Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-08-31  09:51:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

   

30.augustā Ogres Biznesa un Inovāciju centrs (OBIC), sadarbojoties ar Ogres novada pašvaldību un Ogres Uzņēmējdarbības attīstības komisiju, rīkoja atvērto durvju dienu pasākumu, lai iepazīstinātu interesentus ar jaunajiem pakalpojumiem Skills Centre projekta ietvaros.

Projekts Skills Centre (SC) jeb Prasmju centrs izveidots ar mērķi radīt konkurētspējas pamatu Latvijas un Igaunijas uzņēmumos, kas spētu attīstīt un tālāk nodot zināšanas mašīnbūves, elektronikas u.c. nozarēs, kas saistītas ar inovācijām.

Projekta sadarbības partneri ir Ogres Biznesa un Inovāciju centrs (OBIC), Tartu Zinātnes parks un Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs”. 

Uz Skills Centre atvērto durvju dienu bija pulcējušies interesenti, lai uzzinātu kā organizācijas var uzlabot sava uzņēmuma produktivitāti, izmantojot dažādus OBIC pakalpojumus. Tika demonstrēti piemēri kā uzlabot produktivitāti un prezentēti uzņēmumu rezultāti. Par šo tēmu stāstīja Alvis Vagulis, Hansa Matrix pārstāvis. Šajā pasākumā tika sniegta informācija par Latvijas nacionālo attīstības programmu 2014.– 2020.gadam. Pēteris Vilks, (Pārresoru koordinācijas centraeksperts), kā būtiskākos pie Latvijas attīstības izaicinājumiem minēja ēnu ekonomiku un līdz ar to arī korupciju, vāju ražošanas sektoru, nožēlojamu inovāciju sniegumu, izglītības kvalitāti kā arī emigrāciju, imigrāciju u.c. Viņš uzsvēra, ka ekonomiskā izrāviena nodrošināšanai līdz 2020. gadam ieguldījumi prioritāri novirzāmi ienākumus ģenerējošajām nozarēm. Pasākumā stāstīja par iespējām un perspektīvām uzņēmējdarbības attīstībai. Uzņēmējiem bija iespēja uzdot sev interesējušos jautājumus un iesaistīties diskusijā.

Interesentiem tika dots ieskats Ogres novada aktualitātēs. Kā pirmais par tām pastāstīja Edvīns Bartkevičs, Ogres novada domes priekšsēdētājs. Par Ogres Uzņēmējdarbības attīstības komisijas aktivitātēm informēja Egils Dzelzītis, kurš minēja, ka Ogres uzņēmēji savu biznesu attīsta paši, paši to vada un ir vērsti uz ilgtspējīgiem rezultātiem. Pēc Dzelzīša teiktā galvenā Uzņēmējdarbības attīstības komisijas prioritāte ir veiksmīgi sadarboties un līdzdarboties ar valdību un pašvaldībām, lai ietekmētu dažādu jautājumu risināšu. Par Ogres novada Attīstības programmas ieviešanu un rezultātiem uzņēmējdarbības jomā stāstīja Jana Briede (OBIC). Viņa uzsvēra, ka Ogrē ir 7 prioritātes, kuru virzienā darboties un šī attīstības programma izstrādāta uz 7 gadiem. Kā pozitīva tendence Ogrē tika minēta bezdarba līmeņa samazināšanās, kā arī Ogres uzņēmēju aktivitāte. Par dažādiem jaunumiem un iespējām uzņēmējiem stāstīja arī Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāve, kas aicināja uzņēmējus droši vērsties pie viņiem jautājumos, kas saistīti ar darba drošību, bezmaksas semināriem uzņēmējiem u.c. iespējām.

Par OBIC/ Skills centra pakalpojumiem informēja Uģis Amons (OBIC). Šajā pasākumā varēja iepazīties arī ar LEAN menedžmenta ieviešanas rezultātiem, kā arī notika OBIC pakalpojumu (Elektronikas prototipēšanas laboratorijas, Inovāciju asistenta, apmācību iespēju, iPlanner programmas) paraugdemonstrējumi.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības