Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Elīna Pētersone, Izglītības un zinātnes ministrijas konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
  Publicēts: 2013-07-03  12:48:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien Izglītības un zinātnes ministrijā tika apbalvoti projekta „Droša skola – drošs darbs” konkursa „Droša skola 2013” laureāti – profesionālās izglītības iestādes, kuras visefektīvāk rūpējas par darba aizsardzību, ugunsdrošību un citiem ar drošību saistītiem aspektiem. Par drošāko profesionālās izglītības iestādi Latvijā konkursa ietvaros šogad tika atzīts Ogres Valsts tehnikums, bet atzinības raksti pasniegti Rīgas Tehniskajai koledžai, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālajai vidusskolai, Rīgas Tirdzniecības tehnikumam, Rīgas Būvniecības vidusskolai un Alsviķu arodskolai.
 
Atklājot pasākumu un sveicot konkursa laureātus, izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis uzsvēra, ka profesionālā izglītība ir viena no viņa darba prioritātēm. “Pašlaik ministrija strādā pie Vācijas duālās izglītības modeļa izpētes un iespējām uz tā pamata būvēt arī Latvijas profesionālo izglītību. Viens no šīs sistēmas stūrakmeņiem ir potenciālo darbadevēju iesaiste izglītības procesā, nodrošinot prakses vietas un vēlāk arī darba vietas. Un protams, ka jebkuram labam darba devējām rūp savu darbinieku drošība. Mūsu izpratne par šo jautājumu, iespējams, vēl nav pietiekoši izsmeļoša, tāpēc šis konkurss ir ļoti laba iniciatīva, kas veicina izpratni gan skolās, gan skolēnos, kuri vēlāk kļūs arī par darba ņēmējiem un daļa arī par darba devējiem,” norādīja ministrs.
 
Konkursa „Droša skola” rīkošanā aktīvi piedalījusies arī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), kuras ģenerāldirektore Līga Menģelsone norādīja: „Mūsu uzdevums ir panākt, lai profesionālās izglītības iestāžu absolventi ne tikai pietiekamā līmenī pārzinātu sava darba specifiku, bet arī – lai šie jaunieši apzinātos darba drošības nozīmīgumu. Pētījumi liecina, ka aptuveni trešā daļa darbinieku, kuri cietuši nelaimes gadījumos darbā, ir jaunieši, kuru darba stāžs nepārsniedz vienu gadu, - tas nozīmē, ka jauniešu zināšanas par darba aizsardzības jautājumiem ir nepilnīgas un par tām jāsāk runāt jau skolas solā. Tomēr man ir gandarījums, ka tās 28 izglītības iestādes, kuras šogad piedalījās konkursā, par šiem jautājumiem domā un rūpējas.”
 
Titula „Droša skola 2013” ieguvējs tiek noteikts, balstoties uz profesionālās izglītības iestāžu pašnovērtējumu, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības konkursa „Profs” rezultātiem, kā arī šā gada pavasarī veikta skolu apsekojuma rezultātiem.
 
Konkursa organizators, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas eksperts Artūrs Graudiņš akcentē: „Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz esam gājuši soli uz priekšu, un, pateicoties mūsu partneru AS „Inspecta Latvia” un SIA „FN Serviss” aktīvai

iesaistei, ikvienā profesionālās izglītības iestādē, kas piedalījās konkursā, tika individuāli veikts neatkarīgu ekspertu izvērtējums par ēkas ugunsdrošības stāvokli, darba aizsardzības prasību ievērošanu un nepieciešamajiem preventīvajiem pasākumiem darba vides uzlabošanai. Tas ir būtiskākais ieguvums skolām, kuras šogad nav iekļuvušas godalgoto izglītības iestāžu vidū, tomēr, pateicoties šim izvērtējumam, skolām ir iespēja uzlabot drošības līmeni un darba vidi saskaņā ne tikai ar pašu priekšstatiem par drošību, bet balstoties uz kvalificētu speciālistu rekomendācijām.”
 
Projekta "Droša skola - drošs darbs" ietvaros īstenoto aktivitāšu mērķis ir samazināt nelaimes gadījumu skaitu darbā, uzlabojot jauno speciālistu zināšanas par darba aizsardzību. Projekta pamatideja ir izveidot vienotu darba aizsardzības prasību informatīvo sistēmu profesionālās izglītības iestādēs un prakses vietās, lai šo prasību ievērošana kļūtu par ikviena audzēkņa, studenta un darbinieka uzvedības normu visā viņu darba dzīves laikā.
 
Konkursā "Droša skola", kas pēc AS „Severstaļlat” iniciatīvas tiek organizēts jau trešo gadu, tiek popularizēta skolu labā prakse darba vides jomā un vērtētas droša darba apguves prasmes, tādējādi mazinot nelaimes gadījumu skaitu mācību un darba vietās. 2011.gadā 13 izglītības iestāžu konkurencē konkursa galveno balvu ieguva Cīravas arodvidusskola, bet 2012.gadā 22 izglītības iestāžu konkurencē tā tika piešķirta Saldus profesionālajai vidusskolai.
 
Konkursa uzvarētāju noteica komisija, kurā līdzdarbojās projekta „Droša skola – drošs darbs” partneri: Latvijas Darba devēju konfederācija, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, Valsts darba inspekcija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija, AS „Severstaļlat”, AS „Inspecta Latvia”, SIA „FN-Serviss” un jauniešu karjeras portāls www.prakse.lv.
 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības