Noderīgas saites:

Jānis Tamužs, LOF preses dienests
  Publicēts: 2013-03-08  14:32:00 / Sports

Ziņot redakcijai

Kazahstānas pilsētas Rideras apkārtnē no 5. līdz 10.martam notiek pasaules čempionāts orientēšanās ar slēpēm, uz kuru ir devusies arī Latvijas izlase trīs cilvēku sastāvā. Šobrīd ir aizvadītas pirmās divas disciplīnas un labākais rezultāts ir bijusi ogrēnieša Andra Kivlenieka izcīnītā 22.vieta sprinta distancē.

Čempionāts sākās ar sprinta distanci, kuras apvidu veidoja biezs trašu tīkls uz vienas kalna nogāzes. Distances sākums bija pret kalnu, kam sekoja ātri un tehniski etapi lejup no kalna. Par uzvarētāju pirmajā PČ distancē kļuva zviedrs Pēters Arnesons, kurš distanci veica 15 minūtēs un 51 sekundē. Labākais no Latvijas sportistiem izrādījās Andris Kivlenieks, kurš ierindojās 22.vietā ar laiku 17:40 min., tātad, 1:49 min. aiz līdera. Andra brālis Raivo Kivlenieks ar laiku 18:50 min. ieņēma 31.vietu, bet Edgars Bričonoks finišēja 33.vietā ar laiku 19:08 min.

Andris Kivlenieks savu startu sprintā komentēja šādi: "Sprinta rezultāts atbilstošs sajūtām pēc brauciena, bija jūtams nogurums. Pieļāvu dažas variantu kļūdas, bet kopumā rezultāts atbilstošs tās dienas fiziskajām spējām. Distance bija interesanta, biezais sniega slānis traucēja stumties, it īpaši pret kalnu. Nākamajā dienā tas arī mums sagādāja problēmas, nebija iespējas palielināt nūju galus, kas palīdzētu."

Nākamajā dienā notika vidējās distances sacensības, kuru norises laikā laika apstākļi izvērtās par ekstrēmiem un pat bīstamiem. Mežā krita vēja nolauztie koki, spēcīgs vējš un lietus padarīja orientēšanos vēl sarežģītāku, nekā tā bija un distances vēl fiziski smagākas, kūstošā sniega dēļ.

Tomēr nu jau divkārtējam pasaules čempionam Pēteram Arnesonam, šķiet, nekas netraucēja, jo tika izcīnīta pārliecinoša uzvara ar divu minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju. Zviedru orientierists 10.2 kilometrus garo distanci veica pa 56:51 min. Labākais no Latvijas sportistiem atkal bija Andris Kivlenieks, kurš ar laiku 1:07:23 h ierindojās 25.vietā. Raivo Kivlenieks finišēja 31.vietā ar laiku 1:15:24 h, bet Edgars Bričonoks rezultātos meklējams uzreiz aiz Raivo - 32.vietā ar laiku 1:17:03 h.

Andra Kivlenieka komentārs par vidējo distanci: "Vidējā distancē diena sākās ar stipru vēju un lietu. Iesildīties izdevās labi, bet distances sākums pašam nesaprotamu iemeslu dēļ sanāca diezgan lēns. Gadījās variantu kļūdas - variants, kurā priekšā nokritis vēja nolauzts koks un vienā variantā pat nācās zaudēt minūti šī iemesla dēļ. Turpmāk distancē izdevās paātrināt tempu. Slēpes neslīdēja, bet domāju, ka tā bija visiem, svaigs sniegs, kas pielijis ar ūdeni, traucēja. Beigās viena varianta kļūda uz minūti, līdz ar to ar rezultātu neesmu apmierināts. Ar cerību skatos uz stafeti un garo distanci, ja jau distances otrajā pusē sniegums bija labāks, tad jau izturība ir.

Pēc pirmajām divām dienām mūsu sportistiem sekoja divas atpūtas dienas, jo tika izlaista jauktā sprinta stafete, kurā uzvaru izcīnīja Zviedrijas komanda un savu trešo medaļu - Pēters Arnesons. Šodien, 8.martā, ir oficiālā čempionāta brīvdiena, bet rīt un parīt norisināsies stafetes un garās distances sacensības.