Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-10-13  08:01:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien Ogres novada sociālajā dienestā viesojās kolēģi no Līvāniem, lai iepazītos ar sociālā dienesta un tā struktūrvienību darbu.

Līvānu novada sociālā dienesta darbinieki iepazinās ar jaunajām Ogres novada sociālā dienesta administrācijas telpām Brīvības ielā 44, kā arī ar sociālā dienesta nodaļu (sociālās palīdzības, atbalsta nodaļas ģimenēm ar bērniem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas) darbu Parka ielā 1, apskatīja arī dienas centru „Saime”, tās darbnīcas, iepazinās ar krīzes centra „Laipas”, kā arī ar Ģimenes atbalsta dienas centra darbu.

Līvānu novada sociālā dienesta vadītāja Arnita Briška stāsta, ka vēlme apciemot Ogres sociālo dienestu radās pēc tam, kad šī gada jūnijā kopā ar citiem pašvaldības darbiniekiem pašvaldību sadarbības projekta ietvaros iepazīts Ogres novada pašvaldības darbs. „Diemžēl toreiz laika bija par maz, tādēļ nolēmu, ka Ogre jāapmeklē atkārtoti, tādēļ šodien kopā ar sociālā dienesta kolēģiem esam šeit,”  viņa saka, un piebilst, ka šodien Ogrē redzētais patīkami pārsteidz un ir uzkrātas vairākas labas idejas, ko nākotnē vajadzētu īstenot arī savā pusē. Viena no tām ir dienas centra bērniem izveide.

Sociālā darba speciālists Ivars Bidzāns atklāj, ka Līvānos „ļoti noderētu tas viss, kas ir Ogrē”. I. Bidzāns ir viens no sešiem sociālā darba speciālistiem, kurš Līvānos piedalās Uzvedības, sociālās korekcijas un sociālās palīdzības  programmas īstenošanā.

„Programmas ietvaros strādājam ar bērniem no 3 līdz 18 gadu vecumam, kuri ir no daudzbērnu vai nepilnām ģimenēm, trūcīgām ģimenēm. Citus bērnus diemžēl nevaram uzņemt, bet bērni labprāt izmantotu šādu iespēju. Tādēļ Līvānos būtu ļoti nepieciešams atvērt tādu pašu Ģimenes atbalsta dienas centru, kāds ir Ogrē,” iespaidots par redzēto Ogrē dalās I. Bidzāns. Sociālā darba speciālists piebilst, ka Līvānos īstenotās programmas termiņš ir divi gadi, bet, lai atvērtu tādu dienestu kā Ogrē, trūkst līdzekļu un arī telpu.

Sociālā darba speciāliste Elizabete Žeimote Līvānu novada sociālajā dienestā strādā ar ģimenēm un bērniem. „Pēc redzētā šķiet, ka nemaz mājās negribas braukt strādāt, jo te ir ļoti skaisti – sakārtots, strukturēts darbs, katra dienesta nodaļa veic savu darbu,” iespaidos dalās E. Žeimote. „Līvānos mums trūks vairāki sociālie pakalpojumi un arī darbinieki. Labi, ka šobrīd sociālā dienesta darbā palīdz korekcijas programmas grupa. Atbalsta nodaļā ģimenēm ar bērniem strādājam divas darbinieces, katrai ir 200 sociālās un riska ģimenes, bet kā sociālie darbinieki mēs nevaram strādāt tikai ar ģimenēm, ir jāveic arī sociālais darbs un sociālā organizatora darbs.”

Atvadoties, Līvānu kolēģi izteica pateicību un cerību, ka arī viņu pusē, uzlabojoties valsts ekonomiskajam stāvoklim, attīstīties sociālais darbs un pieaugs sociālo pakalpojumu piedāvājums, kas atvieglos sociālā darba speciālistu darbu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības