Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2013-07-12  23:59:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības 2013.gada 21.februāra saistošo noteikumu Nr.8/2013 “Ogres novada apstādījumu apsaimniekošanas noteikumi” 22. un 23.punktu* , laika posmā no 26.06.2013. līdz 09.07.2013. notika publiskā apspriešana par plānoto 11 zirgkastaņu nociršanu objekta “Remontdarbu apjomu projekts Mālkalnes projektam”.

Publiskās apspriešanas laikā saņemti 27 iesniegumi ar 360 parakstiem, kuros izteikti iebildumi pret zirgkastaņu nociršanu Mālkalnes prospektā. Iesniegumi ar atbalstu zirgkastaņu nociršanai nav saņemti.

Ņemot vērā publiskās apspriešanas rezultātus un to, ka ir iespējams meklēt alternatīvus projekta risinājumus, Ogres novada pašvaldības komunālās nodaļas vides speciālista Aivara Bigačs pieņēmis lēmumu neatļaut nocirst 11 zirgkastaņas objekta “Remontdarbu apjomu projekts Mālkalnes prospektam” realizācijas ietvaros.   

* Saistošo noteikumu Nr.8/2013 “Ogres novada apstādījumu apsaimniekošanas noteikumi” 22. un 23.punkts:

22. Pirms lēmuma pieņemšanas par koku ciršanu publiskajos apstādījumos, izņemot bīstamu, nokaltušu un III kategorijas koku ciršanu, Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā vides speciālists, bet pagastos pārvalžu vadītāji rīko publisko apspriešanu.

23. Par plānoto koku ciršanu vides speciālists vai attiecīgā pagasta pārvaldes vadītājs ievieto informāciju Ogres novada pašvaldības interneta mājas lapā un atkarībā no plānotās ciršanas vietas - Ogrē, Ogres novada pašvaldībā vai attiecīgā pagasta pārvaldē. Informācijā norāda koku ciršanas ierosinātāju, ciršanas vietu (adresi), ciršanas pamatojumu, nocērtamo koku skaitu, sugu un diametru. Publiskās apspriešanas termiņš ir ne mazāk kā divas nedēļas no publicēšanas dienas. Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas un izvērtēšanas vides speciālists vai attiecīgā pagasta pārvaldes vadītājs pieņem lēmumu.

Šobrīd notiek aktīvas diskusijas par plānotajiem asfalta seguma virskārtas atjaunošanas darbiem Mālkalnes prospektā, kur šī gada pavasarī varēja konstatēt, ka ceļa segums faktiski ir sabrucis.

Gada pirmajā pusē, lai glābtu situāciju, iespēju robežās ceļa segums tika labots, aizklājot bedres, tomēr tas ir īslaicīgs risinājums un pašvaldība pieņēma lēmumu šogad ceļa virskārtu atjaunot visā prospekta garumā. Darbu gaitā plānots uzlabot arī satiksmes drošību pie sabiedriskā transporta pieturvietām „Jaunogres vidusskola”. Lai to izdarītu, nepieciešama vairāku kastaņu nociršana.

Tā kā publiskajā apspriešanā par koku turpmāko likteni ogrēnieši aktīvi pauduši savu negatīvo nostāju, pašvaldības speciālisti kopā ar projektētājiem tagad meklē risinājumu, lai pēc iespējas saglabātu kastaņas Mālkalnes prospektā.

Būvvaldes vadītāja Maija Rinka informē, ka ar projektētājiem ir bijusi tikšanās, kuras rezultātā projektā tiks veiktas izmaiņas, iespējams, tomēr pāris koku tomēr nāksies nocirst.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības