Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2013-01-08  07:37:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Labklājības ministrija (LM) informē, ka no 2013. gada Latvijas pašvaldībās bērniem no 5 līdz 18 gadiem ar invaliditāti un pieaugušiem ar I, II grupas invaliditāti būs pieejami asistenta pakalpojumi līdz 40 stundām nedēļā.

Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa informē, ka novada iedzīvotāji aktīvi interesējas par šāda pakalpojuma pieejamību, tomēr pagaidām vēl nav skaidrs, kā šo pakalpojumu ieviest, jo ir virkne neskaidrību. „Ministrija izstrādāja jaunus Ministru kabineta noteikumus, bet neparedzēja detalizētu kārtību, kā pašvaldībai, tas ir sociālajam dienestam, darbā pieņemt šī pakalpojuma sniedzēju – asistentu. Ir neskaidrs, kāds līgums jāslēdz ar asistentu. Ja tas ir uzņēmuma līgums, tad šim cilvēkam jābūt individuālā darba veicējam un jābūt reģistrētam VID. Līgumu varam arī slēgt ar cilvēka radinieku, bet, ja viņš strādā algotu darbu citur, atkal rodas sarežģījumi,” situāciju skaidro S. Ozoliņa un norāda, ka, neskatoties uz šiem sarežģījumiem, iedzīvotāju iesniegumi ar nepieciešamajiem dokumentiem Ogres novada Sociālā dienesta sociālajos centros tiek pieņemti.

Vadītāja norāda, ka šāds pakalpojums iedzīvotājiem ir ļoti nepieciešams un noteikti tiks īstenots, tikai tas varēs notikt pēc tam, kad LM pašvaldībām sagatavos metodiskos norādījumus, kā pakalpojumu ieviest. Turklāt tikai janvāra pirmajā pusē būs zināms finanšu līdzekļu apmērs, kāds tiks piešķirts katrai pašvaldībai šī pakalpojuma īstenošanai.

Noteikumi „Kārtība, kādā piešķir un finansē asistenta pakalpojumu pašvaldībā” (MK noteikumi nr.942) nosaka: lai saņemtu asistenta pakalpojumu, persona vai tās likumiskais pārstāvis sociālajā dienestā iesniedz rakstisku iesniegumu par asistenta pakalpojuma piešķiršanu un uzrāda personu apliecinošu dokumentu, kā arī pārstāvības tiesības apliecinošu dokumentu, ja asistenta pakalpojumu pieprasa personas likumiskais pārstāvis. Iesniegumā jānorāda personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas adresi, tālruņa numuru vai e-pasta adresi; likumiskā pārstāvja personas datus, ja iesniegumu iesniedz personas likumiskais pārstāvis; vēlamo asistenta pakalpojuma saņemšanas apjomu, norādot kopējo stundu skaitu nedēļā un konkrētu nedēļas dienu vai dienas, kad asistenta pakalpojums būs nepieciešams (ja tas ir zināms); informāciju par to, vai persona saņem asistenta pakalpojumu vai pabalstu par asistenta izmantošanu Eiropas Savienības finansēto projektu ietvaros; vēlamā asistenta pakalpojuma sniedzēja vārdu un uzvārdu (ja tas ir zināms); informāciju, vai asistenta pakalpojuma sniedzējs nodrošina personas nokļūšanu asistenta pakalpojuma sniegšanas vietā un atpakaļ.

Iesniegumam papildus jāpievieno šādi dokumenti: likumiskā pārstāvja pārstāvības tiesības apliecinošu dokumentu (kopiju), ja asistenta pakalpojumu pieprasa personas likumiskais pārstāvis; komisijas atzinumu: par asistenta pakalpojuma nepieciešamību, ja asistenta pakalpojumu pieprasa persona, vecāka par 18 gadiem; par īpašas kopšanas nepieciešamību sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, ja asistenta pakalpojumu pieprasa bērnam no piecu līdz 18 gadu vecumam; institūcijas apliecinājumu par personas dalību pasākumos, kuru apmeklējumam nepieciešams asistenta pakalpojums (minēto apliecinājumu izsniegusi attiecīgā institūcija, kura organizē attiecīgos pasākumus ārpus mājokļa (piemēram, aktīvs darbs biedrībā vai nodibinājumā, aktīva nodarbošanās ar sportu, aktīva piedalīšanās pašdarbības kolektīvos, ārpusskolas pasākumi bērniem)); darba devēja apliecinājumu, ka persona ir darba ņēmējs pie attiecīgā darba devēja (ja persona strādā); izglītības iestādes apliecinājumu, ka persona apgūst attiecīgu izglītības programmu konkrētajā izglītības iestādē (ja persona mācās); dienas aprūpes centra vai cita rehabilitācijas pakalpojuma sniedzēja apliecinājumu (ja persona apmeklē attiecīgās institūcijas).
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības