Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Beatas Kempeles teksts, Vitas Ozolas fotogrāfijas/lielvarde.lv
  Publicēts: 2013-09-18  11:32:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

15.septembrī pie kultūras nama "Lielvārde" notika jau 10. Lielvārdes Pensionāru biedrības rīkotās Sēņu izstādes atklāšana, kuru organizējuši Rūta un Romualds Koluži.

Šī sēņu izstāde bija īpaša – tās ietvaros notika arī 9. sēņu izstādes iespaidā radušās grāmatas „Sakārnīši” atvēršanas svētki. Tos ieskandināja senioru grupa ar dziesmu „Šalc zaļais mežs”.

Rūta Koluža pateicās grāmatas veidotājiem un palīgiem – Romualdam Kolužam, fotogrāfam un grāmatas dizaina idejas autoram Mārim Medenim, maketētājam Vladislavam Buļam. Par projekta finansiālu atbalstu izskanēja paldies Lielvārdes novada pašvaldībai, Lailai Laukšteinai un Ivaram Rašmanim.

Grāmatas tika dāvinātas daudzajiem sēņu izstāžu veidošanas palīgiem – izstāžu iekārtotājai Antoņinai Kancerei, daudzo sakārnīšu atradējai Edītei Baikovskai, īpašu sakārnīšu atklājējiem Annai Seilei, Aijai Ūbelītei un Mārim Skudram, sēņotājai un ļoti retu sēņu atradējai Mārītei Ribakai, skolotājai Daigai Brantei – grāmatas atsauksmes autorei, kultūras nama direktorei Maijai Jaudzemei, Dienas centra vadītājai Vitai Saleniecei-Šmaukstelei, skolas bērnu rosinātājām piedalīties sēņu zīmēšanā - Lindai Kukarei-Aldersonei no Kaibalas, Gunai Jansonei no Jumpravas vidusskolas, Maijai Auziņai no Lēdmanes, kā arī Lielvārdes pamatskolas skolotājai Sandrai Pētersonei, kura veidojusi aprakstu par meža tipiem.

Sirsnīgi pateicības vārdi izskanēja sēņotājiem un palīgiem Vilnim Pucim, Pilderu ģimenei, Skaidrītei Tilakai, Priedīšu ģimenei.

Grāmata „Sakārnīši” tika uzdāvināta visām novada skolām un bibliotēkām.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī Dabas muzeja pārstāve mikoloģe Māra Eipure, kas pastāstīja pa šī „gada sēni” – īsto mājas piepi jeb brantu.

Pēc atraktīviem aktrišu Aldas Bērziņas un Dzidras Klaucānes priekšnesumiem, sēņotāju dziesmām un dejām, visi beidzot varēja iet lūkot šī gada sēņu bagātības. Ja kāds šoruden mežā jau bijis un neko nav atradis, tad jāsaka: viņš nav mācējis meklēt. Sēņu izstādē šogad bija 169 sēņu eksponāti. Izstādi papildināja sakārnīši, Ogres tehnikuma putnu un zvēru kolekcija un daudzveidīgi Lielvārdes novada skolu bērnu zīmējumi. Tie bija apbrīnojami – sēnes bērnu zīmējumos dodas kosmosā, dzīvo zem ūdens, lec ar izpletni, ved pastaigā savu tārpu un pat piedalās olimpiādē. Par to paldies skolotājām Aigai Kriņģelei, Ilzei Bertulsonei, Zintai Berševicai, Skaidrītei Saidānei, Ilzei Cādei, Jolantai Rogai, Agitai Ziediņai, Judītei Vaivodei, Zandai Ziņģei un Ilgai Vetšteinai.

Apskatījuši bagātīgo sēņu izstādi, atveldzējuši acis zaļajās sūnās un raibajās sēnēs, it kā ieelpojuši meža dzīvinošo un reibinošo smaržu, visi klātesošie tika aicināti nobaudīt gardo sēņu zupu.

Paldies visiem, kas ar sēņu izstādēm jau 10 gadus ienesuši meža savdabību mūsu ikdienā un papildinājuši zināšanas par tā bagātībām un noslēpumiem, ļāvušu mums priecāties par dabas skaistumu un dāsnumu!

10. Sēņu izstādes un grāmatas "Sakārnīši" atklāšana fotogrāfijās.

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības