Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2013-07-03  14:02:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Šodien Lielvārdes novada pašvaldības Sabiedriskās drošības, sporta un tūrisma komitejas sēdē deputāti iepazinās ar pašvaldības policijas darbu un ar to saistītām problēmām.

Kaut gan rakstiskas sūdzības par pašvaldības policijas darbu pašvaldība saņēmusi tikai no viena iedzīvotāju, novadnieku vidū vislielāko neapmierinātību raisa policijas darba laiks. No 2011.gada Lielvārdes pašvaldības policija strādā darba dienās no pulksten 8 līdz 24. Papildus tiek nodrošināta kārtība dažādu pasākumu laikā. Lieki piebilst, ka likumpārkāpēji pie šāda darba grafika nepieturas - tieši pretēji. Pašvaldības policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Ainārs Lideris norāda, ka štatā strādājot vien četriem cilvēkiem, iespēju palielināt policijas darba laiku praktiski nav, bet, lai nodrošinātu pašvaldības policijas darbu diennakts režīmā, tās darbinieku skaits būtu vismaz jādivkāršo. Šim mērķim pašvaldības budžetā, savukārt, trūkst līdzekļu.

Turklāt arī apstiprinātajā policijas darba laikā kārtības sargi Lielvārdē ne vienmēr atrodami. Te pie vainas dažādi faktori - darbinieku slimība, atvaļinājumi un policijas auto tehniskas problēmas. Vienīgā pašvaldības policijas automašīna - 2004.gada izlaiduma spēkrats - nobraucis jau vairāk kā miljonu kilometru un ik pa laikam iziet no ierindas. Pērn tas remontos pavadījis trīs mēnešus. Šādos brīžos policijas darbinieki izlīdzas, izmantojot personīgo auto vai pat savu privāto motorolleru. Risinājums būtu arī kāda pašvaldības auto izmantošana, tomēr ne trafareta auto iesaistīšana policijas darbā rada virkni problēmu un neļauj atpazīt policijas darbiniekus. Vēlamāka būtu jauna auto iegāde, veco atstājot rezervē, taču, ņemot vērā pašvaldības finanšu iespējas, tas būtu izdarāms labākajā gadījumā nākamgad.

Pašvaldības policijas darbinieki noteiktajā darba laikā nereti ir pārslogoti - ne vien jābrauc uz izsaukumiem un jāformē protokoli, bet arī jāpavada inkasācijas automašīnas, jāved iereibušie uz atskurbtuvi Ogrē vai pat narkoloģiskām analīzēm Rīgā, jāsastāda pamatoti lēmumi par administratīvā pārkāpuma soda naudas piemērošanu, regulāri jāpapildina Iekšlietu ministrijas datu bāze un jāveic citi pienākumi. Valsts likumdošanas izmaiņas arvien vairāk paplašina pašvaldības policijas kompetenci un atbildību, bet pieejamie resursi nemainās. Pašvaldības policijas tēlu Lielvārdē nespodrina arī atbilstošu formastērpu trūkums. Pērn to iegādei paredzētos līdzekļus nācies novirzīt dienesta transportlīdzekļa remontam. Pašvaldības policistiem nav arī bruņuvestu, bet rokudzelži ir stipri nolietojušies un būtu jāiegādājas jauni.

Komitejas vadītājs Jānis Mazutāns pauda viedokli, ka policijas darbiniekiem vairāk jāpārvietojas kājām, pievēršot pastiprinātu uzmanību notiekošajam daudzdzīvokļu namu pagalmos. Savukārt komitejas vadītāja vietnieks Jānis Āboliņš kā vienu no problēmas risinājumiem šodien minēja izmaiņas policijas darba laikā, par prioritāti izvēloties tās diennakts stundas, kurās iespējamo likumpārkāpumu ir visvairāk. Viņš rosināja veikt izmaiņas arī pašvaldības saistošajos noteikumos, nosakot tos vienādus visā novada teritorijā. Lielāka uzmanība būtu jāpievērš nenopļautajām zemes platībām Lielvārdē, nepieciešamības gadījumā piemērojot sodus (pēc šobrīd spēkā esošajiem saistošajiem noteikumiem zāle Lielvārdē jāpļauj vien divas reizes gadā). Drošības situāciju pilsētā uzlabotu arī novērošanas kameru izvietošana, uzskata J.Āboliņš. Rosināts arī policijas vajadzībām iegādāties motorolleru un veikt cenu aptauju jaunu policijas formas tērpu izgatavošanai. Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Volante uzskata, ka šajā jautājumā varētu līdzēt virkne vietējo uzņēmumu, kas darbu paveiktu ne vien kvalitatīvi, bet arī par samērīgām izmaksām. Viņa arī pauž neizpratni par to, kādēļ šodien izskanējušās labās un noderīgās idejas nav paustas agrāk. Arī papildus budžeta pieprasījumi dažādu pašvaldības policijas problēmu risināšanai līdz šim nav saņemti.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

lielvārdietis 
2013-07-18  10:34:00
Varbūt jau aizsēdējusies?

Gatis 
2013-07-18  09:49:48
Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Volante uzskata, ka šajā jautājumā varētu līdzēt virkne vietējo uzņēmumu, kas darbu paveiktu ne vien kvalitatīvi, bet arī par samērīgām izmaksām. Viņa arī pauž neizpratni par to, kādēļ šodien izskanējušās labās un noderīgās idejas nav paustas agrāk. Ģeniāli! Volontes kundze jau trešo sasaukumu pauž neizpratni!

iedzīvotājs 
2013-07-09  09:20:06
Pašvaldības policiju gan var redzēt ielās, bet ĻOTI gribētos redzēt pastaigās pa ielām un pagalmos deputātus. Tikai nevajaga aizmirts, ka pagalmi ir arī ārpus Raiņa ielas, Lielvārdē. Berzēju plaukstiņas. Drīz, ceram, redzēt deputātus, īpaši Lēdmanē un Jumpravā pastaigās.

deputāts 
2013-07-04  11:53:48
Pareizi. Mums vajadzīgi neaktīvi deputāti, kuri atnāk uz sēdēm tikai nobalsot.

ES 
2013-07-04  07:01:55
Otkrili Ameriku čerez fortočku! Viss ir sen iestrādāts un darbojās nevainojami visā valstī ,tikai jaunievēlētie deputāti grib iztēlot aktīvu darbību LIELVĀRDĒ.

$$$ 
2013-07-03  21:10:04
pareizi kā Ikšķilē būtu sarēķināt kas pašvaldībai izdevīgāks

deputāts to U2 
2013-07-03  19:37:48
Nesen Ikšķilē sakāvās 2 kaimiņi, kamēr no Ķekavas pēc 40 minūtēm atbrauca vēl vienība, bija piekauts vēl viens kaimiņš un pats kauslis aizlaidies. Cik ilgs laiks paies atbraukšanai uz Lielvārdi, nerunājot par Lēdmani. Iesaku arī iepazīties ar reālo darbību!

??????????? 
2013-07-03  17:50:10
Un kas Bauskai???

JAUTĀJUMS 
2013-07-03  17:36:33
KAS ĶEKAVAI DAĻA GAR LIELVĀRDI

U2 to deputātam 
2013-07-03  16:48:01
Pirms komentēšanas iesaku iepazīties ar Reģionālās policijas struktūra un darbību! Neviens uz pēkšņu izsaukumu nebrauc no Ķekavas, tiek izveidota reģionāla vienība, kas tad arī uz vietas veic patrulēšanu un došanos uz izsaukumu. Jau atkal ir kāds, kas taisās gudrāks par Romas pāvestu!

deputāts 
2013-07-03  16:22:07
Ogres pašvaldības policija varētu būt risinājums, bet Reģionālā policija diez vai, jo tad vairāk par 2 policistiem tāpat nebūs, jo no Ķekavas diez vai kāds atbrauks.

nop 
2013-07-03  16:01:49
Rīga tālu. labāk brauktu no Ogres

U2 
2013-07-03  15:42:59
Vai nebūs lētāk un izdevīgāk slēgt līgumu ar Rīgas reģionālo pašvaldības policiju, kas sevi godam jau parādījusi apkalpojot Ikšķiels novadu? Tur vismaz kārtība ir garantēta - jaunieši lieki nevazājas, zālāji visur nopļauti, jo policija reāli patrulē un reāli soda. Vietējie četri brašuļi uz visu lielo novada teritroiju ir tikai ķeksīša pēc, ne tie fiziski spēj veikt visus savus pienākumus, bet galvenais - viņiem bail konfrontēt ar noteikumu pārkāpējiem.

zupa 
2013-07-03  15:05:40
nu moins vismas brunuvestes tak vajaga

biežāk 
2013-07-03  14:19:21
vajadzētu gan

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības