Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2013-08-26  11:38:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

   

   

Šodien Ogres kultūras centra Mazajā zālē notika svinīgs pasākums, kurā tika atzīmēta Ogres Centrālās bibliotēkas 85.dzimšanas diena.

Svinīgo pasākumu atklāja un vadīja Ogres novada kultūras darba koordinatore Anita Ausjuka. Klātesošos uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe. „Ogres rajona bibliotēka ir augusi reizē ar mūsu pilsētu, un arī šogad atzīmē 85.dzimšanas dienu. Šajos gados ir dažādi vēji pūtuši un dažādi ūdeņi tecējuši, bet bibliotēka nemainīgi ir palikusi tā vieta, kur satek pagātne, kur veidojas tagadne un plaukst nākotne. Te glabājas mūsu sabiedrības un visas zemes vērtības un cilvēku pieredze,” atzina V.Pūķe, piebilstot, ka līdz ar laiku pieaugušas arī bibliotēkas funkcijas – ne tikai glabāt un sargāt grāmatas, bet nemitīgi attīstīties, mācīties, arī izglītot citus, organizēt pasākumus, strādāt ar visu paaudžu cilvēkiem un mēģināt apmierināt ikviena vēlmi. „Jūs esat bagāti un protat ar to dalīties, paldies par to,” pateicās V.Pūķe, kura sveica bibliotēku svētkos, dāvinot biedrības „Koknesei” nesen izdoto grāmatu - foto albumu „Atmiņu Daugava”, kā arī pirmās par godu pilsētas svētkiem izkaltās Ogres novada monētas.

Bibliotēkas direktores vietniece Jautrīte Mežjāne pastāstīja par izmaiņām un notikumiem bibliotēkā pēdējo piecu gadu laikā. Šiem svētkiem bibliotēkas darbinieki gatavojušies un tos gaidījuši jau kopš gada sākuma, un visu šo laiku iestādē organizētas dažādas izstādes un konkursi, lai iedzīvotājus iepazīstinātu gan ar bibliotēkas darbiniekiem un apmeklētājiem, gan ar pašu bibliotēku. Svinīgajā pasākumā tika pasniegti Atzinības raksti aktīvākajiem konkursu dalībniekiem, uzvarētājiem un bibliobusa lasītājiem.

Ogres Centrālā bibliotēka par godu svētkiem ir tikusi pie jauna logo! J.Mežjāne atklāja, ka pēdējie pieci gadi bibliotēkā pagājuši projekta „Trešais tēva dēls” zīmē, īstenotie projekti būtiski mainījuši bibliotēkas saturu un darba kvalitāti. Lepnums, ka 2010. gadā bibliotēka atkārtoti akreditēta kā reģiona galvenā bibliotēka. Prieks, ka divas bibliotēkas darbinieces stažējušās ārzemēs - Amerikā un Vācijā. Uz vietas bibliotēkā notikušas datorapmācības. Bibliotēkai ir arī mobilā bibliotēka -  vairāk kā 30 gadus vecais bibliobuss dodas pie saviem lasītājiem divos pilsētas un četros novada maršrutos, apkalpojot vairāk kā 270 lasītājus! Ar bibliobusu šodien ikviens varēja iepazīties pilsētas centrā, kur tā durvis bija atvērtas ikvienam interesentam.

J.Mežjāne ir gandarīta par bibliotēkas attīstību un paveikto darbu. Direktores vietniece pateicības vārdus veltīja bibliotēkas tehniskajiem darbiniekiem, pašvaldībai, sadarbības partneriem, novada izglītības iestādēm, Ogres novada kultūras centram, Vēstures un mākslas muzejam, apvienībai „Sirdsdoma” un kolēģiem citās bibliotēkās. Ogres Centrālās bibliotēkas darbiniekiem J.Mežjāne vēlēja turpināt iesākto darbu, veidojot stipru bibliotēku, apmeklētājiem – lai katrs no viņiem bibliotēkā atrod visu nepieciešamo informāciju, ko arī turpmāk viņiem palīdzēs sagādāt laipnais, kompetentais kolektīvs, savukārt Ogres iedzīvotājiem – lai ikdienas steigā atrodas laiks mērot ceļu uz bibliotēku. „Lai nākamo apaļo bibliotēkas jubileju mēs varam svinēt jau renovētā ēkā,” ar šādu vēlējumu savu uzrunu noslēdza J. Mežjāne.

Jubilejā bibliotēkas darbiniekus sveica novada un kaimiņu bibliotēku darbinieki, sadarbības partneri, bijušie kolēģi, lasītāji, apvienība „Sirdsdoma”, bijusī Ogres rajona kultūras dzīves koordinatore Velta Pētersone, savukārt muzikālus sveicienus klātesošajiem veltīja saksofonists, Ogres mūzikas skolas audzēknis un  skolas pagājušā gada „Lielās balvas” ieguvējs Rūdolfs Pēteris Rubenis.

   

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības