Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Indulis Trapiņš, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs
  Publicēts: 2012-09-03  09:02:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Modings Kārters ir teicis: "Mēs saviem bērniem atstājam mantojumā tikai divas lietas - saknes un spārnus." Lai bērns savā dzīves lidojumā būtu spēcīgs un pārliecināts, svarīga ir ne tikai vecāku loma, bet arī tas, kādu izglītību viņš ieguvis. Un te sākas pašvaldības un izglītības iestāžu atbildība.

Jaunais mācību gads ir sācies ar priecīgiem notikumiem. 1.septembrī svinīgi atvērsim tradīcijām bagātās un daudzskaitlīgās pirmsskolas izglītības iestādes "Urdaviņa" papildus telpas četrām bērnu grupiņām Tīnūžu "Muižiņā". Paldies ilggadējai PII "Urdaviņa" vadītājai Valdai Krinkelei ar kolektīvu par ieguldīto darbu un radošo iniciatīvu šo telpu sagatavošanā, atbilstoši bērnudārza vajadzībām. Senā muižas pārvaldnieka ēka savā 100 gadu jubilejā nu ieguvusi jaunu veidolu, saglabājot tai raksturīgo pozitīvo auru un kultūrvēsturisko funkciju. Kaut arī esam atvēruši papildus telpas bērnudārzam, pašvaldība diemžēl vēl nespēj nodrošināt visiem bērniem vietu pirmsskolas izglītības iestādē, tādēļ pašvaldība meklēs iespēju uzsākt vēl viena bērnudārza būvniecību. Protams, zināmu artavu bērnudārza rindu nodrošināšanā sniedz mūsu sadarbības partneri- privātās pirmsskolas izglītības iestādes "Ķiparu nams" un "Mazulītis". Paldies par viņu pašaizliedzīgo darbu un ceram, ka arī turpmāk mūsu sadarbība būs veiksmīga.

Priecē fakts, ka Ikšķiles vidusskolā palielinājies izglītojamo skaits- no 617 līdz 668 skolēniem, jo šogad četrās pirmajās klasītēs mācības uzsāka 102 pirmklasnieki. Savukārt Tīnūžos zinības apgūs 167 skolēni. Pašvaldība ar Ikšķiles vidusskolas vadību ir pārrunājusi jautājumu par telpu nodrošinājumu un secinājusi, ka tuvāko gadu laikā risks par iespējamo telpu trūkumu skolās nedraud. Pozitīvi ir tas, ka Tīnūžu pamatskolā ir iespējas izglītot vēl lielāku skaitu audzēkņu.

Skolas ir sekmīgi sagatavotas jaunajam mācību gadam. Tā kā pagājušajā periodā abu skolu remontdarbos, kā arī Ikšķiles vidusskolas stadiona izveidē tika ieguldīti lieli līdzekļi, šajā vasarā skolās sevišķi apjomīgus darbus neveica. Kaut arī stadiona tapšana pašvaldībai izmaksāja visai dārgi, jāsecina, ka lēmums par sporta būves celtniecību bijis pareizs un projekta realizācija sasniegusi savu mērķi- stadionu plaši izmanto ne tikai skolēni, bet pieaugušie.

Līdz ar jauno mācību gadu abās novada skolās ir ieviesta jauna kārtība ēdināšanas jomā, atsakoties no privātēdinātāju sniegtajiem pakalpojumiem. Šīs funkcijas kā iestāde pārņēmusi skola. Lēmums tika pieņemts vairāku iemeslu dēļ. Svarīgākais nosacījums bija nodrošināt kvalitatīvu ēdināšanu skolā, kā arī iespēju regulēt izmaksas cenas. Lai arī iepriekšējā periodā ēdināšanas kvalitāte abās skolās bija laba, pašvaldībai, ievērojot likumā noteikto kārtību, bija jārīko publiskais iepirkums. Apzinot šo kārtību, neradās pārliecība, ka uzņēmumi, kas piedāvāja zemās cenas, nākotnē nodrošinās arī kvalitatīvu ēdināšanu, tādēļ pieņēmām lēmumu risināt šo jautājumu, ejot citu ceļu. Ceru, ka jaunā kārtība sniegs pozitīvus rezultātus. Jāatzīmē, ka arī šogad pirmo klašu skolēniem bezmaksas ēdināšanu nodrošinās valsts. Pašvaldības viens no mērķiem ir izvērtēt iespēju sniegt šo bezmaksas pakalpojumu arī citām vecuma grupām.

Kā zināms, mūsu novada teritorijā atrodas ne tikai vispārējās izglītības iestādes, bet arī Ogres Valsts tehnikums, kas pēc apvienošanās jauno mācību gadu uzsācis citā kvalitātē. Novēlu direktorei un tehnikuma darbinieku kolektīvam veiksmi un izdošanos lielo projektu realizēšanā.

Ikšķilē darbojas arī Tautskola "99 Balti Zirgi", kuras vadība uzņēmusies svētīgu darbu- atjaunot veco Elkšņu skolu. Biedrības pārstāvji ir pilni entuziasma un vēlmi realizēt šo projektu. Paldies viņiem par uzdrīkstēšanos! Pašvaldība arī nākamajos budžeta plānošanas periodos izskatīs iespēju rast finansējumu sekmīgai šīs vēsturiskās skolas ēkas sakārtošanai.

Un nobeigumā- visiem novada skolēniem, studentiem un izglītības darbiniekiem vēlu radošu, interesantu un patīkamiem notikumiem bagātu jauno mācību gadu!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības