Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Elīna Pētersone, Izglītības un zinātnes ministrijas konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
  Publicēts: 2013-07-04  17:04:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Ar 1.septembri plānots piešķirt profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) statusu Ogres Valsts tehnikumam - to paredz šodien, 4.jūlijā, Valsts sekretāru sanāksmē (VSS) izsludinātais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais Ministru kabineta (MK) rīkojuma projekts.

Saskaņā ar MK noteikumiem par profesionālās izglītības kompetences centra statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtību, izglītības iestādei, kura pretendē uz PIKC statusu, cieši jāsadarbojas ar darba devēju organizācijām vai to apvienībām un nozares komersantiem – izglītības iestādei jāsniedz viņu rakstisks atzinums par īstenoto sadarbību, akcentējot audzēkņu prakses organizāciju un norisi. Profesionālās izglītības iestādei sevi jāparāda arī kā metodiskajam centram, pieaugušo tālākizglītības centram, karjeras izglītības centram, panākot, ka izvēlētajās vismaz divās nozarēs, kur centrs specializējas (Ogres Valsts tehnikums plāno specializēties mašīnzinību nozarē, mežsaimniecības nozarē, elektronikas nozarē un lietišķās mākslas (dizaina) nozarē) vienlaicīgi iestādē katrā no šīm nozarēm mācās ne mazāk kā 100 audzēkņi. Tātad izglītības iestādei  jārūpējas ne tikai par  uzņemšanu, bet nopietni jāstrādā arī ar audzēkņiem, kas jau mācās, lai ierobežotu izglītojamo skaitu, kas priekšlaicīgi atstāj mācības.

Tehnikums kvalificējas kompetences centra statusa ieguvei, jo profesionālo vidējo izglītību tehnikumā iegūst 1163 audzēkņi, pēdējo divu mācību gadu laikā nepietiekama mācību sasniegumu vērtējuma, neattaisnotu mācību kavējumu vai nepareizas karjeras izvēles dēļ ir atskaitīti ne vairāk kā astoņi procenti jauniešu, kuri uzsākuši mācības tehnikumā; pēdējo divu mācību gadu laikā ne mazāk kā sešdesmit procentiem izglītojamo, kuri ieguvuši profesionālo kvalifikāciju, vērtējums profesionālās kvalifikācijas eksāmenos nav bijis zemāks par septiņām ballēm.

Piešķirot kompetences centra statusu, tehnikumā papildus profesionālās izglītības programmu īstenošanai jānodrošina nepieciešamais metodiskais atbalsts attiecīgās nozares profesiju apgūšanai citām profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā, ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšana un pedagogu tālākizglītības pasākumi. Pēc PIKC statusa ieguves izglītības iestādei tiek mainīts nosaukums - Ogres tehnikums.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības