Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Agita Kaupuža, LPS padomniece Eiropas Savienības jautājumos, LPS pārstavniecības Briselē vadītāja
  Publicēts: 2013-07-09  09:23:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

3.‑4.jūlijā Briselē (Beļģijā) Eiropas Savienības Reģionu komitejas (RK) 102. plenārsēdē apstiprināja virkni Latvijas delegācijas RK iesniegto grozījumu saistībā ar plānoto Eiropas Savienības galveno mērķu pārskatīšanu atkritumu jomā.

Atzinuma sagatavotājs, Beļģijas Franču valodas kopienas parlamenta deputāts Mišels Lebrans (Michel Lebrun), savā uzrunā norādīja, ka Eiropas Savienības dalībvalstīs pašvaldības finansē atkritumu uzglabāšanu un pārstrādāšanu un tāpēc ikdienā saskaras ar izaicinājumiem, kas saistīti ar atkritumu savākšanu un pārvaldību.

„Jebkādu jaunu pasākumu ieviešana atstās ietekmi uz pašvaldību budžetu un administratīvajām iespējām. Tāpēc mēs prasām Eiropas Komisijai, lai īpaša uzmanība tiktu pievērsta nosacījumiem, kādos šie pasākumi tiks īstenoti valstu un pašvaldību līmenī, jo īpaši tajās valstīs, kas patlaban atkritumu apsaimniekošanā sasniegušas mazāk,” norādīja Lebrans.

Būtiski, ka plenārsēdes ietvaros apstiprināto atzinumu ņems vērā, Eiropas Komisijai 2014. gadā pārskatot trīs nozīmīgas direktīvas atkritumu apsaimniekošanas jomā, proti, Pamatdirektīvu par atkritumiem, direktīvu par atkritumu poligoniem un direktīvu par iepakojumu un izlietoto iepakojumu.

Lebrans atzinīgi novērtēja un aicināja visus delegātus atbalstīt Latvijas delegācijas iesniegtos papildinājumus, kuros ierosināts kā vienu no atkritumu apsaimniekošanas jomas mērķiem izvirzīt materiālu atgriešanu ekonomiskajā apritē, pirms tie kļuvuši par atkritumiem, lai tādējādi samazinātu izmaksas un kaitējumu dabai. Tāpat vairāk kā 100 RK delegātu atbalstu guva Latvijas delegācijas iesniegtie grozījumi, kas atkritumu apsaimniekošanas jomā paredz valstu un pašvaldību sadarbības veicināšanu vietējā un starptautiskā mērogā, jo vienas pašvaldības robežās ne vienmēr iespējams attīstīt ekonomiski efektīvu atkritumu apsaimniekošanas modeli.

Latvijas delegācijas RK vadītāja vietnieks, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, vērtējot šī jautājuma aktualitāti, norādīja, ka tā risināšana Latvijā kļūs arvien neatliekamāka: „Ekonomiskā krīze saražoto atkritumu apjomu samazinājusi, taču nu tas drīz atkal visticamāk pieaugs, līdz ar to arī palielināsies atkritumu šķirošanas jautājuma aktualitāte.” Viņš uzsvēra, ka pilnībā piekrīt RK atzinumā paustajam viedoklim, ka atkritumu poligonos jānonāk ļoti mazam atkritumu daudzumam, lielāko daļu atkritumu nododot pārstrādei.

Kopā ar Bartkeviču grozījumus atzinumam par Eiropas Savienības galveno mērķu pārskatīšanu atkritumu jomā iesniedza arī Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere, Mālpils novada domes priekšsēdētājs Aleksandrs Lielmežs, Grobiņas novada domes deputāts Jānis Neimanis, Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa un Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības