Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2013-04-23  09:16:00 / Izglītība

Ziņot redakcijai

Pasaules skolēnu orientēšanās čempionātā, kas no 14. līdz 21.aprīlim notika Portugālē, Ogres 1.vidusskolas komanda izcīnīja 6.vietu 22 valstu konkurencē, informē ogrēniešu trenere Iveta Holcmane.

Komandā startēja Edgars Ustinovs, Valters Reneslācis un Jānis Valpuski. Individuāli augstas vietas izcīnīja Edgars - vidējā distancē 7.vieta, bet garajā distancē 6.vieta starp 64 dalībniekiem. Valters finišēja 11. un 12.vietā. Jānim labākā bija 29.vieta.

Tā kā orientieristu uzrādītos laiku summēja, tad katrai minūtei un sekundei bija īpaša vērtība.

Distances pasaules čempionātā tehniski ļoti labi plānotas  atbilstoši vecuma grupai, bet reizē arī interesantas un grūtas. Latvijas jauniešiem, ierodoties no sniegotas sienas, jau nākamajā dienā bija jāstartē īstā vasarā, kur gaisa temperatūra bija +24 C, spīdēja spoža saule. Līdzīgi mūsējiem jutās arī igauņi, bet zviedri, kā sapratām, Portugālē bija aizvadījuši jau treniņnometni.

No Latvijas orientieristiem godalgotas vietas pasaules čempionātā izcīnīja Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas komanda - 3.vieta gan vecākās grupas meitenēm, gan jaunākās grupas puišiem. Par pasaules čempionu jaunākajā izlašu grupā kļuva Uldis Upītis no Saulkrastiem.

Latvijas komanda veidoja prezentācijas galdu ar Lielvārdes jostu, Ogres pilsētas attēliem un mūsu nacionāliem gardumiem. Kā vienmēr ārzemēs mēs esam populāri, par mums interesējas un ar mums grib draudzēties. Ar draudzības stafeti Castro Marim noslēdzās orientēšanās nedēļa skolēniem. Vietas nebija svarīgas, iegūtie jaunie draugi apmainījās ar suvenīriem, T-krekliem un adresēm.