Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-09-06  14:18:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

83% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu sapņu īstenošanai nepieciešama nauda, tomēr gandrīz trešdaļa jeb 31% aptaujāto piekopj “nekā nedarīšanas” taktiku un to piepildīšanā paļaujas tikai uz veiksmi.

Savukārt vidzemnieki retāk nekā citi Latvijas iedzīvotāji veido uzkrājumus un sapņu īstenošanai biežāk naudu izvēlas aizņemties, liecina Nordea bankas un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja. Lai Latvijas sabiedrību padarītu zinošu finanšu jomā, vienlaikus vairojot tās labklājību, Nordea banka atver naudas skolu un izveido īpašu finanšu plānošanas rīku www.finansuplanotajs.lv.  

Vidzemnieki visvairāk sapņo nodzīvot kvalitatīvu dzīvi līdz sirmam vecumam, doties ceļojumā uz kādu eksotisku valsti un izskolot bērnus. Savu sapņu piepildīšanā Vidzemes iedzīvotāji lielākoties izvēlas divas pieejas – 43% paļaujas uz veiksmi, savukārt 32% pārdomāti krāj nepieciešamos līdzekļus. Ikdienā vidzemnieki vairāk nekā citi Latvijas iedzīvotāji naudu atlicina izklaidei – to dara 31% aptaujāto. Salīdzinot ar pārējiem Latvijas reģioniem, vidzemnieki retāk nekā citi veido uzkrājumus (66% aptaujāto) un biežāk savas vēlmes īsteno, naudu aizņemoties (14% aptaujāto). Vidzemē iedzīvotāji galvenokārt naudu krāj mājokļa remontam, mēbelēm, ceļojumiem vai bērnu labklājībai.

Vidējais Latvijas iedzīvotājs sapņu īstenošanā paļaujas uz veiksmi
Lielākā daļa jeb 82% Latvijas iedzīvotāju par savas dzīves lielāko sapni izvirzījuši nodzīvot kvalitatīvu dzīvi līdz sirmam vecumam, kam seko bērnu izskološana (50% aptaujāto) un ceļojums uz kādu eksotisku valsti (47% aptaujāto). Savukārt vismazāk cilvēkus Latvijā saista iespēja kļūt par Valsts prezidentu, par to sapņo vien 4% aptaujāto, jahtas vai privātās lidmašīnas iegāde (8% aptaujāto), kā arī slava un atpazīstamība (10% aptaujāto). Latvijas iedzīvotāji visbiežāk naudu krāj mājokļa remontam, mēbeļu iegādei, ceļojumam, bērnu labklājībai un mājokļa iegādei, secināts Nordea bankas un SKDS veiktajā aptaujā.

Lai īstenotu savus sapņus, pārdomāti naudu krāj tikai trešā daļa jeb 35% aptaujāto, katrs desmitais aizņemas naudu. Tikai 7% aptaujāto apgalvo, ka pietiek finanšu līdzekļu, lai īstenotu savus sapņus jau pašlaik. Sapņu īstenošanai iedzīvotāji visbiežāk izvēlas naudu uzkrāt savā norēķinu kontā, neiztērējot visus ikmēneša ienākumus (29% aptaujāto), veidot uzkrājumus skaidrā naudā (24% aptaujāto) vai veikt regulāras iemaksas krājkontā (20% aptaujāto). Savukārt 27% Latvijas iedzīvotāju neveido uzkrājumus un naudu pašlaik nekrāj.

Nordea izveido finanšu treneru komandu un atver Nordea naudas skolu
Lai celtu vispārējo Latvijas iedzīvotāju finanšu izglītības līmeni, Nordea banka izveidojusi Finanšu izglītības programmu. Tās ietvaros pirmo reizi Latvijā izstrādāts Finanšu zināšanu standarts un Finanšu IQ tests, ar kuru veikts Latvijas sabiedrības zināšanu novērtējums finanšu jomā. Tagad sperts nākamais solis – izveidota Nordea naudas skola ar mērķi palīdzēt ikvienam uzlabot savas finanšu prasmes būtiskākajās ar finanšu jomu saistītajās tēmās.

Nordea Valmieras klientu apkalpošanas centra vadītājs Sandis Svarinskis: “Kā pirmo Nordea naudas skolas tēmu esam izvēlējuši Personisko finanšu pārvaldīšanu. Tieši neprasme noteikt savu patieso finanšu situāciju, pareizi saplānot, kā arī sekmīgi pārvaldīt savas finanses bieži vien neļauj mums piepildīt savus sapņus. Jāapzinās, ka taisnākais ceļš uz labklājību ir konkrētu finanšu mērķu definēšana un mērķtiecīga finanšu plānošana. Finanšu ekspertu vadībā esam izstrādājuši apmācību sistēmu un īpašu finanšu plānošanas rīku www.finansuplanotajs.lv.”

Naudas skolas ietvaros Nordea izveidojusi arī finanšu treneru komandu, kas vadīs apmācības un sniegs bezmaksas konsultācijas par personisko finanšu plānošanu un pārvaldīšanu. Šobrīd Nordea treneru komandā ir 30 cilvēki, kuri katrs vismaz reizi mēnesī vadīs apmācības par finanšu plānošanu – tas nozīmē vismaz 360 finanšu pārvaldības seminārus gadā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības