes prospektā, savukārt projekta ietvaros pabeigti Krasta ielas labā krasta 1.kārtas būvniecības darbi un ierīkota atpūtas vieta Ogresgalā.

J.Čakstes prospekts

2012. gada 9. oktobrī pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA „Līvija un Co” par J.Čakstes prospekta rekonstrukcijas pirmās kārtas būvniecības darbu veikšanu. Līguma summa ar PVN – Ls 69 333, kas ir pašvaldības budžeta līdzekļi. Pirmie J.Čakstes prospekta rekonstrukcijas darbi tika uzsākti šī gada sākumā. Šobrīd darbi ir pabeigti un objekts nodots ekspluatācijā.

Rekonstrukcijas 1. kārtas ietvaros J.Čakstes prospektā upes krasta pusē izbūvēts asfaltēts un apgaismots gājēju un veloceliņš 509 metru garumā no gājēju tilta līdz bijušajai sanatorijai „Saulstari”. Otrajā kārtā ir paredzēts darbus turpināt līdz Lašupēm, Mazās Ķentes ielas pieslēgumam. Nākamgad J.Čakstes prospektā plānoti Kohēzijas fonda finansētā projekta 4.kārtas realizācijas darbi – kanalizācijas tīklu izbūve. Pēc šo darbu veikšanas arī plānots pabeigt visas ielas 2. kārtas rekonstrukciju – ielas brauktuves un gājēju veloceliņa izbūvi. Visa projekta īstenošanas rezultātā J.Čakstes prospektā ievērojami uzlabosies satiksmes drošība, tiks izbūvēta lietus kanalizācijas un fekālās kanalizācijas sistēma, izbūvēts un apgaismots gājēju un veloceliņš, ierīkotas autobusu pieturvietas.
 
Krasta iela un Ogresgals
Krasta ielas labā krasta 1. kārtas būvniecības darbus veica SIA „Jards” pēc inženieru biroja “Kurbada tilti” izstrādātā tehniskā projekta. Kopējās darbu izmaksas ir Ls 67 520 (ar PVN).
 
Krasta ielas lejas promenāde izbūvēta Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas projekta “Ūdens tūrisma kā dabas un aktīvā tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” (“Riverways”) ietvaros.
 
Būvdarbi veikti Krasta ielā 150 metru garumā no gājēju tilta uz luterāņu baznīcas pusi. Ir izbūvēta noeja uz lejas promenādi no gājēju tilta puses un lejas promenādes celiņš līdz noejai uz peldošo platformu pie Ogres upes, betona kāpnes noejai uz to, teknes lietusūdens savākšanai un novadīšanai no ielas izbūvējamā celiņa zonā, ir izbūvēta sauļošanās tribīne ar kāpnītēm, kas kalpo noejai uz izbūvējamo celiņu un peldošo platformu, Krasta ielas nogāze apzaļumota ar hidrosējas metodi.
 
Ierobežoto finanšu resursu dēļ nav iespējams uzreiz veikt visus projektā paredzētos darbus, tāpēc būvniecības darbi plānoti vairākās kārtās. Turpmākajā Krasta ielas posmā plānots izbūvēt divas sauļošanās tribīnes, trīs skatu balkonus, izveidot grants seguma celiņa virskārtu un uzstādīt ietves apmales upes pusē, izbūvēt pandusa betona bruģa segumu un uzstādīt norobežojošās barjeras, uzstādīt labiekārtojuma elementus – soliņus un sauļošanās zviļņus, ierīkot stādījumus un zālienu.
 
Šī projekta ietvaros ir ierīkota vēl viena atpūtas un pieejas vieta Ogres upes krastam – Ogresgalā pie Rankas upes iztekas, kur Ogres upes krastā uzstādīts galds ar soliem, ierīkota ugunskura vieta ar katla turētāju un uzstādīts informācijas stends ar kartes planšeti. Informāciju tajā plānots ievietot pavasarī. Šo darbu izmaksas – Ls 1400.
 
Projekta kopējās izmaksas ir Ls 68 920, no kuriem Eiropas Reģionālā attīstības fonda un valsts budžeta līdzfinansējums ir EUR 20 200.Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības